Som povinný oznámiť zamestnávateľovi, že mi bol priznaný preukaz ZŤP?

michalzpb
8. aug 2022

Som povinný oznámiť zamestnávateľovi, že mi bol priznaný preukaz ZŤP?

evica17
8. aug 2022

@michalzpb myslím že máš nejakú úľavu na platení poistenia čo platí za teba zamestnávateľ, takže ano

terina25
8. aug 2022

@evica17 to nie je ztp ale invalidny.

terina25
8. aug 2022

@evica17 pri ztp nemas ziadne ulavy v zamestnani,len pri invalidnom dochodku

ghostsgirl
8. aug 2022

@terina25 aj pri ztp je nieco malo

michalzpb
autor
8. aug 2022

@evica17
To viem. Ale ak sa mi to neprejaví na plate, nechcem mu to vešať na nos. Ak mu to neoznámim, mohol by ma neskôr za to niekto popotahovat???

janka.l
8. aug 2022

Pri preukaze ZŤP, ktorý vydal úrad práce, sa platia polovičné odvody do zdravotnej poistovne, takže to treba nahlásiť zamestnávateľovi aj do zdravotnej poisťovne
.

janka.l
8. aug 2022

@terina25 Nie je pravda. Môžeš byť ZŤP a nemusíš poberať invalidný dôchodok.

terina25
8. aug 2022

@ghostsgirl pri ztp nie. Pri invalidnom su nizsie odvody. Ak je len ztp,tak ma narok na bezp.prepravu,konces.poplatky,prispevok z uradu prace na auto, upravu bytu atd.

terina25
8. aug 2022

@janka.l tvrdim niekde ze musi byt aj invalid? 🤦

ghostsgirl
8. aug 2022

@terina25 aj pri ztp su nizsie odvody, tyka sa ma to, takze viem

janka.l
8. aug 2022

@terina25 Ja som ZŤP a platím polovičné odvody a nemám invalidný dôchodok.

evica17
8. aug 2022

@terina25 no nemáš pravdu,ocino to riešil akurát a nem od, iba ztp na nejaké %.

@michalzpb a prejaví sa to n plate, tým že budeš mať vyšší z toho dôvodu že bude splatiť nižšie tie odvody.

ghostsgirl
8. aug 2022

@terina25 a este poopravim, ze to, ze mas preukaz ZTP automaticky neznamena, ze dostanes prispevok na upravu bytu a na auto...

sara07
8. aug 2022

@ghostsgirl ano plný súhlas,ešte aj ked skutočne potrebuješ a máš narok aj všetko tak nedostane človek tie príspevky

ursula22
8. aug 2022

ak máš preukaz zťp, nemôže ti dať hodinú výpoveď, napríklad. pošli im oznámenie poštou, máš nárok aj na paragraf - ísť ako ťzp doktorovi ...