Stará mama má Covid a býva s nami v dome. Musíme byť aj my v karanténe?

darinko631
5. jan 2021

Zdravím. V našej rodine stará mama chytila koronu a teraz neviem, či zvyšok rodiny musí ostať doma, keď bývame v 3 poschodovom dome. My zvyšok rodiny bývame na 2. a 3. a ona má 1. poschodie. Musíme byť všetci v karanténe ak nemáme žiadne príznaky a nestýkame sa teraz s ňou?

nenne27
5. jan 2021

Zavolaj na hygienu ak si chces byt ista

zuzidr
5. jan 2021

my sme mali to isté, otázka od ruvz zneal ,či máme spoločné sociálne zariadenie alebo kuchynu. Nie sme samostatná bytová jednotka pod jednou strechou len spoločné schodisko, čiže sa to tvári ako v činžiaku. Boli sme v dobrovolnej karanténe 5dní

oli18
5. jan 2021

A chodi tboja babka von, ze sa nakazila? Lebo stari teraz velmi nechodia.

marca12
5. jan 2021

@oli18 stari ludia su doma???? Kdeze ti asi najviac labzuju,nedavaju si pozor. Hygiena uz nie je ako za mlada. Odstupy ziadne na jednej kope sa zdruzuju s ruskom pod bradou,osoplenu vreckovku miagaju v rukach a tou rukou jeden druheho potlapkavaju.....

judar
5. jan 2021

Ja by som takychto kopala rad radom do prdele lebo ked jeden ma maju vsetci v tom byt spolocne a nie ze to len ona a my niiic my sa snuu nestykameee lebo ved zijeme pod jednou strechou ona je dole a my zas hore....potom ze to je vsade a ludia padaju ako muchy lebo sa zaujimaju len sami o seba

zuzidr
5. jan 2021

@judar tak záleží ako to je riešené, my tiež bývame hore, svokrovci dole a mám spoločné len vchodové dvere a schodisko...ak to je samozrejme v dome, kde majú spoločné priestory, je to iné...

cookie29
5. jan 2021

@judar vies su domy, ktore funguju ako samostatne bytove jednotky. Ked ma niekto v panelaku, tiez nie je v karantene cely panelak/vchod...

judar
5. jan 2021

@zuzidr jeden tu druhy tam my zas tu ...vsetci pod jednou strechou ...to nemeni nic na fakte ze kazdy sa stara sam o seba a neda na jeden za vsetkych vsetci ja jedneho len zato ze si niekto zmysli mat z domu panelak a kasle na rodinnu sudrznost v tazkych casoch

andrea_ff
5. jan 2021

@marca12 a este sa vybozkavaju k novemu roku.... videla som, ked som cakala vonku na poste.... 🤦‍♀️

basska_b
5. jan 2021

Som inak zvedavá, či Matovičove dievky boli v karanténe, keď on sa údajne izoloval v izbe... 😁 ale teda ak máte oddelené schodisko, tak asi nie

samrolka2019
5. jan 2021

@judar presne tak. Ludia su sebecke svine. Len aby on dobre bolo 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

judar
5. jan 2021

@samrolka2019 dobre nebude ked si hlupaci budu vravet a tvrdit "my nemusime..."....na to doplacaju aj ti co museli si ist nohy dolamat za dovolenkou na Donovaloch lebo ved oni nemusia byt disciplinovani a hla tu v Nitre takto sebci teraz predlzene dovolenkuju na ventilaciach v nemocnici, vojaci tu autobusy odstavuju a vyhadzuju z nich presne takychto co NIC NEMUSIA DODRZIAVAT

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
breznica
5. jan 2021

@oli18 starí veľmi nechodia??? Ja vidím premávať hore-dole len dôchodcov,do Kauflandu,do Lidlu,do Tesca, odtiaľ k dr. "len predpísať lieky", odtiaľ do malého obchodíku pri činžiaku a tam 5 hodín stáť a kvakat so susedou.a na hube to isté rúško už skoro rok

zuzidr
5. jan 2021

@judar neviem teda prečo hadzes všetkých do jedného vreca, my sme svokrovcov už presne 11dni neviedli, všetko im dávame pred dvere, zaklopeme a ideme preč, svokra dokonca nechodí ani dole do práčovňe (preperie tie pyžamá a spodné prádlo v rukách) takže ja zodpovedné môžme vyhlásiť že sme ako v činžiaku, a keďze sme s ňou pred príznakmi pár dní kontakt malí, boli sme poctivo 5dni doma....v činžiaku tiež nemá karanténu celý vchod aj napriek tomu, že sa možno viezli so susedom vo výťahu, ktorý možno už išiel domov s teplotou...poznám ozaj veľa nezodpovedných ľudí....

marca12
5. jan 2021

@judar Nitra je na tom preto tak,lebo je tam vela cudzincov zamestanych v zavodoch. Na sviatky boli doma a vratili sa nakazeni.