Sused z bytovky bije svoju družku

lauriema
10. aug 2020

Dievcata, sused z vedľajšiej bytovky starší Pán už na dôchodku strašne bije svoju družku. Pani je už staršia bojím sa o ňu. Ten Pan už raz sedel za to ale jeho družka potom stiahla trestné povedala ze spadla. Vodí si tam frajerku takú socku, chlascu spolu a potom bije tetu. Neviem ci volať políciu alebo co keď prídu a ona povie ze spadla budem za hlupanu.... Joj ťažká situlacia nerada sa o čítam v takejto ale nedá sa to ignorovať sak pred týždňom jej hlavu rozbil. Poraďte prosím Vás ako sa zachovať za všetky reakcie ďakujem

sissy27
10. aug 2020

@lauriema policajtov volať môžeš, nie sú takí blbí ako sa hovorí, veľmi dobre vedia, že nespadla... ale pokiaľ ona to trestné oznámenie stiahne alebo nezostane ležať v kaluži krvi, tak nemajú čo spraviť 😒 a keďže sa ho bojí a asi nemá kam ísť, tak to ona riešiť nebude...

elisskah
10. aug 2020

Zavolaj ich. A niekedy môžeš s tou susedovi hodiť reč a spýtať sa jej, čo a ako. Prečo to znáša a neurobí radikálne rozhodnutie. Že či si želá, aby si volala policajtov, keď začuješ, že ju bije, alebo to máš ignorovať a nechať ho, nech jej ubližuje až kým ju nezabije. By ma zaujímalo, čo by povedala.

lauriema
autor
10. aug 2020

@elisskah Ja som sa jej to raz opýtala že prečo vtedy stiahla trestné oznámenie a ona mi do očí klame ale ja som naozaj spadla... Nechápem Pani

ildiko36
10. aug 2020

@lauriema ked maš pocit zavolaj policajtov..ale uprimne s tym nič neurobyš...a po druhe sa neoplaty miešat sa do cudzych veci..ked ona stiahla trestne oznamenie to riesiť nechce..ani to nezmeniš

andreatytler
11. aug 2020

@lauriema velmi tazka situacia... hlavne preto ze ti klamala do oci. Vies, vela ludi sa hanbi za to ze sa nechaju bit. Je to pre nich ponizujuce ze ich okolie vidi ako chudakov. Klamanim si aspon tak nejako udrzuju hrdost.
Mozno ak ma rodinu alebo kamaratky, skus sa porozpravat s nimi. Mozno spolu lepsie nieco poriesite.
Alebo povedat tomu debilovi ze vzdy ked zacujes bitku tak budes volat policajtov. On vie ze ho nezavru lebo ona nepoda trestne oznamenie ale mozno predstava castej debaty s policajtami ho odradi.
Hlavne si ale davaj pozor. Ked bije zenu, moze aj teba schmatnut pod krk niekedy vecer. Ak mas deti, bud extra opatrna.

My mame podobne... nie dochodca ale deti... susedia ich nechaju behat vonku aj o 23:00 a pritom dievcatko nechodi este ani do skoly. Aj uvazujem ze zavolam socialku ale u nich su policajti skoro 3x do roka takze socialka o nich asi vie.

zirafienka
11. aug 2020

Až sa to zle číta, s akými tyranmi ženy dokážu žiť.

lauriema
autor
11. aug 2020

@ildiko36 Ahoj viem ze miešať sa do cudzích veci sa neoplatí ale keď mne je jej tak ľúto 🙁🙁🙁Ona kričí, plače keď ju bije ten.... Och

lauriema
autor
11. aug 2020

@andreatytler Ahoj, možno sa aj hambi, pretože Pani bola v mladosti dosť na úrovni. Teraz je úplne zanedbaná... Je mi jej tak veľmi ľúto keby si ju počula ako kričí 🙁Nechápem ako to on ten alkoholik dokáže udrieť ju... Je to smutné, ale jemu určite poviem svoje som rozhodnutá!

liz_lemon
11. aug 2020

@lauriema mozno je byt jeho, a ona nema kam ist, a preto to trpi

lauriema
autor
11. aug 2020

@liz_lemon Ahoj, ja už som sa rozprávala aj s jej dcérou ona je od nás z dediny, ona mi vravela ze byt je spoločný a ze ona ju stále prosí nech príde k nej ako k tej dcére a ze ta Pani nechce ísť. Tak mi povedala ze ona to už vzdala...

lauriema
autor
11. aug 2020

@zirafienka Nechápem, nechápem čo je to za človeka že si bijú partnerku a ona kričí a on jh bije mne to vôbec nejde do hlavy že také indivíduá existujú

lavender273
11. aug 2020

@lauriema jemu by trebalo dat poriadnu nakladacku, nech sa spamata. Nenavidim ludi ktorí takto ublizuju slabsim. A zvieratam.

lauriema
autor
11. aug 2020

@lavender273 Sak toto manžel môj včera stepoval vonku taky nervózny bol z toho. Ze by mu aj jednu možno vrazil ale nechce mať z toho opletacku vieš.... Ta len hresil tu.

kkkatkaaa
11. aug 2020

@lauriema ja by som volala políciu. Ak aj pani bude klamať zo strachu pred partnerom a všetko poprie, ty budeš tá, ktorá urobila správne. Mňa by totiž, ak by došlo k nejakej tragédii, mrzelo, že som mohla a nepomohla. Na jednej strane je nemiešať sa do cudzích vecí, na strane druhej je nevypočuté a možno skryté volanie o pomoc. Minule som čítala knihu, v ktorej bolo o.i. aj toto:,, Ľudí jednoducho musíte milovať. Vždy majú poruke nejakú dobrú radu. Ale keď treba pomôcť, zrazu niet nikoho... " Trpká pravda.

nnnuuunnn
11. aug 2020

@lauriema Pani - pozri termin spoluzavislost
Alkoholik - to je prepita hlava, on ked je ozraty je agresivny, mozno ani nevie co robi. Ked nie je ozraty, telo ho nuti pit, je to zavislost, rovnaka ako ked niekto sa prejeda, je zavisly na cukre, sladkostiach, fajceni, drogach...
Jedine ano mozes volat policiu, mozno sa budu hanbit obaja, nebudu vediet kto volal. Mozno chlapik stichne a mozno ju zbije este viac.

daisylucky
11. aug 2020

A keby si jej dala do ruky dáky papierik s telefónnym číslami dákych organizácií, ktoré pomáhajú tyranym ženám? Možno by zavolala. A keď ju bije, určite volaj políciu, aby si nelutovala, že si nezavolala.

nnnuuunnn
11. aug 2020

@lauriema Skor si myslim, ze riesit tak, ze by alkoholika bolo treba chytit pod krk, dat mu nakladacku, povyhrazat sa mu, aby pani nebil. Toto policia tiez riesit nebude, kto nalozil alkoholikovi...
Inak policia taketo pripady neriesi, alkoholizmus je choroba, ma to tu kazdy desiaty chlap snad.. a ta pani popriera aj sama pred sebou, ze by to bolo take zle. Nuz, budu zit tak, az kym neumru.

aniele
11. aug 2020

To je ešte nastavenie z minulosti (Iľa:"Nejdem poňho do krčmy, zbije ma". Svokra :"Aj iné zbili a aj tak šli. Dosť máš ten chrbát široký, zmestí sa ti naň." [Timrava - Mocnár]) Kamarátku (teraz má 60 rokov) ako dieťa (aj jej troch súrodencov) mlátieval otec, jej sestre aj ruku zlomil. Keď som sa jej pýtala, preč nevolali policajtov, tak vraj aj boli a len sa smiali. Také ženy neveria, že má zmysel niečo riešiť. Nevedia si predstaviť budúcnosť, boja sa neistoty, osamelosti. Nezvykli si byť samy sebou.

deti95060810
11. aug 2020

najlepšie by bolo dať starému násilnikovi po papuli.... 😉

stakacso
11. aug 2020

Ja by som zavolala políciu hneď vtedy keď ju bije,,,nemala by čas vymýšľať klamstvá a polícia by videla čerstvé rany,

katulienkax
11. aug 2020

@deti95060810 to su take silne reci ale ked pride na ciny tak nik po papuli nikomu neda ☹

deti95060810
11. aug 2020

@katulienkax a políciu môžeš volať donekonečna.... nakoniec budú svojim konaním známi - tak už tam nebudú policajti ani chodiť...Takže to máš za jedno.... 😉

kittykat22
11. aug 2020

@lauriema klame lebo ma strach. Daj jej kontakt na centra pomoci kde sa tymto problemom zaoberaju. Tam jej poradia. Podla mna ma pocit, ze jej aj tak nik nepomoze alebo ze sa to otoci proti nej, alebo jednoducho nema kam ist. Tak mlci a klame. Nemaj jej to za zle. Byt tyranou zenou musi byt hrozne. Ak mas moznost tak jej aspon najdi kontakty kam sa moze obratit a poziadat o pomoc.

katulienkax
11. aug 2020

@deti95060810 no len ked das po papuli niekomu cudziemu ver mi ze budes mat komplikacie , moj znamy takto dal po papuli niekomu, ten ho udal a ten moj znamy sa vlacil po sudoch a este mu dali zaplatit zdravotne aj odskodne za neprimeranu obranu i ked vsetci dookola vedeli ze konal spravne

deti95060810
11. aug 2020

@katulienkax tak to je už riziko " podnikania"....😉
ale polícia ozaj nič nevyrieši.... brat mal v susedstve.

kittykat22
11. aug 2020

@deti95060810 take spravy ako tvoje len podporuju aby obete domaceho nasilia ostavali ticho a nic neriesili, pretoze to nema zmysel. Ale zmysel to ma, a niekoho fyzicky/psychicky napadat/tyrat nie je v poriadku. A nielen, ze to treba oznamit a riesit, ale pokial to nema efektivny priebeh, tak by sme mali mat zaujem o zmenu zakonov.

zuzanka.zuzu
11. aug 2020

ja by som sa hlavne bála, aby tá chudinka nedostala po odchode policajtov (privolaných mnou) druhú dávku bitky ☹
@lauriema nestalo sa to minule?

cacianka
11. aug 2020

Je to otec tej dcery ?
Ked počuť krik a plač, volat policajtov.oni ho mozu vykazat na 24/48 hodin z bytu a nadzitym sa da na sude vybavit neodkladne opatrenie zakaz priblizenia. Myslim ze teraz sa TO neda stiahnuť....
Stary by si zaslúžil niekde za rohom po tme, cez deku, dostať riadne po papuli, vychovne opatrenie.aj pi krížoch a pätách.....
Nebrojim za násilie, ale takito geroji si trufnu na staru slabú zenu, pred mladym silnym chlapom sa poseru

matussara
11. aug 2020

Su ludia,ktory potrebuju preplesk pretoze nemaju ziadnu uctu ani k sebe samym. Psychoterapie pre pani...potom moze nieco menit.

leuchtturm
11. aug 2020

ta pani je dospela svojpravna osoba. Nanajvys jej mozes ukazat riesenia, napr. azylove domy, co sa da po pravnej stranke spravit, ale ked sa ona rozhodne nechat sa nadalej otlkat, je to jej rozhodnutie, lebo jej to asi tak vyhovuje.