Susedia prerábajú a sú hlučný. Ako to riešiť?

septakova
20. máj 2011

Ahojte viete mi niekto poradiť,ako riešiť situáciu so susedmi, ktorý sa rozhodli prerábať....čož je samozrejme v poriadku,ale každý deň okrem nedele nám stenami otriasa hluk vrtačky a neskutočný rachot. Trvá to už 3 týždeň a nedá sa s nimi dohodnúť. Ja mám tesne pred pôrodom a môj partner prácu, kde robí aj nočné, takže o oddychu sa hovoriť nedá. Nikde nevystavili ani upozornenie o zvýšenej hlučnosti ani dokedy mienia takto rachotiť. Nám povedali, že majú na to povolenie takže si môžu robiť hluk asi dokedy chcú. Ak mi viete niekto poradiť,ako sa môžme brániť budem vdačná za každú radu.

pink_lady
20. máj 2011

@septakova no pokial nerachotia v obdobi nocneho kludu nemozes s tym naozaj nic robit 😉 treba si kupit "upchavky do usi" - kupis v lekarni - najlepsie su zlte v krabicke

septakova
autor
20. máj 2011

🙂 noo tak ďakujem, pojdem si ich kuknúť 🙂

nice202
20. máj 2011

@septakova ty snad byvas v nasom bloku 😀 tu uz tiez druhy tyzden /aj v nedelu/ sused preraba. mala poobede tazko zaspava, pretoze presne v tom case oni vrtaju, buchaju, klopu. vonku spat uz nechce. na nervy. asi len vydrzat.

lienka1
20. máj 2011

Je to o ohladnuplnosti....my, ked sme prerabali, tak sme dole vo vchode vyvesili oznam, ze sa ospravedlnujeme za hluk. Cez vikend sme nebuchali ani cez obed...ale hadam to uz coskoro dokoncia, vsak co mozu tolko buchotat 3 tyzdne? 😉

sorciera24
20. máj 2011

@septakova tak my sme si tymto prave presli.....3 tyzdne....to je nic...u nas to trvalo 3 mesiace...suseda nad nami, nebrali ohlad, ze mam male dieta, ze mi na obed potrebuje spat....jedine je to tak, ze mozu robit od 8-18tej cez pracovne dni a v sobotu od 8-15, v nedelu by nemali robit....ale inak s tym hlukom, spinou a tym vsetkym okolo neurobis nic!......tak to u nas funguje.... 😠

babu9
20. máj 2011

aj my sme si tým prešli u nás sa naraz prisťahovali traja a to bolo hluku 😖 bohužial najhoršia komunikácia je s ľudmi .. ☹ v tejto spoločnosti tolerancia je cudzí pojem ....
@septakova ale snáď už to budú mať aj hotové keď vrtajú a buchajú v " kuse" či menia tam aj panely? 😉 mne to niekedy pripadá, že aj áno.. 😉

septakova
autor
20. máj 2011

Veru je to tak, že najhoršia je práca s ľudmi a tolerancia je pre niektorých tabu. Určite nečakám, že teraz koli mne prestanú robiť, majú právo si prerobiť svoj byt,ale toto je des. Keby aspoň nevrtali ked ich človek poprosí, že sa potrebuje vyspať pár hodín. Tak teda nám neostáva iné len dúfať, že dokončia práce čo najskor a možno im pak budem dakovať za to, že moje babatko je odolne voči hluku🙂) Aj tak vám dakujem za názory, myslela som, že má niekto skúsenosti, ako napr. že sa dá niečo riešiť na bytovom družstve alebo tak. Škoda, že takto sa namiesto dobrých susedských vzťahov sa hašteríme, ale časom zabudneme. 🙂

cikyta
20. máj 2011

@septakova kde bývaju susedia ? Nad vami,pod vami, vedla vás ? 😉

cikyta
20. máj 2011

@septakova A vlastne...to je jedno. Ked sa ti narodí bábätko a oni skončia,potom im to vrátiš ty,ked ti bude v noci plakať maličká a nielen 3 týždne 😉 A ak bývaju pod vami,tak si ju užiju ešte pár rokov,ked im bude dupotať nad hlavou (hahaha-myslím to v dobrom)

alenky
3. dec 2016

Prosim Vas ako je to s prerabanim bytu pocas vikendov? Je na to vymedzeny nejaky cas v obcianskom zakonniku? Nakolko suseda preraba-teda ona prenechala robotnikom byt a oni pouzivaju vrtacku dokonca aj o 21.00hod.vecer. Pochopitelne mame 2male decka a prekaza nam to. Uz sa stazovali aj susedia, ale zakazdym zaklopanim na dvere otvori robotik a povie este styri dieri a robia hluk nadalej az do 22.00hod. Preto ma zaujima ci je nieco mozne podniknut nakolko v domovom poriadku som nic vynimocne ohladom prerabania nenasla.

evittam
3. dec 2016

@alenky Chapem ta. A aj my sme prerabali a mame dve deti a snazili sme sa nerobit extra hluk cca po 20.00,ale niekedy sme museli-mali sme na to 2tyzdne a robil to muz sam s 1 kamaratom. Ak normalne napisala oznam v spolocnych priestoroch a ma aj povolenie od spravcu tak nic nespravis-je to len na nich. Nocny klud je od 22.00-6.00. Mna vie tiez niekedy "dorazit" mily sused,ktory cely vikend nic a v nedelu vecer ked uz ulozim deti zacne vrtat...

alenky
3. dec 2016

@evittam Myslela som, ze je nejaka vynimka aspon pocas vikendu a sviatkov.

alenky
20. jan 2017

Ahojte chcem sa podelit s Vami o nasu skusenost. Nakoniec sme sa s manzelom dopatrali k uzivatelskym pravam, ktore su platne dodnes a papier by mal mat v rukach Vas bytovy dovernik. Mal by visiet na nastenke v spolocnych priestoroch, ale nakolko nasa dovernicka nestoji za nic-riesili sme to so spravcom bytovych domov. Prerabanie bytov resp.hlucnych prac je mozne v case pocas prac.tyzdna od 08.00-18.00hod. V sobotu od 08.00-14.00hod.a v nedelu a pocas sviatkov su zakazene, kto to porusuje kludne sa moze zavolat mestska policia-pozor musite mat oznam na nastenke!Inak nezakrocia.Jedna sa o uzivatelske prava, kt.boli schvalene sice este za cias socializmu-ale su platbe dodnes!!!Vela ludi o tomto nevie.

dezire1000
8. máj 2019

Ahojte tiež mam taky problém so super susedom nad nami. Od februára 2018 prerába 2 izbový byt a stále len búcha, vŕta a neviem co. Áno ma oznam o prerabke ale je tam tak isto oznam ktorý schválila aj domovkyna ktorý prikladám a vôbec to nerešpektuje robí si co chce.dokonca aj dnes co by nemal. Mam to riešiť políciou alebo ako? Lebo už som zúfalá a o mojich deťoch ani nehovorím.

lulubka28
8. máj 2019

Tiez mame podobnu skusenost so susedmi nad nami... :(
Ja sa snazim byt tolerantna, viem, ze maju na to pravo prerabat, viem o tom, ze maju oznam vyveseny....., ale co mna najviac rozculuje, je ignoracia, sebeckost, alebo neviem ako to nazvat....Pripada mi to take normalne, ludske, ze ked idem prerabat, tak zaklopem susedom, o ktorych viem, ze maju male deti, osobne sa ospravedlnim, snazim sa dohodnut, ak sa da, nevrtat prave vtedy, ked deti spia, odkomunikovat to s nimi....hned to ten sused inak vnima, zatne zuby a vydrzi to...Dnes sa toto bohuzial uplne vytratilo, kazdy len zabuchne dvere za sebou a stara sa iba o seba. :(

stormie
8. máj 2019

A ako by si si to predstavovala? Ze obehaju cely dom, spisu si ked ne/mozu vrtat a buchat lebo nocna, dieta atd a podla toho si naplanuju prace?

My sme prerabali, robilo sa iba cez pracovne dni a dat byt do podoby holostavby trvalo 6 tyzndov. Keby som mala brat taketo ohlady na susedov tak prerabame x krat dlhsie.

dezire1000
8. máj 2019

@stormie lenže toto je 3 poschodová bytovka nie 10

dezire1000
8. máj 2019

@lulubka28 presne tak úplne a to nebývam v neviem akom paneláku ale je to len 3 poschodová bytovka a úplne ma všetko na háku.Stredny syn mi práve zaspal. Očakávam ze keď začnú vŕtať tak sa mi od strachu zasa pocika😖

stormie
8. máj 2019

A preco si myslis ze ja byvam v 10 poschodovej bytovke??

dezire1000
8. máj 2019

@stormie vyznelo to z tvojho príspevku ako keby ste mali 10 poschodí. Prepac😏

lulubka28
8. máj 2019

@stormie vobec nie celu bytovku, staci najblizsich susedov, ti to schytaju najviac. Okrem toho, vacsina ludi je cez den v praci, sme tu iba dve rodiny s malymi detmi, to by sa snad mohli aspon nam prihovorit.... lenze nemaju zaujem, na chodbe sa sotva pozdravia.

stormie
8. máj 2019

@lulubka28 bajblissi susedia su ktori? Lebo ked sa vrta v panelaku na prvom pocut to aj na stvrtom + vedla brana ... A tiez nemusis vediet ze ten ci onen sused robi na smeny, Dat oznam na branu a viac sa spravit neda, potichu do panelu vrtat nejede.
Autorky som sa pytala ako by si to predstavovala, zial zatial neodpovedala. Ja som pridala svoj nazor a skusenost s prerabkou.

stormie
8. máj 2019

@dezire1000 evidentne tvoj sused vrta aj keby nemal, treba ist asi za spravcom bytovky nech s tym robi nieco. V kazdom pripade uplne mu to zakazat nemozes

dezire1000
8. máj 2019

@stormie hej bola som akurát za ňou že ona mu už veľa krát povedala ale keď nič napíše papier a zaniesie ho na urad

dezire1000
8. máj 2019

@stormie a k tvojej otázke. Predstavujem si to asi tak aby dodržiaval to, čo je uvedené na dverách co sa týka hlučných prac. Nič viac

evittam
8. máj 2019

@dezire1000 To je fuk. Suhlas s
@stormie Akoze keby som ja mala obehat susedov kedy kto ma nočnú a spi, kedy komu spia deti tak prerabame polroka a nie dva týždne. Podotýkam že sme na to mali lem 2tyzdne, riadne oznamene, hlučný sme boli max.od 8.00-17.00-samozrejme nie v kuse a sobota nedela vôbec. To akože riešis a chodíš sa ospravedlňovat susedom ze tvoje dieta reve v noci dve hodiny? To je len príklad...

evittam
8. máj 2019

@dezire1000 Tak chod von nech sa od strachu nedosti. Ci keby ti to oznámili zmení to niečo na fakte ze sa dieta docura? Ci len tvoj lepsi pocit?
Inak prajem ti takých super susedov s dostatymi deťmi pri kazdom vŕtani co čakajú v ramci dna povolenie ked budeš ty niekedy niečo vŕtať.😀😉

dezire1000
8. máj 2019

@evittam už som to jednej nechapavej ako ty vysvetľovala že na prvom poschodí býva stará pani s manželom ktorý sa už tiež sťažovali a oproti nim býva chalan ktorý vôbec nieje nikdy doma max večer, na druhom bývame my a vedľajší byť je tiež prázdny keďže chodia domov len na sviatky, nad nami je on plus rodina ktorá skoro ráno odchádza a príde večer o deviatej čiže asi tak. A áno vadí mi to.samozrejme budem vsetke 3 deti ťahať rýchlo von aj večer o siedmej lebo si to ty povedala a aj teraz idem obe deti rýchlo budiť lebo sak keď ich nezobudím ja tak on ved pohodicke.Mne ide len o to aby dodržiaval co je napísané na dverách a vidíš v tomto je rozdiel vy ste mali že 2 týždne ale on nemá ma len do ukončenia prác a to môže byť ďalší rok.A neporovnavaj dieťa s vrtanim prosím ta.

evittam
8. máj 2019

@dezire1000 Ja nie som nechápava. Ostatné som napísala. Ak nedodržiava co je dane treba riešiť. A nemam porovnávať?! Preco? Ked skoro rano vstavam do prace a u susedov zacne dieta revat okolo druhej v noci a reve 2hodiny a ja sa nevyspim-kde je rozdiel?! Ci len v tom ze tebe zobudia dieťa a dospely nech drzi usta lebo ved to reve len dieta?!

evittam
8. máj 2019

@dezire1000 A ma riadne oznamene a do ukoncenia prac. Asi tiež chodí do prace a nevie presny termín. Druhá vec je ze robiť nadmerný hluk po max.19.00 by nemusel.