Ukončenie Bc., pokračovanie na Mgr. a úrad práce

29. máj 2023

Pekný deň, rada by som sa informovala, ak tu pracuje niekto z úradu práce. V piatok ukončím štúdium Bc. štátnicou. V pondelok pôjdem zaniesť papier o ukončení štúdia. Pokračovať chcem aj na Mgr.. Niekde som čítala, že mi pani na úrade dá podpísať čestné vyhlásenie o pokračovaní štúdia, aby mama poberala aj cez prázdniny rodinné prídavky. Vyplatia jej prídavky v riadnom termíne alebo sa to nejako posúva? A ešte či je potrebné, aby so mnou išla aj mama na úrad práce alebo stačí, keď papiere podpíšem ja. Ďakujem.

zab37
29. máj 2023

Podľa správnosti sa dokladom o skončení 1.stupňa VŠ pridavok na dieťa rodičovi odníme.Ak budete pokračovať v septembri na 2.stupni, rodič si prídavok znovu uplatní a to podaním ziadosti s narokom od mesiaca, kedy bol pridavok odňatý. Takto je zo dané, ale je možné, ze niektoré úrady robia zapisnicu a čestné prhlasenie. No ak dieťa a štúdium nenastúpi. Prídavok sa musí vrátiť.

slavomira236
29. máj 2023

Zastavia jej a ked nastupis potom doolatia riesila som to s dcerou pred rokom

riamia91
30. máj 2023

Ja som po Bc. nenosila papier o ukonceni studia... len v septembri znovu vydokladovala, ze dalej studujem. Vsio ok.