Úrad práce - odvody

19. feb 2023

bola som evidovana na urade prace pracovala na brigadnicku dohodu.Vzhladom k tomu, ze som mala dohodu na viac ako 40 dni vyradili ma.Bola to moja prvá dohoda moja chyba myslela som si, že doležita je suma a aj tak realne som tam 40 dni nebola.Problem bol v tom, že som si chcela spraviť rekvalifikacny kurz a tým padom musim teraz čakať ďalsie 3 m na zaradenie...medzitym sa spustil ten novy projekt uradu prace nestrať prácu...kde je pisané, že sa mam zaevidovať na urade práce ako zaujemca nie uchadazac o zamestnanie a mozem poziadat o kurz v novom projekte.V tom pripade, keď budem zaujemca budu za mna platene odvody?teraz si platim sama.Som z toho popletena.Pokym pojdem na urade prace chcem mať v tom jasno.To, že kurz nemusim dostať viem...

zalka
19. feb 2023

Nie za zaujemcu nebudú za teba platené odvody. Stále si ich musíš sama platiť.

autor
19. feb 2023

@zalka to nevadi hlavne nech sa dostanem ku kurzu skor ako, keby som bola uchadzac, lebo po zaevidovani mozem ziadat az o 6 m a tento projekt je do oktobra.Ked sa teraz zaevidujem ako zaujemca a o 2 m mi uplynie doba kedy sa mozem znova zaevidovat ako uchadzac to sa mi len vypise nova zaradenka ci ako?

zalka
19. feb 2023

až tak to nesledujem, ale môj názor je, že ak sa zaeviduješ tak hned žiadaš, lebo nie si evidovaná nezamestnaná...

9lf9
19. feb 2023

Ako zaujemca sa mozes evidovat za podmienky ze nie si vedena ako uchadzac kym nespravis kurz.
Po 40 dnoch dohody sa.mozes evidovat hned ao ti dohoda skonci to nie je samkcne vyradenie na 6 mes.to by bolo len v pripade, ze si dohodu nedolozila vcas na urad.

slavomira236
19. feb 2023

Toto som tomu nasla to nieje nahodou pre zamestnanych?

autor
19. feb 2023

@slavomira236 aj pre zamestnanych, zeny na MD cokolvek…mne povedala pani na urade, ze sa mam zaevidovat ako zaujemca o zamestn a prist za nou kvoli kurzu.na strane uradu prace su presne podmienky
@9lf9 to naozaj?to som nevedela ja som z toho uz jelen.To by bolo fajn nechce sa platit dobrovolne nezamestnana.

9lf9
19. feb 2023

Ano sankcne vyradenie na 6m je pri dohode len jej neskorym nahlasenim. Ale ak mas v tomto kal.roku uz 40 dni trvania dohody vycerpanych s otvorenou dohodou do evidencie ako uchadzac uz v tomto roku nesmies ist.

autor
19. feb 2023

@9lf9 nie, dohoda bola v decembri ukoncena dakujem velmi si mi pomohla