Venčenie psa počas karantény - nové opatrenia od 3.3.2021

dana22221
2. mar 2021

Dobrý deň. Od 3.3. Platia nové nariadenia, že pozitívny pacient môže porušiť karanténu len v prípade návštevy lekára. Čo však ak mám psa a nemá mi ho kto vyvencit? Môžem tým pádom psa vyvencit aj pozitívna ? (Samozrejme, že v skorších ranných alebo neskorších hodinách)

mogaa
2. mar 2021

@dana22221 nie nemôžeš, zrušil sa aj nákup potravín ľudí čo sú v karanténe.....takže psa niekomu dať medzi dverami s respirátorom alebo ho nechať na balkóne

alexk12
2. mar 2021

@dana22221 to je už čisto na hlavu toto omg jasne ze chod ho vyvenčiť predsa si nenechá ostať byt...🙄

dana22221
autor
2. mar 2021

@alexk12 práve o to ide. A predsa zviera potrebuje aj pohyb a čistý vzduch. Logicky by som išla ale keďže vláda nepremýšľa, že ľudia majú zvieratá, ktoré majú iste potreby ako my ľudia 🤷‍♀️ Ľudia sú v dnešnej dobe hocijaký a nebola by som rada ak by má niekto nahlásil a boli by problémy

marsmykkok
2. mar 2021

@dana22221 skús sa skontaktovať s hygienou a som zvedavá čo ti povedia. Ved to je týranie zvieraťa, čistotný pes sa nevysere/nevyčúra v byte a bude celý deň nervozny a držať.

jdvorka
2. mar 2021

@dana22221 Aj predtým sa na venčenie vzťahovala výnimka. Predstav si, že by si 2 týždne nemohol človek ani vyniesť smeti 🙄 Nezabudni na rúško/respirátor + rukavice a určite len na nevyhnutný čas a priestor. Ale najlepšie ti poradia na hygiene.

mogaa
2. mar 2021

@jdvorka ale predtým bola výnimka aj na nákup potravín....logicky ak zrušili nákup potravín, tak venčenie psa zrušili určite....

petamich
2. mar 2021

@dana22221 ja uplne chapem tomu, ze zviera potrebuje ist von, na druhej strane by som ta zasa napr. nerada stretla vo vytahu a sla s tebou sice chvilu ale z 13. poschodia v tej "krabicke" :D cize ono je to na zvazenie na druhej strane ale ak ti ho nema kto vyvencit tak co s tym psom chudakom, tak respirator, rukavice a vyhnut sa vsetkym a normalne chod vyvencit ;)

mandarinka555
2. mar 2021

Je zaujímavé, že nakazený človek mohol ísť do potravín...nakaziť predavačky, aj ostatných ľudí...ale sama vyvenčiť psa ísť nemôže...logika toho nepríčetného gašpara ☹

jdvorka
2. mar 2021

@mogaa Ale v 1. vlne bola výnimka na psa. Do obchodu pozitívny nesmel ísť, táto výnimka sa zaviedla až neskôr a od zajtra zase neplatí. Podľa mňa ju najlepšie aj tak usmenia na hygiene alebo nech napíše Igorovi ako tie nariadenia myslel 🤔🙂

renata9
2. mar 2021

@dana22221 to by malo platiť až od 8.3
Pozitívne testované osoby už nebudú môcť chodiť do obchodu či vychádzať z domu na rôzne účely. Navštíviť budú môcť v odôvodnenom prípade iba lekára alebo lekáreň. Doterajšiu výnimku, ktorá im umožňovala napríklad vstup do potravín, by mal od 8. marca zrušiť hlavný hygienik SR.

renata9
2. mar 2021
marsmykkok
2. mar 2021

@jdvorka nejdem sa hádať, nie som si istá, ale pes vyslovene vo výnimke pri karanténe pozitívnych nikdy nebol. Neviem skade sa bralo to že skoro ráno/neskoro večer, bud to odporučila hygiena ak volali alebo to platilo pre ľudí čo boli v karanténe po návrate zo zahraničia.

len_nig
2. mar 2021

Veď používajte trošku aj rozum. Samozrejme ho choď vyvenčiť kto ti v tom zabráni? Daj si respirator choď mimo ľudí a vybavené

noami12
2. mar 2021

@dana22221 podľa mňa so psíkom ísť môžeš ale len naozaj pár m od domu, s tým ze si dáš rukavice, rúško. Proste majú tiež svoju potrebu ako aj ľudia a musia ju vykonať. Tiež ju keď sú naučený k hygienickým návykom nevykonaju hocikde tak ako aj my, normálne keby ma aj polícia zastavy tak by som im to takto povedala, skrátka tomu stvoreniu to nevysvetlíš, že nemôže sa ísť vyvenčiť lebo sú takéto opatrenia, nepochopí to... Za mňa by to bolo týranie aby som ho držala iba doma a nemohol ísť aspoň sa narýchlo vyvenčiť... Pokiaľ nemáš možnosť dočasne psíka niekomu zveriť než tí skončí karanténa, alebo aspoň na venčenie. Tak by som skratka išla, ja dodržujem všetky nariadenia riadne, som zodpovedná a tiež mam psa a keby sa mi stane takáto situácia tak keby ju nemám ako vyriešiť, normálne by som išla-samozrejme vyhýbala by som sa ľuďom, zobrala by som si so sebou aj dezinfekciu aby som po sebe kľučku atd. Vydezinfikovala a myslím si ze aj policajt uvidí že máš riadne rusko, rukavice a aj dezinfekciu pri sebe tak bude ľudský a pochopí to

mogaa
3. mar 2021

@noami12 no neviem či by si chcela ísť s niekým pozitívnym vo výťahu alebo tesne po ňom.....

erika_230
3. mar 2021

Ja neviem ludia vy uz vobec nemate rozum. Ved predsa si dam respirator a idem. Vonku sa vyhybam ludom. Nebudte z toho vsetci teraz posrati. Jednoducho ten pes potrebuje vyvencit. Tak isto ako ked idem do obchodu a potrebujem kupit nieco co je za tymi ich paskami tak si to kupim. Ved nejde von vykecavat s ludmi ale vencit psa. Pouzijem zdravy rozum predsa.

noami12
3. mar 2021

@mogaa preto píšem aby si zobrala so sebou dezinfekciu a hneď všetko za sebou vystriekala, ale tak povedzme si na rovinu, doteraz pozitívny chodili aj do obchodu. Dohovie koľko s nás po nich držalo nákupný košík a bolo v blízkej blízkosti

mogaa
3. mar 2021

@erika_230 no ale zdravý rozum jej nepomôže pokiaľ ju zastavia policajti

nikiki29
3. mar 2021

@dana22221 pre psa (bod 13) nie je žiadne obmedzenie ani časové ani testové. Venčenie ako doteraz - respirátor, rukavice a vyhýbať sa kontaktu.

rubian
5. mar 2021

@dana22221 prikladám z oficiálnej stránky RUVZ. Tiež to teraz riešime nakolko sne tiež pozitívni a mame psíka.