Vyhlásenie o otcovstve na inej matrike

shadow4511
14. jan 2014

Chcela by som spýtať,či je možné vybaviť súhlasné vyhlásenie otcovstva na matričnom úrade aj v inom meste nielen v mieste trvalého bydliska? A tiež, či je potrebné aby moje dieťa malo na konci priezviska koncovku -ová? Lebo my s priateľom nechceme tu koncovku, a niekde som sa dočítala, že už ani nemusíme len treba o to písomne požiadať na matrike.... len dúfam že to tak je 🙂

ina72
14. jan 2014

takže tej koncovky - ová treba len požiadať na matrike je to tak. my sme to takto mali a mala má meno bez tej koncovky. a ešte 5 eu kolok k tomu.

shadow4511
autor
14. jan 2014

a tú žiadosť treba písomne alebo stačí pri vybavovaní toho vyhlásenia povedať že chceme aby nemala tu koncovku?

havana_frost
14. jan 2014

@ina72 Ty si tiež bez -ová, alebo len dcéra? Lebo sa mi nezdá, že by dieťa mohlo mať priezvisko aké nemá nikto z rodičov. V tvojom prípade má také asi manžel, takže má priezvisko po ňom, ak ty si -ová. Ale v prípade shadow asi nie sú manželia a ani nemajú rovnaké priezvisko. Nehovorím, že sa to nedá, neviem, som zvedavá.

ina72
14. jan 2014

to neviem ja mam ova už 21 rokov , najlepšie ked si zavolaš na urad na matriku. tam ti daju podrobnejšie info.

shadow4511
autor
14. jan 2014

no my nie sme zobratí, ale brať sa budeme a ja tiež nebudem mať koncovku. a chcem aby dcéra mala priezvisko Kirschner po ňom bez ová :D