Výpoveď po rodičovskej dovolenke

misickajakubko
14. nov 2021

Dobrý deň, vie niekto poradiť? Konči mi materska dovolenka, a zamestnávatel mi ponukol prácu na inom mieste výkonu, než som pracovala pred materskou. Od roku 2004 pracujem v meste A, a teraz mi ponúka prácu v meste B, hoci v zmluve mam A i B, no s touto ponukou nesúhlasim. Musím si dať výpoveď sama a prísť o odstupné, alebo mi podla zákona ma dat výpoveď zamestnávatel s príslušným odstupným. Dakujem

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misickajakubko
autor
14. nov 2021

@fairyprincess 25km od mojho mesta

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misickajakubko
autor
14. nov 2021

@fairyprincess majú autobus, no nevyhovuje mi to kvóli detom

lucka_ke
14. nov 2021

ak máš mesto B ako výkon práce v zmluve tak zamestnávateľ nič neporušil, ani nejde o zrušenie pracovného miesta, čiže nárok na odstupné nie je podľa mňa

sasa1310
14. nov 2021

@misickajakubko áno ak ti ponukli prácu, tak keď sa ti nepáči jedine ty musíš dať výpoveď. Ponúknuté ti bolo.
Okrem toho už si sa to včera pýtala. Právnik ti odpovedal presne to, čo ti tu zasa budeme písať opäť všetky. Už by si to mohla pochopiť, že keď nechceš tú robotu, ostáva ti jedine dať výpoveď. Na nič iné nárok nemáš

ivkazba
14. nov 2021

@misickajakubko už si túto otázku raz dávala a právnik ti odpísal, že je to v poriadku. Máš v pracovnej zmluve ako pracovné miesto Ilavu a Trenčín. Takže ak ti ponúkajú Trenčín, môžeš odmietnuť, ale výpoveď musíš dať ty. Zamestnávateľ ti ponúka prácu v zmysle tvojej zmluvy.

loginexistuje
14. nov 2021

presne toto tu uz bolo a odpovedal i pravnik ... ale asi sa nepacili odpovede 🙂

loginexistuje
14. nov 2021

@misickajakubko a nemoze deti vozit do skoly/skoly manzel napr. ráno a poobede vyberas ty ? starostlivost o deti je na oboch rodicoch ...

sense
14. nov 2021

Túto otázku si tu mala, keďže máš v prac zmluve obe miesta tak nemáš nárok na výpoveď s odstupným, môžeš dat ale ty výpoveď ak ti to ziadno nevyhovuje...