Vystavenie fotokópie tehotenskej knižky

tehula
6. máj 2012

Ahojte. Potrebovala by som kvoli uradnym zalezitostiam odovzdat aj potvrdenu fotokopiu tehotenskej knizky. Kedze som s takym niecim nepocitala a som uz skoro rok po porode, samozrejme tehotenska knizka mi bola po porode odobrata v prislusnej nemocnici.
Vie mi niekto poradit, kam sa presne mam obratit, ak si potrebujem vyziadat potvrdenu fotokopiu z tehotenskej knizky? Nemocnica tieto veci isty cas archivuje, ale kam sa obratit? Na porodnicu, kde som rodila? Ako dlho archivuju knizky?
Ma s tym niekto skusenost?
Dakujem za rady

sissy27
6. máj 2012

@tehula asi na pôrodnicu, kde si rodila, resp. na pôrodníka, prípadne ťa aspoň nasmerujú ďalej... ak sa môžem spýtať, kto to od teba požaduje? lebo teda tiež som nikdy nepočula o tom, že by po pôrode žiadali teh. knižku...

elise
6. máj 2012

@tehula ved tvoja gynekologička ti dá potvrdenie že si bola tehotná a že si porodila.

tehula
autor
6. máj 2012

@sissy27 potrebovala by som to k rodicovskemu prispevku v AT. A kedze nemam MUtterkindpass, ci co to vystavuju v rakuskych porodniciach, tak vraj bude treba tehotensku knizku

tehula
autor
6. máj 2012

aby tam boli zaznamenane aj terminy poradni, ze som gyndu navstevovala a ze akym sposobom prebehol porod...

sissy27
6. máj 2012

@tehula hm no jedine skúsiť pôrodníka / pôrodnicu... prípadne výpis z karty od dr. u ktorého si bola počas tehu, by im nestačil? lebo veď aj tam by to malo byť všetko zaznamenané...

kvetinka211
6. máj 2012

@tehula na tvojom mieste by som najprv skusila hodit rec s at uradnikmi, ci im nestaci uradne prelozena prepustacia sprava z porodnice ... ved tam je myslim aj info, ci si chodila na prehliadky. A ak nestaci, tak potom patrat v porodnici ked si rodila ... snad to archivuju aspon par rokov 😉

kaby
7. máj 2012

uff, zaujimavy problem... osobne by som hladala iny sposob ako zdokladovat tehotenstvo.... Predsa len su to zdravotne zaznamy suvisiace aj s lekarskym tajomstvom.
Dost ma to prekvapuje. 😨

bambi9
7. máj 2012

Ved kazda navsteva poradne bola zapisana nielen v tehu knizke ale aj v zdravot. karte... datum, udaje zo sona, vysetrenia...aspon moj dr. to tak robil.. na stroji naklepal na papier kazdy priebeh poradne 😉

tehula
autor
9. máj 2012

@kaby tak bola som sa pytat na Krankenkasse, kedze som nerodila v AT, tak mam dolozit nieco, co sa najviac podoba na MUtterKindPass, nieco ako nasa tehu knizka. Oni vraj su zvedavi aj na sposob porodu, ci bol vaginalny, ci cisarsky....No neviem, chystam sa v piatok za gynekologom, ktory ma aj rodil a spytam sa, co sa da robit. Len potom ofotenie tehu knizky, ked uz by som ju niekde zohnala, sa mi zda menej roboty, ako keby to mal doktor z karty vypisovat, ci co.....Zas on okrem operacii a porodov ma len 2x do tyzdna ordinacne a aj to ma na poradnu tolko zien, ze pomaly sa vyzliekaju uz v cakarni, aby to frcalo rychlo a stihol vsetky 🙄

kveta
9. máj 2012

@tehula To su zvedavy na zaujimave veci.. priebeh porodu nema vplyv na vysku materskej, tak co je ich do toho? :o

xlucia
9. máj 2012

@tehula tehu knizku uz neziskat. pokial viem ta sa archivuje 2 mesiace. jednoduchie je zobrat novu a zaznacit do nej veci spatne. to sa da. a v tehu knizke nie je info o sposobe vedenia porodu

tehula
autor
9. máj 2012

@xlucia no to si ma nepotesila 😖

kvetinka211
9. máj 2012

@tehula @kveta @xlucia a nie je toto vsetko pisane v prepustacej sprave z nemocnice (pre matku), ako som pisala vyssie? Pokial viem tak tam je aj sposob vedenia porodu, priebeh tehotenstva, predchadzajuce porody atd. a je to jediny oficialny dokument ktory sa automaticky v sr vystavuje pre zenu. Navyse je to len 1 strana, takze ak bude treba aj oficialny preklad tak to nebude take drahe ...

tehula
autor
13. máj 2012

tak dievcata, podarilo sa mi to. Mam fotokopiu tehotenskej knizky 🙂
Uz len co na to urady

weronika187
16. máj 2012

@tehula ahojky, a kde si ju nakoniec zohnala? mali ju este archivovanu v porodnici? 🙂

tehula
autor
16. máj 2012

@weronika187 ahoj ano. Isla som za svojim porodnikom (je to aj moj riadny gynekolog), povedala som mu, ze by som nieco take potrebovala, dvihol telefon, zavolal na porodnicu, odd archiv a do 10min som si isla pre fotokopiu. Zrejme tam archivuju dlhsie ako 2mesiace, lebo aj na rok porodu sa pytali a vraj si tam baby dost casto chodia pre kopie kvoli roznym uradnym zalezitostiam

weronika187
16. máj 2012

@tehula super, dakujem krasne za info 😉 tak prajem vela trpezlivosti pri uradnickych vybavovackach 🙂

luca_a_oliver
11. nov 2020

@kveta veru ma, pretoze ak rodila cisarskym bude podla rakuskeho zakona dlhsie na materskej, nie osem tyzdnov pred a osem po ako pri vaginalnom porode.