Z čoho sa počíta pandemická OČR?

manky82
11. feb 2021

Prosím Vás,v marci som poberala pandemickú OCR ,to som robila na dohodu. Od Septembra 2020 mám nové zamestnanie a v Januári 2021 som žiadala o pandemickú OCR. Poslala som novu žiadosť s novým zamestnávateĺom a Čestne vyhlásenie na konci Januára. Dnes mi volali zo Socialnej,že OCR sa mi bude vyplácať z predchádzajúceho zamestania na dohodu a nie z nového zamestnania. Je to naozaj tak. Na dohodu som robila 40h. do mesiaca,tak si viete predstavit akú OCR budem mať. Ďakujem za každe info.

alenah31
11. feb 2021

@manky82 je to tak....ak si podavala ziadost na ocr v r. 2020 bude sa aj v roku 2021 vyplacat v rovnakej vyske-nebudu robit prepocet noveho denneho vymeru. Je to pandemicka ocr- ziadost podana tebou v marci ja vlastne zaciatok ocr....koniec bude oficialne az po vyhlaseni, ze pandemia skoncila. Novu ziadost ti neakceptuju hoci ide o noveho zamestnavatela-ziadost sa na cele obdobie podava iba raz.

manky82
autor
11. feb 2021

@alenah31 tak to je riadna somarina.Dnes som sa neskutocne rozculila. Za mesic dostanem necelych 40€ a z toho mam s dietatom zit. Clovek si najde lepsiu pracu a ..... . A dieta pod most dat nemozem!!! 😥😢😭

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
11. feb 2021

@manky82 na jar si ako z toho vyzila?blbe, ale je to tak

alenah31
11. feb 2021

@manky82 bohuzial....ale tak o tomto sa pisalo. Tebe by novy vymer pomohol, ale mnohym pocas r. 2020 prijem klesol a pri novom vymere by o peniaze prisli. A kedze tych je ovela viac takto to opatrili.

alenah31
11. feb 2021

@lubka261 to je ine...pri klasickej ocr samozrejme vymer pocitaju standardne.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
11. feb 2021

@lubka261 ano...pandemicka povodny vymer, ocr kvoli chorobe novy vymer. A klasicka sa neda kuskovat....ta je v kuse, max. vsak platena 10 dni.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina321
12. feb 2021

@manky82 áno, bohužiaľ na pôvodnú žiadosť, ostáva ta suma z min roka, toto bohužiaľ nie je dobre vymyslene :(

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina321
12. feb 2021

@lubka261 tak to áno, v tvojom prípade je to tak lepšie.

zuzkkag83
26. feb 2021

@alenah31 chcem sa vas opytat ak este len planujem ist na pandemicku ocr a zatial som na rodicovskej dovolenke. Viem si tu ocr nejako dvihnut ze si napr. vycerpem 1-2dni dovolenky a potom nastupim na pandemicku ocr?

alenah31
26. feb 2021

@zuzkkag83 ani nie - tak či tak sa bude počítať z pravdepodobného DVZ.

danka1809
12. apr 2021

Prosím vás chcela by som sa spýtať jednu vec nikdy som nebola na OČR a preto sa chcem spýtať

moja sestra žije so mnou a s neterou v spoločnej domácnosti ale musí chodiť do práce a mala dostala angínu
Môžem ja ísť na OČR aj s mojou neterou
sestry dcérou