Zamietnutá reklamácia topánok - poraďte mi

mitama
1. júl 2021

Ahojte, zas raz táto téma no iný problém. Prosím poraďte !!!!
Pred necelým mesiacom som si kúpila topánky New Balance za 99eur (reku investujem, nech vydržia).
Po asi týždni/dvoch sa začala šupat/praskať zadná strana zvršku na päte. A dnes mi prišlo rozhodnutie, že sa reklamácia zamieta - že sa nejedna o funkčnú chybu obuvi a sú ďalej nositelne. Ibaže- vyzerá to hrozne a popravde ako budú vyzerať po 2 mesiacoch?? Bude to celé ošúpané a tympadom sa hanbím v takých topánkach chodiť...

Môžem s tým niečo ešte robiť alebo sa mám zmieriť s tým, že neuspejem??

ivver
1. júl 2021

@mitama by som im ich o hlavu obuchala, dala by som ich opäť n reklamovať, poprípade sťažnosť

monro
1. júl 2021

Mne keď takto u Baťu neuznali reklamáciu, odporučili mi, zohnať si nezávislý posudok, ktorý by som si musela zaplatiť. A že ak tam uspiem, potom mi preplatia aj cenu toho posudku. Ja som sa na to vykašľala.

misana84
1. júl 2021

mne v jednej predajni u Batu neuznali a na druhej ano...možno skuste len predajnu..lebo niekedy posudzuje len veduca ako mi bolo povedane...

mitama
autor
1. júl 2021

@misana84 ja mám práveže odborný posudok cez nejaký firmu, a zadávateľ je daný obchod, kde som topánky kúpila. Ale pre mna to je neuveriteľne, že po 3 týždňoch nosenia oni dajú takéto stanovisko...

zuzanaete
1. júl 2021

@mitama Ty si mozes dat urobit svoj posudok. Nedivila by som sa, keby dana firma zamietala takmer kazdu reklamaciu. Obchod ma s nimi dlhodobu spolupracu, peniaze idu… Vo vacsine sa spoliehaju na to, ze zakaznikovi sa to nebude chciet riesit.

asfodelka
1. júl 2021

@mitama este sa mozes poradit napr. na obchodnej inspekcii. Ak sa jedna napr. o topanky oznacene ako modna obuv a maju byt "pekne" tak tam nemozu vyhodnocovat funkcnost.

mitama
autor
1. júl 2021

@asfodelka je to zial voľnočasova, rekreačná obuv. Už píšem odvolanie a žiadosť a volala som do obchodu, mám to zaslať e-mailom. Som zvedavá, ako to dopadne celé.

asfodelka
1. júl 2021

@mitama drzim palce. Hadam za tu cenu by mali vydrzat dlhsie

staskadexter
1. júl 2021

Ahoj, mas foto toho poskodenia ?

bobinka105
1. júl 2021

@mitama ja sa tiez podelim so skusenostou. Manzel si kupil botasky Salomon, co nie je lacna zalezitost a ani nie po pol roku sa mu latka zvnutra potrhala tam, kde mal klenbu. Vysledok reklamacie-vysuchali mu to prsty 🤔 Tak sme boli na SOI-ke sa opytat, co si o tom myslia a oni uz velmi dobre radili dalsie kroky, az to slo na nejake sudne vyrovnanie a samozrejme sme dostali peniaze spat a aj tie topanky nam nakoniec ostali. Tak sa len nedajte, lebo na to sa spoliehaju niektori obchodnici 😉 Drzim palce, nech to dopadne vo vas prospech

mitama
autor
2. júl 2021

@staskadexter ahoj, nemám zial. Ale má ich moj brat aj švagriná len iný model a majú ich cez dva roky a umývali ich s rôznymi chemickými pripravkami a nestalo sa im to. Podľa mna chybný model jednoducho no :/
@bobinka105 no to si viem predstaviť, oni si vždy nájdu, ale takeeee blbosti. Nedám sa určite, myslím, že ta sťažnosť sa mi podarila 🙂
Dávam do pozornosti jeden zákon EU, ktorý som našla na ochranu spotrebiteľa, že pri obuvi sa neposudzuje len funkčnost topánok (ako to urobili v mojom prípade) ale aj vzhľad a kvalita, a pokial je výrobok chybný, MUSIA to opraviť, vymeniť, dať zľavu alebo vymeniť tovar či vrátiť peniaze. Aj som im napísala, že ak mi nevyhovejú, budem to riešiť s kompetentnymi úradmi.
A ako boli písané vyššie, veľa ľuďom sa to nechce riešiť a tým pádom sú v zisku.

mitama
autor
2. sep 2021

Ahojte, dávam vedieť ako to dopadlo, ak by mal niekto v budúcnosti podobný problém. Obrátila som sa na spoločnosť ochrany spotrebiteľov, veľmi príjemný a nápomocný pán.
Avšak ja som veľmi akčný človek a nerada čakám, vzala som to do vlastných ruk a volala som kade tade. Soika, spoločnosť, ktorá robila posudok, a reklamačné oddelenie daného obchodu. Samozrejme sa nedali vrátiť peniaze ani opraviť tovar.
ALE, dali mi zľavu vo vyške 70% z celkovej ceny topánok. Takze za 30e mám pohodlne “značkové” topánky, využijem ich aspoň na športové a rekreačne účely.
Takze sa nedajte a riešte, na čo máte nárok!!! Veľa šťastia