Zmena občianskeho preukazu

nela22323
3. okt 2023

Ahojte Menili ste niekto občiansky preukaz? Vybavovala som si nedávno nový obciansky preukaz a vyzerám na fotke fakt hrozne...Poraďte mi čo robiť?
Ďakujem

aaaa1111
3. okt 2023

chod si vybavit novy, co ine chces robit?

januska12323
3. okt 2023

Čo ideš na výstavu? Maximálne sa niekto nad tým usmeje a za 5 minút zabudne.

nela22323
autor
3. okt 2023

@aaaa1111 hej musim, vcera som si bola pre nový. Pytaju sa na dovod zmeny OP čo im poviem

lucylaw
3. okt 2023

@nela22323 A tebe neukázali tú fotku vtedy, keď ťa fotili? Lebo ja vždy keď som si išla robiť nový doklad, tak mi pani ukázala fotku a spýtala sa, či je to ok..

janai1
3. okt 2023

@nela22323 zmieriť sa s tým ze si škaredá 🤷‍♀️ čo iné robiť ...
A teraz vážne - poznám tak 3 ľudí čo na foto na dokladoch vyzerajú perfektne a teda toto by bola posledná vec ktorá by ma trápila

tehotna40
3. okt 2023

Na týchto nových občianskych vyzerajú tie fotky úplne hrozne, mne ani neukázali bolo tam veľa ludi vtedy, ale je mi to úplne jedno, komu a kedy ,koľko krát za mesiac ho ukazuješ? Lebo ja maximálne tak poštárke a je mi to úplne jedno 😀

aaaa1111
3. okt 2023

@nela22323 ze sa ti stratil, zaplatis 16,5e za novy a potom aj povedz pracovnikovi, nech ti ukaze fotku, aku budes mat. nazries mu do pocitaca a povies, ci moze byt. ak bude zla, povies mu, nech ta odfoti lepsie

yelena159
3. okt 2023

@nela22323 Keby si videla moju fotku, nikdy by ťa brucho od smiechu neprestalo bolieť. Myslím to smrteľne vážne. Nie som žiadna krásavica, a tak to aj vyzerá.

adrianka2606
3. okt 2023

@janai1 To si dobra, ja nepoznam ani tych 3 😂😂😂

h2
3. okt 2023

@nela22323 Vyzerať otrasne na fotke na dokladoch je úplne štandardná vec, to hádam ani inak nejde. 🤪

adrianka2606
3. okt 2023
simca06022011
3. okt 2023

na obcianskych su fotky hrozne, zmier sa s tym a neries... nestoji to vobec za vybavovacky.
A inak ako ta fotila? ved v tom okuenku ma monitor, natoci ho vzdy a ukaze fotku a foti sa znova ked je to nepodarok.

shinon258
3. okt 2023

@nela22323 ja ti poviem tak, že všetkých koho poznám sú na občianskom šedí. Ja som biela, úplne, neviem prečo, ale proste mám úplne biely ksicht... takže ver tomu, že horšie ako ja nebudeš vyzerať.

dorinecka45
3. okt 2023

@nela22323 absolutne neries.ja mam ten isty problem.je to o tom ze to fotia tak, aby sa dali rozoznat biometricke udaje.ja som si az vdaka tomu uvedomila aky nesumerny mam ksycht,jedno oko vyssie,druhe nizssie,nos na krivo, tmave kruhy pod ocami.no katastrofa.fakt to neries

nela22323
autor
3. okt 2023

@lucylaw ta pani mi ju ukazala tak rychlo ze ci moze byt...ja ze hej, no bola som tak v strese alebo co. Neuvedomila som si ako tam vyzeram..,ked no vyzeram tam fakt hrozne budem sa hanbit niekomu ukazat

aaaa1111
3. okt 2023

@nela22323 na tych fotkach vyzera hrozne kazdy. tam nie su ziadne algoritmy ako maju fotaky v telefonoch, co opravuju automaticky fotografie. ja ku operatorovi alebo do banky som neraz siel s bratovym op, ver mi ze si to nikto ani nevsimol. takze tak pozeraju vsetci na tie fotky

nela22323
autor
3. okt 2023

@dorinecka45 uplne ta chapem...ja tiež. hrozne ked sa na seba pozriem,,vyzeram tam o 20kg tazsia ako som

belasy_motylik
3. okt 2023

Každý vyzerá na OP strašne, ja mám podozrenie, že oni tú fotku, potom ako ukážu žiadateľovi, preženú cez nejaký zoškareďujúci programu 😆. Zvyčajne v situáciách, keď treba ukázať občiansky, je krása na fotke to posledné na čo človek myslí, aj keď som niekedy obdivne prekvapená, že ma pomocou nej vôbec dokážu identifikovať 😂

mane01
3. okt 2023

@nela22323 akoze lebo my vsetci ostatni vyzerame na OP ako z elite look 🤦🏼 … OP nie je IG, moja 🤷🏼‍♀️… ja vyzeram na mojom ako vrahyna, fakt, sama sa tej zeny na fotke bojim…

veronikaszabova
3. okt 2023

Zije vobec niekto, kto na OP vyzera dobre?

nela22323
autor
3. okt 2023

@tehotna40 ako no hej máš pravdu,,ked aj tak ked si predstavim, že cely zivot budem nosit v penazenke taký obciansky na ktorom tak vyzeram :D keby idem vybavit nový poviem, že som ho stratila alebo neviem., Mala som predtým trvaly pobyt kosice teraz uz mám bratislava. Nebude už nikde evidované košice že..,,nemusim sa bat ze mi tam na staru adresu pride nieco do schranky , asi nie že

nela22323
autor
3. okt 2023

@simca06022011 ona mi foto aj rychlo ukazala ked bola som v strese citila som sa zle kde ma fotili , neevidovala som ze tam vyzeram tak zle

tehotna40
3. okt 2023

@nela22323 ak máš všade prehodenu adresu tak nie, musíš zavolat aj do banky, poisťovne atd

alex49
3. okt 2023

každý vyzerá na občianskom hrozne, komu ho ukazuješ?? policajtom, poštárke, v banke, všetkým týmto ľudom je jedno ako vyzeráš na občianskom, skontrolujú údaje, pozrú, či si to ty a hotovo

nikha2809
3. okt 2023

Aj ja som si nedávno menila, po svadbe a vyzerám na ňom ako sériová vrahyňa 🙈

pallacinka29
3. okt 2023

@nela22323 keby si si ho vybavolala v BA, kde je milion ludi, sto razy by si si rozmyslela vybavovat este raz z dovodu, ktory pises

janai1
3. okt 2023

@adrianka2606 vieš čo, ja robím v hoteli, mne prejde rukami kopu fotiek na pasoch a OP 😀 Niekedy aj pozerám, že či mi ti ľudia nedávajú doklady niekoho iného 🤣

maranco
3. okt 2023

@nela22323 môžeš si zapnúť schránku slovensko.sk + e-mail a SMS notifikácie a úrady ti tam budú posielať poštu.

Ak si chceš na katastri zmeniť na LV adresu postupuj podľa návodu
https://navody.digital/zivotne-situacie/zmena-t...
Premysli si kto ti mimo úradov posledné mesiace poslal poštu a oznám im novú adresu.

adrianka2606
3. okt 2023
vkatush
3. okt 2023

@nela22323 ja som si šla vybavovať doklady. Ešte predtým som mala kontrolu u lekárky. Povedala mi, že mi hrozí potrat, musím ísť na rizikové. Hneď na to som musela ísť oznámiť do práce, že neprídem už. Revala som u riaditeľa jak malé decko, potom ešte s kolegyňami druhé kolo. A tak som sa šla fotiť. Nenamaľovaná, opuchnuté oči, zničená a unavená.

Ver mi, dobre vyzeráš na tej fotke 😂
A nikoho netrápi, ako tam vyzeráš.