Zmena priezviska dieťaťa - nový rodný list

lenjaaon
15. dec 2017

Ahojte, neviem ci mi bude vediet niekto poradit, ale za opytanie nič nedam. Len ma netyrajte, ze to vybavujeme az teraz. Dcerka ma dva roky.Ideme s priatelom vybavovat na matriku urcenie otcovstva a novy rodny list kvoli zmene priezviska. Informovala som sa v zdravotnej poistovni, ze tam im staci poslat novy rodny list postou.Chcela by som sa ale spytat kde vsade este treba novy rodny list zaniest? Doktorke? Na urad, kde mi vyplacaju pridavky? Soc. Poistovna?? Bude im na urade stacit novy rodny list alebo musim prist osobne aj s oteckom? Dakujem za kazdu radu.

katkakovac
15. dec 2017

Na vsetko ti staci kopia rodneho listu. Preistotu zober aj original, keby bol niekto hyperaktivny. Otecka nepotrebujes, ani jeho suhlas na papieri. Aj pas pre dieta ti bezproblemov vydaju len z rodnym listom.

lenjaaon
autor
15. dec 2017

@katkakovac Dakujem velmi pekne... No ved to na tych uradoch vseliako býva veru... To sme uz zistili ☺ za to ze ci musi ist aj otecko nieco vypisovat alebo tak,lebo to je na dlho tam...a nemoze si moc dovolit s roboty odchadzat...

stefi_k
15. dec 2017

Však vybav svadbu a tým aj priezvisko. Otcovstvo môže priznať aj bez toho že zmeníš meno. Iba si narobiš zbytočne problémy ked bude mať tvoje dieťa imé meno jak ty.

lenjaaon
autor
15. dec 2017

@stefi_k no ono sa to lahko hovori vybav svadbu...aj ked nehovorim ze sa raz nebudeme brať. Ja viem ze sa da ale my sme sa uz davnejsie rozhodli ze bude nosit jeho priezvisko. A ake problemy? Mam tri ,,svagrinky" bez svadby a deticky maju priezvisko po tatinovi a ziadne problemy nemaju...

bluka2
15. dec 2017

@lenjaaon V pripade, ze sa rozidete, meno uz nebudes moct zmenit bez jeho suhlasu. Tak si to 2x rozmysli. Dat jeho mozes vzdy, aj napriklad ked tu svadbu vychystate neskor. Ja by som to nerobila. Su to mozno male problemy typu volaju ma v skole, u lekarov atd., priezviskom mojho exa, ale proste to po rozchode nie je prijemne; s cestovanim za hranice myslim, ze to nema na to vplyv

lenjaaon
autor
15. dec 2017

@bluka2 my resp. Ja uz nad tym rozmyslat nepotrebujem...uz to mame dlho premyslene. Rozist sa nerozideme urcite, a jasne komentare ,,to nemozes vediet"ocakavam, ale proste ja to viem, my to vieme 😉 a nie nie som naivna...

lenjaaon
autor
15. dec 2017

Mne v tejto otazke ide hlavne o to kde vsade potom pobehat aby sme na nic nezabudli. Ja uz rozhodnutie nezmenim😉

mell_j
15. dec 2017

@bluka2 nehnevaj sa ale pride mi tvoj komentár troska prehnaný. Nemá dať meno svojmu dieťaťu po otcovi ale rovno si ho zobrať ? A ak Zrovná by sa rozviedli co to zmení? Dieťaťu aj tak ostane priezvisko po otcovi 😄 ci sa rozídu alebo rozvedu dieťa sa vola rovnako..
@lenjaaon dúfam ze nic take sa nestane len som sa nad tým komentárom pozastavila

bluka2
15. dec 2017

@mell_j tak som sa buď zle vyjadrila, alebo si ma zle pochopila. Prečo by si ho rovno mala zobrať? Len hovorím, že meno môže zmeniť kedykoľvek, napriklad, aj vtedy, keď/ak sa k svadbe dopracuju. Kdežto naopak ho zmenit také ľahké nie je.
No a to to čo keď sa rozídu/rozvedu nemusíme písať, lebo to sa nestane.

livka_
15. dec 2017

@lenjaaon co je na tom tazkeho vybavit sobas??? Ja som ho vybavovala v pondelok, v stredu som si kupila saty, v piatok obrucky a v sobotu zme boli svoji -) ked sa chce..tak sa da.

ema234
16. dec 2017

@lenjaaon nic tazkeho , vsetko v priebehu tyzdna 🙂

astazika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
16. dec 2017

Na urad prace rozhodne na milion percent k nahliadnutiu original + kopiu
Zdravotna, socialka plus neviem ci nie na miestnom urade, kde mas nahlaseny trvaly pobyt

mircalla
16. dec 2017

@livka_ Takek na to neni nic - ale neviem, co riesis druhych sobas. Ak uz ide o to, podla mna radsej ziadna svatdba ako nieco nasilu za 5 dni - zoberme sa, aby sa nepovedalo.

evittam
16. dec 2017

@stefi_k Ake konkrétne problémy mas nw mysli?

evittam
16. dec 2017

*na

evittam
16. dec 2017

@mircalla No ved take typicke pre niektoré ženy na MK-riesis uplne niečo ine ale musia sa starat do toho do coho ich nic nie je.😁😉

lenjaaon
autor
16. dec 2017

@livka_ no ja nehovorim ze nad svadbou sme nikdy neuvazovali ale rozhodne to nechceme riesit takto narychlo behom jedneho tyzdna. Ze pondelok oznamim vsetkym ze v sobotu sa berieme. Ani predstavit si to neviem...Pri takej velkej rodine.

lenjaaon
autor
16. dec 2017

@mircalla Dakujeem 😉

livka_
16. dec 2017

@mircalla napisala som svoj pripad a ze to neni nic tazkeho ho zariadit.. citaj to znova... to ze ty napises ze svadba za 5 dni je nasilu..to uz konkretne hodnotis mna! aj s odsudenim.. ze to bo nasilu..prd o tom vies a ma sudis...co ma riesis? Ked presne toto ti vadi? Premudreta

evittam
16. dec 2017

@livka_ A ty preco riesis nieco na co sa tu nikto nepýta?!

livka_
16. dec 2017

@evittam kazda debata sa vyvija..lebo toto je diskusne forum..

evittam
16. dec 2017

@livka_ Ano, ale ma sa vyvijat tak ako treba. Cize napr.ak sa ta spytam ako sa dostanem najlepsie do BA tak nemam potrebu od teba vediet, že tam nemam chodiť. Cize starat sa sam o seba a bud odpovedat a diskutovat ak mam co k téme povedať alebo zbytocne nepridavat komenty,o ktoré nikto nestoji. Zakladateľku nezaujima ako rychlo je mozne vybaviť svadbu a ani to,ze preco da radšej nevydá.

evittam
16. dec 2017

*sa

livka_
16. dec 2017

@evittam tak bud admin a riad to tu -* ale to potom na plny uvazok.. cely mk ... odpovedi v mojom zmysle je tu neurekom

evittam
16. dec 2017

@livka_ 😂😂😂 Ked mi ten plný úväzok zaplatia podla mojich predstáv tak uplne v pohode.😉

livka_
16. dec 2017

@evittam 🙂

mircalla
16. dec 2017

@livka_ je ti to neprijemne? Presne tak sa musela citit ona po tvojich komentaroch keby si chcela zariadit svadbu,tak to urobi,je to ich vec.tu nejde o to,kolko to trva vybavit

lenjaaon
autor
16. dec 2017

@mircalla
@livka_ Prosim Vas nehadajte sa tu. Klud, pokoj, dychajte zhlboka 😂 Tak jasne svadba by bola super ale nasa princezna je teraz pre nas prioritou cislo 1. Priatel bol teraz dlhsie prec, ked aj bol doma nic sme nestihali. Potesim vas svadba bude urcite jedneho pekneho dna ☺ hadam sa ho dozijem😂
@livka_ kazdy si zariadi ako ma ja nesudim ze ste mali vybavenu svadbu za pat dni, to je kazdeho vec...ale my sme si presli s priatelom tolkymi vecami a nie vzdy prijemnymi ze si urcite zasluzime viac ako svadbu za 5 dni. Uzit si pripravy atd. Vsetko okolo toho. Mne by to chybalo. Predsa len clovek sa nevydava kazdy den 😂 treba si to uzit ako sa patri 😉