Zmena trvalého pobytu. Čo k tomu potrebujem?

annie13
27. jan 2010

Nenasla som podobnu temu, potrebovala by som poradit, akurat sa s manzelom stahujeme do bytu svokrovcov, kt. maju v OV, zatial ho nejdu prepisat na manzela. V marci cakame druhe babatko takze do porodu si chcem vybavit vsetky formality. Svokor by nam mal dat nejake potvrdenie ze suhlasi s tym ze tam budeme byvat a mat to ako trvaly pobyt? Musi to byt overene notarom? na zaklade coho si mozem zmenit obciansky preukaz a dalsie doklady?
dakujem za rady

teza1208
11. sep 2014

chcem dat trvaly pobyt svojej matke ku mne ,kedze je po mozgovej prihode uplne nehybna a tazko by dokazala aj vzat pero do ruk a pdpisat sa ,ako to urobim ,musim mat tam aj matku pri vybavovani ,ci staci len nahlasit na obec aj s jej obciankou ma umna prechodny pobyt a v obcianke tiez trvaly na mesto v inom okrese ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,potrebujem jej vybavit domov dochodcov a to bez trvaleho pobytu na nas kraj neurobim ,kedze ona patri pod stredne slovensko a ja vychod a na strednom uz nikoho nema byvala tam len v podnajme,,,,,,,,,dakujem

ludka773322
3. nov 2014

Ahojte mam takyto problem mam Trvaly pobyt u rodicou a chcem si ho zmenit ale byvam v prenajme da sa to aj takto zmenit lebo rodicia ma chcu odhlasit

fg1984
4. nov 2014

@ludka773322 Ked ta rodičia odhlásia, zmenu v dokladoch si vybavuješ sama, na zmenu trvalého bydliska potrebuješ súhlas prenajímateľa bytu, kde bývaš v podnájme, to vybavuje on, pochybujem, že s tým bude súhlasiť.

julia225
6. dec 2014

A co zivnost a auto ak je napisane na firmu? 😒

katka2402
23. jan 2015

Helou zienky, potrebujem si zmenit TP. Neviem presne ako postupovat, ci treba najprv odhlasit z povodneho bydliska a potom nahlasit na nove, alebo rovno prihlasit sa na nove bydlisko. Jedna sa o dom,ktory je pisany na svokrovcov, tak zrejme bude potrebna pritomnost resp. nejake prehlasenie majitela domu, kam sa chceme nahlasit... Taktiez by som rada vediet, co vsetko treba pomenit, ratam ze OP, vodicsky, n eviem ako pasy a karticky poistenca. Ked chcem prehlasit aj deti, je k tomu potrebne este aj nieco navyse? Plus je potrebne zrejme zmenu nahlasit aj na UPSVaR. Som z toho jelen 😲 😠

janka279
23. jan 2015

@katka2402 Bolo potrebne priniest doklad o bydlisku (napr.list vlastnictva). Sla som priamo na mestsky urad v novom bydlisku. Vyplnila som formular. Oni ma odhlasili zo stareho bydliska. Potom som sla na policiu a vybavila som si novy OP. Na policii som nic nepotrebovala, mali zaznam v systeme. A mohla som ist na policiu kdekolvek. Na UPSVR musis nahlasit zmenu TP do 8 dni od nadobudnutia OP. Ako je to s detmi a tym, ked byvate u svokrovcov, to neviem. Treba zavolat na MU.

katka2402
24. jan 2015

@janka279 Dakujem Janka 😉

janka279
24. jan 2015

@katka2402 A este k dalsej casti otazky. 🙂 treba zmenit OP, vodicsky ako pises. Pas nie, tam nie je adresa. Nahlasit zmenu TP zdrav.poistovni, banke, operatorovi, vsetky karticky (billa, tesco, dm a pod), Plynari, vodari, elektrikari (ak sa ta tykaju), poistenia (zivotka, auto) pod. No proste vsetko. 🙂

kitty88
24. jan 2015

@janka279 ani na vodicaku nie je adresa, ten menit tiez netreba 😉

katka2402
24. jan 2015

Dakujem pekne 🙂

pianistka
7. mar 2015

Musim sa s vami podelit touto cestou s cerstvou skusenostou ako to funguje na MESTSKOM URADE V NITRE (ak si tam niekto bude v blizkej buducnosti vybavovat nejake zalezistosti, zelam mu neskutocne pevne nervy, lebo urcite dany urad nenavstivi len raz, a nie z vlastnej vole).

Tak aj my uz s muzom mame nas vlastny bytik. Kym sme ho kupili, byvali sme u mojich rodicov, ale kazdy z nas mal trvaly pobyt doma. Cize ja u mojich rodicov, on u svojich. Ked sme sa minuly rok vzali, so zmenou mena (mojho) prislo aj na zmenu trvaleho bydliska. Vsetko som zacala postupne vybavovat, na koniec som si nechala nahlasenie dane za byt a smeti.

Tak som si jeden pekny den vzala dovolenku a s mojou maminou sme zavitali na Mestsky urad, k okienku dane za nehnutelnost a potom aj ku komunalnym odpadom. Mamina chcela mna odhlasit zo stareho trvaleho bydliska a ja som seba aj svojho muza chcela prihlasit na novom trvalom bydlisku. Nevedeli sme presne ako to funguje, ale pani uradnicka bola velmi mila a vsetko nam vysvetlila. Teda aspon posobila tak, ze tomu rozumie.... takze s kludnym srdcom, ze sme vsetko vybavili, sme spokojne odchadzali domov.

A co sa nestalo dnes?? V schranke nachadzam dva dopisy. Jeden na meno mojho muza, druhy na meno mojho otca (ale s adresou nasho noveho trvaleho bydliska). Nastastie na schranke mam stale napisane rodne meno, takze vedeli, kam list vhodit. Po otvoreni nevychadzam z udivu a ide do mna vsetka zlost.

Tak mile pani uradnicky poslali vymer za smeti mojmu muzovi na adresu nasho noveho trvaleho bydliska, na zaplatenie s poctom osob: 1, hoci tu mame trvale bydlisko dvaja (cize mna akosi vynechali), a mojmu otcovi poslali tiez vymer za smeti (AVSAK na moju sucasnu novu adresu trvaleho bydliska - nejde mi do hlavy, nechaaaapem, kde toto vzali, kedze moj otec na mestskom urade ani nebol, cize nemali ziadny impulz posielat mu vymer na inu adresu ako doposial) a dany vymer je na tri osoby (cize ako po starom - moji rodicia a ja, kym som byvala doma, boli sme traja).

Cize suma sumarum, mna vynechali z muzovho vymeru a mojmu otcovi len tak z nicoho nic "zmenili" trvale bydlisko... jakoze sila!!! Nonsens!!! Nemam slov, nechapem, najradsej by som sa tam s nimi povadila, hoci by som tym nic nevyriesila, ale aspon by sa mi ulavilo!!!

A pocas vybavovania novych dokladov, toto nebola jedina negativna skusenost s Mestkym uradom v Nitre 😒

V pondelok tam idem, som zvedava co mi na to povedia...

zdenkanikolka
20. okt 2018

@namakuz Dobré ránko 🙂 Natrafila som na túto tému...Môžem sa Vás spýtať?Riešime teraz tento istý problém...Na matrike sme náš pobyt prehlásili,ale nedali nám žiaden doklad o zmene pobytu.Len nám povedali,že treba odovzdať staré OP na polícii.Nebudeme tam teda potrebovať žiaden doklad o pobyte???Stačí tam len prísť so starými OP a požiadať o nové OP so zmenou adresy???Dˇakujem za skorú odpovedˇ apekný deň prajem 🙂

miroslava21
20. okt 2018

@zdenkanikolka netreba. Vsetko je v systeme. Staci prist na policiu a odovzdat stary op. Oni vidia zmenu. Vcera som ti riesila. Dokonca mi volali sami od seba aj z uradu prace a overit si onfo, ze im v systeme prislo upoornenie ze som menila trvaly pobyt - poberam rodinne pridavky.

zdenkanikolka
20. okt 2018

@miroslava21 Jej,dˇakujem za info 🙂 Mala som z toho zmätok,už som myslela,že budem musieť znova ísť na úrad.

miroslava21
20. okt 2018

@zdenkanikolka zamalicko. A na zdravotku planujem len zavolat. Lebo manzel menil predo mnou trvaly pobyt a bola som s nim na zdravotke prehlasit a aj tam pani povedala ze to je vsetko prepojene a zmenu maju zaevidovanu. Akurat zamestnavatelovi treba nahlasit zmenu a on nahlasi socialnej poistovni

zdenkanikolka
20. okt 2018

@miroslava21 Super 🙂 Ešteraz dˇakujem za info 🙂