Zmluva od SPP

chelsey987
8. nov 2021

Ahojte, chcem sa s vami poradiť. Aj my sme boli tí nešťastníci čo mali zmluvu so Slovakia Energy. Dnes nám prišla nová zmluva od SPP. Prišli dve zmluvy jedna o združenej dodávke plynu a druhá o produkte Uhlíková stopka. Som povinná podpísať aj zmluvu o Uhlíkovej stopke ak o ňu nemám záujem? A ešte jedna otázka, že pri originále zmluvy pre SPP a v kópii pre nás sú výpovede. Posielam len zmluvu a obe výpoveď výpovede si nechávam? Ďakujem 🙂

vivien10100
11. nov 2021

@chelsey987 aj mna to zaujima len keby niekto na to odpisal😁

chelsey987
autor
11. nov 2021

@vivien10100 už som to vyriešila s kolegyňou. Mala ten istý problém. Je manžel šiel do pobočku SPP. Podpísal len zmluvu o združenej dodávke plynu. Výpovede si nechal. Ak by sme chceli od nich odísť do 14 dní od podpisu zmluvy, tak jedna sa zasiela do BA a druhá slúži ako kópia. Uhlíková stopka je len vedľajší produkt od SPP, ak by mal niekto záujem. Tú zmluvu nepodpisoval.

vivien10100
12. nov 2021

@chelsey987 Ďakujeeeem

vilma20
15. nov 2021

@chelsey987 dobry den, riesime to iste, cize tu uhlikovu stopku nepodpisovat ani ten formular na odstupenie co je pri tej uhlikovej zmluve? Zasielam im naspat iba tu jednu zmluvu o zdruzenej dodavke,ano?

chelsey987
autor
15. nov 2021

@vilma20 áno, len zmluvu o združenej dodávke plynu. Odporúčam nahlásiť aj stav plynomeru na SPP distribúcia a.s. Dnes som ho nahlasovala a pani mi povedala, že odpočet dostane i Slovakia Energy a na základe toho pošlú vyrovnanie, pretože ho stále nemáme.

vilma20
16. nov 2021

@chelsey987 ani ja ho nemam a akym sposobom ste to nahlasovali? nakolko v nasom meste spp nieje a dovolať sa tam nieje sanca....Alebo to nejak priložiť k zmluve?

ivett1205
2. dec 2021

S Uhlíkovou stopkou prišiel na trh SPP v rámci dlhodobej stratégie stať sa zelenšou a zodpovednejšou spoločnosťou. Každý sa môže zapojiť a pomôcť. Uhlíkovú stopku získate za symbolický mesačný príspevok 0,90 eura. Buď si ho pridáte v rámci balíčka služieb, dodávky energií od SPP, alebo samostatne. Zákazník dostáva v rámci tejto služby osobný prepočet, vďaka ktorému získa prehľad o tom, akú uhlíkovú stopu vytvára. Získa tiež návod, ako a o koľko ju vie znížiť. Taktiež sa spolupodieľa na sadení stromov.

michalka78
23. apr 2022

ahojte ..teraz som našla tuto diskusiu...prosím vás viete mi niekto povedať či sa dá ten poplatok o uhlíkovej stopke aj zrušiť?...nikde to neviem nájsť...vôbec neviem že sme také niečo podpísali..a ak aj ano-tak nedopatrením..chodí nám poplatok 5eur mesačne a my s tím nesuhlasíme..príde mi to dosť...

ginggerina
5. máj 2022

@michalka78 zdravim, my rovnako, omylom resp zaviedli nas, pisali že to mame zaslat spat, ale že to je doplnok ktorý netreba tam nenapisali... takže aj nam chodi 5€ a v SPP mi poverdali že to musime platit 3 roky, neda sa to vypovedat... ale aj tak sme to nezaplatili

michalka78
8. máj 2022

@ginggerina ja som to nezaplatila a chodili mi stále upomienky...našla som si už aj 2x zmeškaný hovor z spp,ktoré som nestihla dvihnúť a len sa mi ukázal zmeškaný hovor bez čísla a napísane spp-takže sa naspäť nedalo volať..manžel mi povedal že to mám radšej zaplatiť,lebo aj ked sme to nechtiac podpísali ako ty píšeš,že doslova nás "oklamali",lebo to vyzeralo ako povinne podpísať..taž že oni nám to určite daju doplatiť potom naraz-lebo oni maju podpísanu zmluvu....ale mám nato také nervy..!!!...ani mi nevadí až tak tá suma-ako to,že to tam nenápadne podstrčili..!!!...doslova oklamali,lebo nenapísali že to nieje povinne...

janovicova
16. máj 2022

@michalka78 dobrý deň, našla ste niečo o tom zrušení uhlíkovej stopky? Aj mi sme tak dopadli a teraz sa to vraj nedá zrušiť . Ďakujem

michalka78
19. máj 2022

@janovicova nie nenašla som nič..bohužiaľ sme to podpísali, takze asi to budeme musieť platiť..ak sa smiem spýtať tak aku sumu vám dali?

lauricitta
19. máj 2022

ahojte, mne dnes volali cez telefón, tiež sprostá som dala súhlas, ale zaslali emailom aj teda tie zmluvy a v nich je uvedené odstúpenie od zmluvy, dokonca aj vzorové tlačivo konkrétne na to, lenže týka sa vás to iba ak spĺňate posledný bod v znení "odstúpením od Zmluvy zo strany Zákazníka bez uvedenia dôvodu v lehote najviac 14 kalendárnych dní
ododňa uzavretia Zmluvy; v takomto prípade Zmluva zaniká od samého počiatku"

ginggerina
21. jún 2022

ahojte, aj nam stale chodia upomienky, ale teraz som nasla že
" Ako zrušiť zmluvu na "Uhlíkovú stopku"
Zmluva na Uhlíkovú stopku je s viazanosťou a je nevypovedateľná. Dá sa však zrušiť tak, že odberateľ nebude za tento produkt uhrádzať dohodnuté platby. Ak to odberateľ vydrží, tak SPP (podľa obchodných podmienok) tento produkt musí zrušiť. Viac informácií sa nachádza v obchodných podmienkach k tomuto produktu - odporúčame odberateľom preštudovať si ich."
tak ja to aj nadalej nebudem platit, tak verim, že to casom zrusia... nepochopim ako može byt nejaka zmluva nevypovedatelna...

marylinmary
21. jún 2022

Hmm ale sranda, ako vedia niektore veci tak nenapadne nanutit, ze clovk pomaly ani nevie, ze nieco take je sucastou jeho zmluvy

michalka78
21. jún 2022

@ginggerina to vážne?...tak to prestanem aj ja platiť...strašne su mazani ako to tam vsunuli...

ginggerina
22. jún 2022

https://www.vyhodnaenergia.sk/blog/58/info/uhli...

skus, ja som to platit ani nezacala....

slavinka10
22. jún 2022

@michalka78 konečne som sa tu prihlasila som tak isto podvena a oklamana s touto zmluvou ja to riešim už 3 mes. a vraj sa neda nebudem plaťiť

slavinka10
22. jún 2022

@ginggerina presne ako ste uviedli link ja som tam volala a p. mi povedal že mame vydžať a neplaťiť v zmuve je zanik a tam to je jasne pisane

slavinka10
22. jún 2022

ja som zaplatila asi 2 krat lebo bolo nastavene suhlas s inkasom ja som to zrušila a dala platby prevodom aby mi nesťahovali

slavinka10
22. jún 2022

jedno mi nejde do hlavy že ked som povedala na spp po telf že ved mi dajte teraz nejaku sankciu alebo pokutu ale odstúpim a nič mi nepovedala aj ked som jej jasne povedala že nie som ochotna to plaťiť ja som to podpisala nevedome pretože to bolo v rychlosti utekala som na poštu do mesta a mala som to vedla mimo stoliku a omylom som to poslala a tak ale ja som toto že najprv som to podpisala ale zdalo sa mi to že aaa
neposileam a zmluva s diablom sa ocitla v obalke

slavinka10
22. jún 2022

@ivett1205 NECHAJTE si dakujeme neprosime

slavinka10
22. jún 2022

@lauricitta ano presne ale my sme tu take že sme si neprečitali zmluvu lebo preto sa hovori čitaj čo pospisuješ ale keby sme všetky vedeli že sa da do 14 dni nepisali by sme o tom ale prečitajjte si zanik zmluvy posledný bod jasne že nam v spp nepovedia oni to maju zakázane všetko je nahravané

slavopa
27. jún 2022

ahoj. práve mi volali z SPP a lámala ma paní na Uhlíkovú stopku. Nedal som sa ale povedala, že sa to podpisuje na 36 mesiacov. Ale!!!! nezaplatením, neuhradením sumy za uhlíkovú stopku sa ruší zmluva! Tak že ak to neuhradíte, zmluva by mala jednoducho skončiť. Samozrejme to nemám na papieri. Ale že vraj by to malo byť v tej zmluve = doslova, že nedodržaním zmluvy zo strany zákazníka, zmluva zaniká!!!

janovicova
6. júl 2022

5eur mesačne na dva roky

rikarika
11. júl 2022

Som na tom tak isto, prisla mi prva faktura za uhlikovu stopku, samozrejme az 14 dni po podpise zmluvy, kde som vobec netusila, ze to podpisujem. 5 eur/mes. Prestali ste to platit?

michalka78
11. júl 2022

@rikarika ja som to pár mesiacov platila,lebo som nikde nevedela nájsť ako to zrušiť...ale po prečítaní príspevkov tu v diskusii už som nezaplatila a ani nezaplatím..je to svinstvo akým štýlom to nenápadne šupnú k zmluve

noami12
11. júl 2022

Ja to platím už rok, keď mi to prvý x vyskocilo v aplikácii tak som si myslela ze to je povinné lebo tiež neviem o tom ze by som im niečo podpisovala, ale baby ze 5 euro ? Ja našťastie platim 1,60e, ta suma ako neni nič, ale zarazilo ma to že ja som vôbec nemala záujem o takýto balíček ani som sa s nikým o tom nebavila.

noami12
12. júl 2022

@michalka78 dnes som im dám volala, no a povedala som im ze ja som o tom nevedela ešte pani drza ze ci nevidím co podpisuje, reku cakala som na zmluvu za plyn a povedali ste ze podpísať všetko a poslať späť ja si reku doslova nečítam zmluvy od dodávateľov ako je spp a zse iba to hlavné. A pýtala som sa ze keď to prestanem platiť ci ta zmluva zanikne ze áno a ze ci mi potom nedôjde pokuta nejaká ale nedoplatok ze nie, hovor sa nahráva u nich, tak myslím si ze teda naozaj nič nepríde. Ako je to 1,60e co ma nezabije, nemám problém im to každý mesiac platiť, lenže už z princípu ze to iba tak podstrcili a zneužívajú takto potom nevedomosť ľudí ktorý ani netušia ci aj toto musia poslať späť alebo to môžu ignorovať, to sa mi nepáči a prišiel mi nedoplatok za plyn okolo 900 euro a dali mi splátky na 6 mesiacov a nikdo sa nezaujíma ci mi to z rodicovskeho prispevku vyjde alebo nie tak už len za toto im nič navyše platiť nebudem

rikarika
12. júl 2022

@noami12 fuuu tak nedoplatok 900 eur je ozaj dost, mne prisiel nedoplatok 198. Ono pri tej uhlikovej stopke nejde ani tak o tu sumu 4,9/mes ale celkovo o sposob komunikacie, potom o princip preco ma taky gigant ako spp predavat nejaky dalsi produkt....co bude za chvilu hrnce ponukat a potom pouzitie tych penazi, ako malo som sa docitala na internete je zase odrb...vraj malo stromcekov sa nakupilo za drahe peniaze..