Zázvorový čaj. Ako sa pripravuje?

17. okt 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
veroduan
Registrovala sa 3. marca 2008 na modrykonik.sk. Pridala 41 príspevkov.
 Ahojte,
neviete niekto ako sa pripravuje zázvorový čaj? mám kúpený čerstvý koreň zázvora /ďumbiera/ a chcem si z neho robiť čaj /vraj dobrý pri prvých známkach prechladnutia, chrípky, .../
za recepty ďakujem
4. feb 2009 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
zuzu13
2
Registrovala sa 6. júla 2006 na modrykonik.sk. Pridala 8306 príspevkov. Má 4 priateľov. Martin.
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
211
Registrovala sa 22. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 21057 príspevkov. Má 66 priateľov. Ivanka pri Dunaji, okres Senec.
 0,25l vody, štipka mliete korenie,4-5 klincekov,1/3lzžička mleteho zazvoru,1lyžička zeleneho čaju-vsetko nehat prevriet a podavat
4. feb 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
211
Registrovala sa 22. novembra 2006 na modrykonik.sk. Pridala 21057 príspevkov. Má 66 priateľov. Ivanka pri Dunaji, okres Senec.
 1-2lyzicky zazvoru,1 sacok cierneho caju 1lvody,pol citrona

nakrajany zazvor dame do konvice na caj a zelejeme horucou vodou,ked kusky zazvora klesnu na dno dame do konvice caj na 2 min a dochutime citronom
4. feb 2009 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bihan
139
Registrovala sa 9. februára 2006 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 13196 príspevkov a 1 článok. Má 34 priateľov. Francúzsko.
 Akurát mi to písala Indy v inej téme emoticon

asi tak na pol litra vody si odkroj zazvor vo velkosti orecha, osup postruhaj na struhadle a zalej vriacou vodouNechaj luhovat 10 min, cim dlhsie luhujes tym je silnejsi (palivy ako korenie)Potom preced a ja si davam este citron a med. Ked som prechladnuta robim si silnejsi aby rychlo prehrial a na pitie zase slabsi Musis otestovat aky ti bude vyhovovat .
A na leto je zase super do chladničky a s ľadom.
4. feb 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
petullia (28 r.)
Petra K. Photography
Petra PRO

Fotenie a filmovanie detí - Okres Zvolen
6
 do salky das 3-4 kolieska a zalejes horucou vodou, potom dchutis medikom a pijes, ma sa to luhovat asi 10 min, ale ja si ho vobec nevyberam... potom tak stipka jemne..mnam emoticon
4. feb 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
211
 ja som ich nasla na www.nadoma.sk emoticon
4. feb 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
titkovamiriam
211
4. feb 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veroduan
 jéééj ďakujem za toľké recepty
hneď to idem vyskúšať emoticon
4. feb 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lolekat
Registrovala sa 14. decembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Humenné.
 zázvorový čaj je super, ja ho pijem celú zimu. robím ho podla tohto receptu - http://fytoterapia.albumy.biz/prechladnutie-chripka-zapal-dutin/
14. dec 2011 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fialkaa
1
Registrovala sa 23. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 432 príspevkov a 50 inzerátov. Má 6 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 ahoj, ja ho robim takto : obielim asi 1,5 cm zazvoru, nastruham najemno, zalejem nie uplne vriacou vodou a davam si don med. velmi mi chuti, ma protizapalove ucinky
14. dec 2011 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
moncahe
Registrovala sa 17. marca 2011 na modrykonik.sk. Pridala 15 príspevkov a 32 inzerátov. Má 4 priateľov. Rožňava.
  • MATTHIAS2 roky a 11 mesiacov
25. jan 2013 o 14:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eveenka
2
Registrovala sa 9. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 253 príspevkov. Má 6 priateľov. Nove Mesto nad Vahom, okres Nové Mesto nad Váhom.
 @fialkaa
@veroduan ja ho robim presne ako fialkaa, asi 1,5 cm zazvoru osupen nastruham najemno zalejem vriacou vodou asi 5 min povarim na tichucko a potom oridam med a citron, pila som celu zimu a nebola som vobec chora a dokonca mam aj chronicky zapal dutin aj 3-4 krat za zimu som mala dutiny chytene ale ako som pila tento cajik tak som bola zdrava ako rybicka emoticon
9. feb 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anka772
9
Registrovala sa 26. apríla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 77 príspevkov a 24 inzerátov. Má 8 priateľov. Liptovský Mikuláš.
  • Charlotte2 roky a 2 mesiace
  • Dávid15 rokov
 a neviete náhodou či ho môžem piť, keď kojím?
9. feb 2013 o 15:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veroduan
 @anka772 ja myslím, že áno. Len by som ho robila zo sušeného kupovaného zázvoru....lebo ten je slabší. Ale určite môžeš...
9. feb 2013 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jana
9
Registrovala sa 13. januára 2005 na modrykonik.sk. Pridala 128 príspevkov. Okres Bratislava.
 ja robim ako pisala petullia ... len ja davam este skoricu zalejem horucou vodou, necham luhovat a potom pridam este med.
9. feb 2013 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
eveenka
2
Registrovala sa 9. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 253 príspevkov. Má 6 priateľov. Nove Mesto nad Vahom, okres Nové Mesto nad Váhom.
 @anka772 jedna mamina pisala ze laktacnej jej povedala ze zazvor znizuje tvorbu mliecka, guglila som ale nic take som nenasla, ja som zastancom ze vsetko s mierou emoticon ja tiez kojim a sem tam si uvarime s muzom aj zazvorovy cajim s cerstveho zazvoru emoticon
9. feb 2013 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veroduan
 @eveenka presne tak, všetko s mierou....ja tiež ešte kojím, ale malá je už veľká, tak sa vôbec nebojím.
Ja ho už pijem dokonca bez citrónu a bez medu... a zvykla som si.
9. feb 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kamimi (43 r.)
Registrovala sa 30. decembra 2012 na modrykonik.sk. Pridala 35 príspevkov. Okres Rožňava.
 zázvorový čaj - zázvor, 1 celú škoricu, klinčeky - to spolu povarím a keď je to hotové citron a med
9. feb 2013 o 21:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kofoluska
90
Registrovala sa 15. apríla 2013 na modrykonik.sk. Pridala 760 príspevkov a 4 články. Má 27 priateľov. Bratislava - Petržalka.
 My ho pripravujeme tak, ako nas naucila kamoska z cajovne. Zazvoru si daj tolko, kolko xces - ci xces viac stiplavy alebo menej. Nastruhame, hodime do vriacej vody (cca 2l) a nechame 10-15 minut povarit. Par minut pred dovarenim pridame natrhanu matu (zase mnozstvo podla chuti). Ak nemas cerstvu matu, mozes si kupit v ktoromkolvek obchode s cajmi marocku matu - je vynikajuca. emoticon Precedime do cajnika, kam sme nakrajali na drobne kusky dalsi zazvor. Nedavame ani cierne korenie ani klinceky ci skoricu. Obcas si do toho ale dam trochu chilli. To zas poradila mama a musim uznat, ze nadcha/prechladnutie je po tejto kure hned v tahu.
Sladime medom - nie vsetok caj, ale kazdy vo vlastnom pohari. emoticon
27. dec 2013 o 08:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beatkakacanyova
Registrovala sa 14. mája 2014 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky. Cachtice , okres Nové Mesto nad Váhom.
 ja varim caj tak ze si kupim v tesku zazvorovi caj a potom dam jednu kapsulu do salky a potom zalejem z vretov vodov a dam do neho 1/5 lizicy cukru

ak chcete uvarte si a dakujem za pochopenie emoticon
14. máj o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dziabel_heh
Registrovala sa 17. júla 2012 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky a 21 inzerátov. Bytča.
  • Nicoll1 rok
 ja varim cajik z cerstveho zazvoru. kupym si zazvor nakrajam na malicke kocecky aj s kr.cukrom (hnedy)
a popucim v sialke. zalejem horucou vodou a poluhujem potom bud precedim alebo neprecedim. podavam s citronom alebo s medom. mnamky potom je taky tuhyyy z cerstveho zazvoru emoticon
14. máj o 09:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beatkakacanyova
Registrovala sa 14. mája 2014 na modrykonik.sk. Pridala 4 príspevky. Cachtice , okres Nové Mesto nad Váhom.
 dnes som si ho uvarila ale ked som sa napila bol horuci a opalila som si jazyk emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon
14. máj o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beatkakacanyova
 toto je moj konik alojzuz.
<3 B-)
16. máj o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
beatkakacanyova
 toto je moj konik alojz emoticon
16. máj o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lwhiterose
3
Registrovala sa 21. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 43 príspevkov. Má 2 priateľov. Bratislava - Staré Mesto.
 ahoj emoticon ja to robím tak, že nakrájam na malilinké kocky asi 5cm ošúpaného zázvoru, zalejem 0,5l vody a povarím asi 10 minút (pod pokrievkou). Ak je silný, stačí doliať vodu. Skúšala som to aj bez varenia (len som to zaliala vriacou vodou) ale veľmi mi to nechutilo, bolo to slabé.
16. máj o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
romanienka
Registrovala sa 17. októbra 2014 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Medvedie, okres Svidník.
  • Snažíme sa otehotnieť
 @titkovamiriam
zabudla si este 2dcl bieleho vinka
17. okt o 13:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
romanienka
Registrovala sa 17. októbra 2014 na modrykonik.sk. Pridala 2 príspevky. Medvedie, okres Svidník.
  • Snažíme sa otehotnieť
 ja ho varim tak ze si zalejem zazvor vriacou vodou dam lyzicku medu a tri krat pomiesam
17. okt o 13:07  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Populárne albumy