Látkové plienky kupované cez ebay

jankulina
22. dec 2011

Milé mamičky, chcem Vás poprosiť o radu. Mám záujem pri ďalšom dieťatku používať látkové plienky. Ceny na ebay sa mi zdajú oveľa nižšie ako u nás. Máte skúsenosti s kúpou plienok cez ebay, alebo iný portál. Na ebay sa nachadzajú aj čínske látkové plienky - tie ma nezaujímajú, lebo je to samá umelina. Mám na mysli látkové plienky vyrobené v UK, USA (nie Honk Kong a čína) - ktoré sú z bavlny. Ak má nejaká mamička skúsenosť, prosím mohli by ste mi poslať link. Veľmi pekne ďakujem. jana🙂

jankulina
autor
23. dec 2011

Baby prosím poraďte🙂

vlastusss
26. dec 2011

@jankulina ahoj nahodou som nasla tuto temu....moja dcerka ma rok a mam kamosku ktora latkuje, a tak trosku ma naifikovala, a rozhodla som sa ze sa pustim postupne aj ja do toho..aj ked nemam skusenosti s ebay...myslim ze ked si kliknes na nejaky bazarik tak najdes latkovky aj za celkom slusne peniaze....ja som ted kupovala tu na koniku za 6 eur za jednu plienocku aj s vkladackou amomentalne sme v stadiu skusania...nevedela som si predstavit co bude ked sa mi do toho vykaka 😀 😀 😀 ale da sa zvladnut..predsa z pohodlneho sa tazsie zvyka na nieco ine..hovorim o tom ze pampers vyhodim a hotovo a toto treba prat a tak 🙂 🙂
ako mne je vela dat za jednu plienocku 20ecok, preto som to riesiila cez bazarik, a daju sa nakupit aj celkom nove ...kupila som len tak ze 4ks na skusku, vecer davam pampers kym do toho nepridem..dnes som si objednala dalsie 4 kusky...a tak postupne prejdeme na latkove.......ak by sa ti podarilo najst nieco lacnejsie hned daj vediet 😎 😎 😎
mozno som ti vobec neporadila ale ja tu skoro cely dne sedim a obzeram hladam citam skumam, uz mam taku velku hlavu..snazim sa najst najlacnejsie vychodisko..ale viem ze latkovky by boli pre didi lepsie je to rozdiel...

vlastusss
26. dec 2011

@jankulina ak mas nejaku konkretnu stranku ebay tak hod link nak pokukam

jankulina
autor
26. dec 2011

Jedna mamicka mi napisala do spravy a hodila tuto linku - tieto plienky a cena vyzeraju dobre co si o tom myslite? http://www.babykind.co.uk/mommystouchwrapsorder...

jankulina
autor
26. dec 2011
jankulina
autor
27. dec 2011

@vlastusss tak co prosim hovoris na tie plienky - ja si ich idem objednat🙂

vlastusss
27. dec 2011

@jankulina no vebec neviem a to 5,99 to sa ti oplati kupovat normalne napr z modreho konika vies sa presne dohodnut popytat co ako...
ja som ted objednavala a dojdu mi asi zajtra dalsie a spokojna som snimi, len musim prist na sistem a na to kolko ich mozem mat a popripade co dat dovnutra...hodim ti link

vlastusss
27. dec 2011

@jankulina https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/2woc/ka... ked si kliknes na jej obchodik tak tam najdes..su cisto nove...

vlastusss
27. dec 2011
vlastusss
27. dec 2011

@jankulina no a s toutomichaelou sa da vpohode komunikovat aj dohodnut, popytat sa ak nieco nevies...ja si myslim ze vpohode...ted som si objednala dalsie 4 lienocky, plus 2 vkladacky a doma mam obycajne plienocky stvorcove tak zvyknem aj tu davat dovnutra...ted som dala malej na spanie na skusku uvidime co to spravi alebo na spanie investujem do toho a kupim jej taku za dvacku...jedna hore dole :D
ona ma obchodik aj tu...
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=208546

vlastusss
27. dec 2011

@jankulina no a este co si hodila tu jednu stranku tak na to si musis davat baha ze aku velkost si objednas..tieto plienocky su vyhodne v tom, ze su viac jednovelkostne a vies si nastavit ako potrebujes...to vidno ze kde mas patentky...
este som chcela ze objednam vrchne nepremokave gatusky a budem jej davat sem tam aj stvorcove bambusove plienky uuplne to vyjde lacnejsie ako pampersky vkuse kupovat..moj muz si myslim ze sa najak nevyjadroval ale ked som mu dnes hovorila ci si vsimol ze uz tri dni nemusel vynasat smradlave tasky plne plienok tak mi dal zapravdu a aj didka je spokojnejsia 🙂 🙂

jankulina
autor
27. dec 2011

@vlastusss len tie co si mi poslala su synteticke vyrobene v cine - citala som o nich, ze dobre nesahu a hlavne je to len umelina. Opytaj sa na tie tigrovane aka je to znacka a na akej velkosti sa mozu prat. Lebo tieto umele plienky sa maju prat bud v studenej vode alebo pod 40. Kvalitna latkova plienka by sa mala dat prat od 40 do 60 stupnov. Ja som tiez tieto najprv obzerala, ale to ze to je iba umelina ma odradilo. Cez ebay kupuju baby tieto plienky po 4 ecka a po 6 a viac ich predavaju. Su to pekne vzory, len sa nedaj tym zlakat a opytaj sa na zlozenie plienky a na akej teplote sa daju prat.

vlastusss
28. dec 2011

@jankulina no ja ich normalne periem na 40 pokil niesu nejako velmi ze zakakane alebo co, a nic im nieje, a to ich perem kazdy den.teda vecer......akurat dnes mi prisli dalsie ja som spokojna aj zo savostou, vnutro je pul zater a na vrchu je flis....
ja som rozmyslala ze ak zeohnam latku tak dam mamine usit...predsa tieto latky sa daju dostat, dokonca som nasla aj stranku na taketo latky kde predavaju to mikrovlakno, co je v tych vlozkach...bambusove vlakno a tak...
neviem ja som zatial spokojna..

ivanik
29. dec 2011

poradím jankuline, kamoška si objednala z babybazarika nové plienočky BAMBI ROXY v výbornej cene, neviem či tam ešte sú a na pohľad vyzerajú veľmi pekne, skús sa tam pozrieť. Je to asi trochu istota v našom slovenskom výrobku. Osobne si myslím, že veľmi lacné tiež nemôžu byť, kvalitka niečo stojí. Tak sa kukni, len som chcela poradiť, nechodím tu často.

jankulina
autor
29. dec 2011

@ivanik dakujem idem sa na ne pozriet🙂

careamell
29. dec 2011

@jankulina Určite by som ti poradila vyskúšať nejaké plienočky z bazárika. Vyskúšaš a uvidíš. Tie z ebay, ako písali kočky na fore Latkové plienky, nie sú také dobré, nie sú savé, sú necertifikované. A určite ti dlho nevydržia. Ale možno nájdeš aj dobré, neviem, ja som neobjednávala nikdy z ebay. Mám odskúšané, že drahšie plienočky, sú naozaj kvalitné, dlho vydržia a nie je na nich vidieť opotrebenie, takže sa určite viac oplatia. Nemám príliš veľkú látkovú výbavičku, ale keď som kupovala už nejakú plienku, tak kvalitnú 🙂

jankulina
autor
29. dec 2011

@careamell dakujem a mozes mi napisat s ktorymi si spokojna ty🙂

careamell
29. dec 2011

http://www.ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonde...
http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones...
Toto sú kapsové plienky, vydržia ako jednorázovka, máme ich cca pol roka, sú stále ako nové. 🙂

careamell
29. dec 2011

@jankulina V každom prípade si preštuduj forum Látkové plienky, alebo sa kočiek popýtaj, čo budeš potrebovať, ony ti rady poradia 🙂 Nemusíš byť totiž odkázaná len na tieto ,,kapsovky", čo som ti napísala. My ich máme len na von. Na doma používam nepremokavé tzv. PUL vrchné gaťky, do ktorých vkladám obyčajné štvorcové plienky.
Link na tému:
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/

gabika783
11. jan 2012

http://www.babaandboo.com/
http://bumdealnappies.co.uk/

na tej druhej stránke sú veľmi dobré ceny.. a plienočka čo mám z tadiaľ je kvalitná a drží.

gabika783
11. jan 2012

@jankulina ja a ďalších 7 kamošiek máme plienky BabaBoo a sú veľmi dobré. Sú kvalitné (plienky používam už niekoľko mesiacov a sú na 95% ako nové) Držia tvar, nič sa nerozpáralo, patentky sú v 100% stave. Mám plienky každej značky.. ale lezú mi na nervy.. lebo sa mi nechce do každej párovať iné vkladačky.. Používam väčšinou iba BabaBoo.. a mám v tom poriadok a nezabávam sa zbytočným triedením a párovaním čo k čomu patrí. 😀
a podstatné je, že ma vyšli do 10 EUR za kus aj po prerátaní poštovného. objednávala som priamo z UK.

jankulina
autor
11. jan 2012

@gabika783 dakujem za info a z akej stranky si prosim ta objednavala? dakujem

gabika783
11. jan 2012

vyšie som ich uviedla... 😀

jankulina
autor
18. jan 2012

@gabika783 Dakujem

jankulina
autor
18. jan 2012

@gabika783 Gabika prosim ta aky je to material? Lebo to na stranke nikde neviem najst. Dakujem za odpoved.
Jana

gabika783
18. jan 2012

Materiálové zloženie: 100%PE, PUL

Vonkajšia vrstva – nepriepustný, priedušný 100% PES laminovaný polyuretanom

Vnútrná vrstva –vkládacia kapsa z rýchleschnúceho mikrovlákna. Súčasťou sú 2 4-vrstvové vkladacie plienky z jemného mikrovlákna, vnútro je stay-dry vrstva.. takže riťka je v suchu.

gombickaaa
14. dec 2012

Ahoj jankulina,

pridam aj ja svoju skusenost. Po dlhom patrani som si opbjednala plienky cez ebay znacky raimbow bb - su z ČÍNY - poslala mi ich nejaka babena z Hongkongu. vysli zhruba 5,5 eur - vkladacie,s PUL vrstvou a vnutro aj vkladacka je 100% bambus. Tu nas SVK mi jednu taku predala holka cez bazos za 9 e a patrala som odkial su a kolko normalne stoja.
Takze koluju bezne aj tu u nas.

Chcela som BAMBUS lebo je to prirodny material a dobre saje. Mala som aj fleece ale to mi prislo moc umele. Ja som s nimi spokojna, myslim ze prat na vysokej teplote by sa nemali koli PUL vrstve a gumickam, aby sa toto neposkodio . Ale to predsa obsahuje aj vacsina drahych plienok.

Ako sa ten bambus pestoval a ako ich vyrobili to veru neviem, snad tam ale nie je nic take co by mohlo dcerke uskodit. Ja som totiz dost eko naturalne zalozena, ale rozhodla som sa v tomto pripade to risknut s cinou, kedze ta cena sa neda porovnat. Nepapa to, pouziva sa to predsa zvonku.

Skusala som patrat ci niekde nieco nepisu ako varovanie na internete, ale nenasla som.

dedenini
14. dec 2012

@jankulina zijm v UK a mam ich objednane z ebay.. vraj bavlna... doslo to..a to je cista zaclona jak.. tvrde , jak naskrobene..no ani to popisovat nebudem... a neboli z Ciny ani boh vie odkial, ale odtialno... no des... to je moja skusenost..tak pozivam ich na utieranie bars coho a postupne vyhadzujem

purinkaa
9. mar 2013

@gombickaaa Mozes mi prosim poslat link na plienkocky?Dakujem.