Ako dlho u vás trvalo baby blues?

nina88
16. jan 2014

Ahojte, prosim vás ako dlho u vás pretrvávala poporodna depresia,kedy nastúpila,ako sa prejavila, čo vám pomohlo a hlavne kedy odišla? Dakujem za vsetky ,,príbehy,,. Ja som 8.deň po sekcii v spinale, 3.dieťa a takéto nieco mam 1.krát a bojím sa či a kedy to prejde. U mna su to úzkosti, búšenie srdca, navalyvtepla, neschopnosť sa sústrediť, neviem nič plánovať, budúcnosť.je pre mna des. Este raz dakujem.

luba28
16. jan 2014

ano,poznam to,..zacalo to uz v porodnici,stale som plakala,...potom doma navaly horucavy,zimy,...stav,ze nevladzem a stale ten plac,...az som musela vyhladat pomoc a brat lieky 6 mesiacov,ale chvala Bohu pomohli a uz som fit,...sama som si nedokazala pomoct,aj ked som si stale nahovarala,ze bude dobre,ze to prejde,...

83lenka83
16. jan 2014

Ahoj, mne to tiež začalo už v porodnici, cisarsky - spinal, prve dieťa, nekomunikovala som s nikym, nedvihala telefón, plakala , nespala som, mala som pocit uzkosti, trvalo to cca 1 mesiac potom to cele skoncilo samo.

zvedavamt
16. jan 2014

ustrazte si sladkosti a zmerajte PH ranneho moču
spominane priznaky su rovnake ako u acidozy,ktorou trpia uz 3r deti
ja som mala pri prvom po sekcii
teras pri druhom po prirodzenom domacom porode bez chemie uplne vpoho / len cez sviatky po kolacikoch mala kriza,ale uz je to zas v normale/ a citim sa uzasne, aj maly prospieva a mliecka mame akurat

jahodka8
16. jan 2014

Skús sa mojkať s bábätkom čo najviac, kojiť, nosiť bábo pri sebe. Mne to veľmi pomohlo, lebo pri prvom som to mala tiež ako ty a potom som sa doma viac mojkala s bábom, spalo so mnou v posteli, stále som ho hladkala a kojila a prešlo to samé. Je to hormonálne, hlavne ked sa začína tvorba mlieka prvý týždeň.

dossy
16. jan 2014

AHOJ; GRATULUJEM K babatku 🙂 a neboj.. to ta prejde .. daj tomu cas.. nemysli na buducnost... mysli len na to co je dnes a vsetko pride samo... to co opisujes som mala cez tehotenstvo... po tehotenstve som mala omnoho horsie depresie ako ty.. mal to byt pripad pre psychiatra ale dostala som sa z toho sama .. s bozou a priatelovou pomocou... Drzim ti palce 🙂.. PS: mna velmi podrzal moj partner - otec nasej dcery 😵

ichbinich
16. jan 2014

Pri prvom dietati, tiez po sekcii vspinali, dosla asi na 3-4 den. Okrem hormonov bol dovod, ze syn nevedel poriadne pit, sice cuckal, ale nie efektvine, a teda cele dni a noci plakal ☹ Pil iba tolko, ze dalej nechudol...
Ja som tomu nechala volny priebeh, ked sa mi chcelo revat, tak som revala... Jedna kamaratka, sama porodnicka, mi telefonovala, aj jej som sa vyrevala, to mi pomohlo. Potom, ked som fasla odsavacku a syn konecne jedol, kolko bol hladny, sa to pomaly ustalilo. Mna to drzalo iba asi 5 dni.
Pri dcere, ktora sa narodila prirodzene, som bola v pohode. Dostalo ma, az ked jej zistili zltacku, musela pod modre svetlo a tym padom som musela ostat dlhsie v nemocnici. Takze to som mala oneskorene baby-blues na asi 5 den. Chcela som ist domov na 6-7 den. Mne bolo skor smutno za manzelom a synom. V nemocnici som sa citila dobre, ale aj tak som tam uz nechcela byt. Preslo to tiez po par dnoch, ked som potom dcere doma odsavala mliecko a tak ju krmila, lebo kvoli tej zltacke bola leniva a nechcelo sa jej poriadne pit. Uplne to preslo, az ked som sa zase zbavila odsavacky a flasky, po asi 4 dnoch doma.

Vaznejsie formy baby-blues treba v klude riesit, najskor asi s laktacnou poradkynou, pripadne gynekologom. Nie vzdy musia byt lieky.

zlte_kuriatko
17. jan 2014

ja som tiež rodila cisárskym, mna to chytilo ked som prišla domov z porodnice. doviezol ma mm všetko cistučke upratané nemala som do čoho "pichnuť" a muž isiel naspat do roboty. dcéra spala v postielke a ja čo? ani von ani medzi ludi nikoho som tu nepoznala - tri dni som takto preplakala. až potom sa to nejak ustálilo ked som chodila kočíkovať von medzi ludí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre