Čo nasleduje po pôrode?

martina374
18. sep 2014

Ahojte, chcem sa spytat aké vyšetrenia a procedury ma budú čakať po tom ako porodím? Osprchujem sa, lahnem a budem lezat s vlozkou lebo budem krvácať zospodu a potom co? Na záchod budem môcť ísť normálne? Teda počula som že to až po niekoľkých dňoch je stolica alebo sa to nejako vyvolava alebo cipky davaju, no neviem presne len som niečo zapocula preto sa pytam na co sa mam pripravit. Jest budem mohla normalne? Vopred vdaka za rady.

muchacc
18. sep 2014

Stereotyp 😀 Budeš krvácat kým sa nezahojíš,a neboj sa ked romky maju po 12-detí ty nezvládneš 😀 a po porode nohy k sebe a často sprchovat 😉

muchacc
18. sep 2014

a ak nebudeš mat hned stolicu nic sa nedeje dostanes cipku i uz ono potom sa to upravi neboj sa !

adkat13
18. sep 2014

2 hodiny po pôrode (hovoríme o vaginálnom pôrode, nie o sekcii) budeš ešte ležať na pôrodnej sále a tlačiť si na brucho. potom (ak nenastanú žiadne komplikácie) ťa odvezú na izbu, kde budeš ležať ďalšiu hodinu. budeš už môcť jesť a piť. po hodine budeš môcť vstať, pôjdeš sa osprchovať v sprievode sestričky a potom už budeš robiť čo budeš chcieť 🙂 na wc budeš môcť ísť normálne, stolicu by si mala mať myslím do 2 dní, ak by si nemala, asi ti dajú nejaké preháňadlo.

kobercek1
18. sep 2014

Zober si so sebou do porodnice susene slivky. Tie pomahaju stolici. Po porode lezis a " vetras". Pokial budes zasivana tak najlepsie bez nohaviciek s vlozkou len pod sebou aby rana bola na vzduch. Lepsie sa hoji. Casto sprchy, je vhodne mat uterak zvlast na intim partie. No a budete sa spoznavay s babom a kojit sa.🙂

kafedame
18. sep 2014

Ahoj,po pôrode ťa nebudú čakať žiadne vyšetrenia ani procedúry.Po narodení bábatka porodíš placentu,potom ťa zašijú ak bude treba potom budeš ležať ešte 2 hodiny na pôrodnej sále spolu s bábatkom,samozrejme ak bude prebiehať všetko bez komplikácií.Potom vás zoberú na odd.šestonedelia,kde bábatko okúpu,prezlečia-a nasleduje prikladanie na prsník.Všetko budeš môcť robiť,ale isto budeš trošku unavená,ubolená.Ked si prvorodička,tak ti všetko povedia,vysvetlia sestričky.a s tou stolicou to má každý inak,asi.Držím palce 🙂

alexandraszabova
18. sep 2014

Ahoj.....a dojcit a dojcit a tešiť sa z babatenka....🙂

dasenka1203
18. sep 2014

no co sa tyka stolice, na tu je najlepsi spustac "kavomat" a nejaky produkt z neho, den po porode sme si dali kapucinko a hned to slo 🙂

ikika
18. sep 2014

ahoj @martina374 , hlavne sa nestresuj citanim o porode - kazda sme ina, jedinecna, kazda to prezivame inak... 😉

Jednu vec, co by som Ti poradila, je, aby si si vypytala na prvu stolicu glycerinovy cipok od sestriciek... je to prijemnejsie - keby som toto vedela po prvom porode, ocenila by som to... 😅
Hlavne sa vela sprchuj, ak sa da, tak aj mocit chod do sprchy - to Ta aj tak vyzvu v nemocnici, ze prvy moc ma byt v sprche... a aj tie dalsie nie su na skodu, hned sa osprchujes (cistou vodou, ziadna chemia)... 😉

A vrelo odporucam este pred porodom nastudovat co-to o dojceni... je to fajn mat predstavu a disponovat informaciami... aj ked dojcenie nie je alfou a omegou materstva (ako niekto prezentuje), tak je to super - presne namixovane pre babo a jeho potreby, vzdy spravna teplota, stale s Tebou, nemusis nic sterilizovat a pod. 😉 ... mne velmi pomohla stranka http://dojcenie.wordpress.com/
Podotykam, kojenie sa musite s babatkom naucit, nie je to totiz take lahke, ze "dam mu prsnik do ust a pojde to"... s prvou som sa riadne vytrapila prve 3 dni (to nic nejedla 😖 - vdaka personalu, ktory mi nepomohol, vlastne dietatu nepomohol), ale zvladli sme to - laktacna (nemocnicna) mi potom v porodnici ukazala polohu v lahu (http://www.kojeni.net/technika-kojeni/polohy-pr...) a tak sme potom ficali... 🙂

A este pre predstavu, aky malilinky zaludocek ma taky novorodenec a malicke babatka - http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...

Drzim palce a prajem vsetko dobre Tebe a babatku a celej rodinke. 🙂

soniatko
18. sep 2014

@martina374 ja som porodila nadranom, takze ma este aj vizita zastihla. ale to len dr mrkol na mna jednym ockom, opytal sa ma, ci uz som mocila a hotovo.
na porodnej sale som bola 3 hod, potom som bola asi hodku na izbe a isla som sa osprchovat. sama. sestricka potom prisla, ze mamicka, ale uz by ste mohli aj trosku vstat z postele a ked som povedala, ze uz som vstala a bola v sprche, tak bola prekvapena.
stolicu som mala ja osobne az na 4, den a to mi nosili broskyne a jogurty. ale asi nas aj s dalsou mamickou vylakali reci, ze ked kym nepojdeme na velku, nepustia nas domov. tak sme isli hned jedna po druhej. 😀 😀 😀 na rovinu, kazda sa boji ist prvykrat na velku, ale ja mozem sama za seba povedat, ze mne to neuveritelne pomohlo, necitila som taky tlak a bolest.
a tak ako pisala mamicka vyssie, aj nam odporucali mocit v sprche,menej to stipe a aby rana nekvasila. ja som to tak robila prve dva tyzdne aj doma. cim castejsie v sprche, tym lepsie.

mimi8814
19. sep 2014

co sa tyka cikania po porode, ja som mala nachystanu flasu s vlaznou vodou a do nej som si davala este par kvapiek nechtikoveho extraktu a ked som cikala tak som si spolu s tym liala tu vodu, nestipalo to, nemusela som ist kazdu chvilu do sprchy a este mi ten nechtik pomohol na hojenie... takze taka vychytavka😉

diskutujuci
19. sep 2014

@martina374 a nezabudni že na otecka čakajú tie najkrajšie povinnosti - kupkanie, starostlivosť o mamičku, nosenie modrého neba 🙂

tjaden
19. sep 2014

@martina374 ahoj tak jesť mi dali hodinu po pôrode normálne jedlo, do sprchy som šla asi 3 hod po pôrode, pomáhala mi sanitárka lebo som ledva chodila do sprchy musiš chodiť po každom močeni, krvácať budeš že až zober si vela vela vložiek a vele vela vela vela toaletného papiera :D musiš sa vycikať nieviem do kedy ja som sa hned v prvej sprche a šli to povedať doktorke inak by am museli vycievkovať, rob to do vody inak to bude isto strašne štípať a stolica fuu stále sa ťa budu pýtať či si ju už mala ja somju mala asi na 4den po pôrode...bože to bola bolesť som revala akoby som zase rodila 4 týždne som mala staršne bolesti pri stolici, dávala som si factu čipky fest pomohli odporučam ich, a krvácala som doteraz som 7 týždnov po pôrode a už mám aj krámy, na vizite ťa budu pozerať od spodu ale bez dotyku a ku gynakológovi sa ide až po šestonedeli len ak by si mala problémy tak skôr

adamar
19. sep 2014

tak mne doniesli este na porodnu salu jest, teda chlieb s maslom a caj, vsak po porode treba nabrat energiu 😀 😀 😀

miriem
19. sep 2014

@martina374 ono to asi zavisi aj od konkretnej porodnice, ako to tam maju, ale asi vo vacsine si este nejaky cas na porodnej sale, ak mas stastie aj s babatkom. Ked ta odvezu na sestonedelie, babo vezmu na novorodenecke, kde ho okupu, oblecu a po 2-3hodinach ti ho prinesu, ak si zdravotve v poriadku. Ak by si mala strasne tazky porod a necitila sa na to, prinesu ti ho ukazat a potom si ho vezmu zas k sebe, trebars aj na noc. Je lepsie mat ale prcka pri sebe, v posteli, dobre to posobi na spustenie mliecka a aj ty budes z toho z siedmom nebi, ze ho mas konecne pri sebe. Tie susene slivky sa inak fakt hodia a tiez treba vela vela pit.
Inak co sa tyka jedla, mne doniesli rezen este na porodnu salu, lebo nemali volne izby a bol akurat cas obeda😁 takze ked si spomeniem, ako so dve hodiny po porode este na sale tlacila rezen a kyslu uhorku, je mi smiesno. Ja som bola na nohach uz dve hodky po porode, lebo ma tam nechali samu a bola som hrozne smadna, tak som sa vydala hladat vodu. Mala som taky porod, ze uz po tych dvoch hodinach by som sla domov- zelam aj tebe taky.

nanka3
19. sep 2014

ahoj, myslim, ze napisane tu uz bolo vsetko, mozno len odporucim nieco na hojenie po porode, ja som mala dermochlorofyl, ten som nastriakala na vlozku, mozem povedat, ze je to super vecicka, len daj pozor, ak sa ho rozhodnes kupit lebo farbi nazeleno, ale ja som si nim nic nepofarbila 😉, dobry je tiez rosalgin roztok, a este odporucam z vlastnej skusenosti sietovane nohavicky po porode, ja som mala tieto : http://www.maderna.sk/katalog/product/11487/ su super, dobre je mat dvoje, jedne si kazdy den preperies a je to istotne lepsie ako chodit len s vlozkou a stale si ju drzat, ani sa poriadne nevyspis, kedze sa budes bat, kde tu vlozku nakoniec rano najdes 😀, takze urcite tie nohavicky odporucam, inac curalo sa mi dobre s flasou naplnenou letnou vodou, ale to tu uz bolo niekde napisane....... splna hned 2 funkcie, nestipe pri curani a hygiena po potrebe 😉, taktiez mozes flasu naplnit aj uvarenym repikom, ma dobre hojive ucinky, len by ti ho musel kazdy den niekto nosit... drzim prsty 🙂

kiwi82
19. sep 2014

ahoj, nečítala som predošlé príspevky ale tak mám to v čerstvej pamati ešte 🙂 Rodila som prirodzene. Ked porodíš dieťatko, ked ti ho ukážu, potom ho umyjú, teba zatial ak ťa nastrihli zašijú. potom budeš ešte 2 hodiny ležať na porodnej sále a dajú ti tam aj dieťatko, súsia ti ho priložiť k prsníku. potom ťa prevezú na izbu. zatial bez dieťatka, aby si sa troška zotavila. ešte asi tri hodiny budeš ležať. mne doniesli aj obed, takže jesť môžeš, po tých troch hodinách, či je noc a či deň ta zoberú do sprchy a sa sprchneš. najlepšie je zobrať si so sebou detské mydlo, lebo sa rany lepšie hoja s ním. potom klasicky si ako v nemocke, robia sa vizity, kontrolujú ťa, čiže gaťky dole 🙂 potom ti doesú bábatko, prvú noc ešte ho nebudeš mať ale dalšie noci už ano, dieťatko berú len na vyšetrenia a na večerné kúpkanie. z nemocky ťa pustia na 4. dne po porode. no a doma začína kolotoč. Papkanie, kakanie, plakanie..... a veeeeeeeeeeľa radosti 🙂

sunshineka
19. sep 2014

zienky je tu medzi vami taka,ktora mala panicky strach z porodu?ja z toho mam des,branim sa tomu a uz by bol najvyssi cas.ale mam obrovsky strach,pritom bolest znasam dobre,nie som ziadna citlivka a padavka.neviem vam vysvetlit svoje pocity...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre