Kedy ste sa dostali do formy po 2. pôrode?

diusik
3. apr 2011

chcela by som sa vas spytat na vase skusenosti,je to ine po druhom porode,myslim dostat sa znovu do formy ako ste boli pred porodom?Mne to po prvom islo celkom dobre,no mam pocit ze po druhom to bude nejake zabrzdene 😒

cmulinko
3. apr 2011

Skor si myslim,ze nakolko mas malicky rozdiel medzi detmi,tak sa nalietas az az a povodna forma-telesna sa ti vrati skor nazad.....skor to budes mat horsie s formou ako takou fizickou a psychickou.Nie je to lahke s dvoma detmi....ale nie je to ani koniec sveta....vsak kazde babo ma aj otca a nie len maminku 😉 Moje osobne skusenosti neboli velmi prijemne a preto ani nejdem nikoho zastrasovat...kazdy zije v inej domacnosti a za inych podmienok...nie kazdy ma k dispozicii pomoc a iny ma sice pomoc o ktoru mozno ani nestoji.Ked pride druhe babatko tak je to nieco nove pre celu rodinku....musi sa kazdy jeden clen prisposobit....aj ten najmensi....ze uz nie je najmensi 😉

stvura
3. apr 2011

No je to tazsie...hlavne vtedy ak budes s detmi prevazne sama...ja mam mojich oboch stale od rana do vecera (tatino dlho dlho pracuje a cez vikendy pracuje este na nasom rozostavanom domceku), extra dietu drzat nemozem, lebo kojim a cvicenie neprichadza do uvahy lebo vsetky aj tie posledne koncia o siedmej, kedy moj muz len prichadza z roboty. Doma si tiez velmi vela nezacvicim, lebo maly je tak aktivny, ze ma dlhsie ako 3 minutky samu nenecha.
Ale na druhu stranu musim povedat, ze vela zalezi aj od predispozicie...ak si chudy typ ženy, pri prvom si schudla tak nie je problem...ak mas sklon k priberaniu aj normalne a na schudnutie by si potrebovala minimalne 3x tyzdenne cvicit (ako ja) tak to bude problem schudnut...ja mam na sebe asi 20-25kg plus a zrejme sa ich zbavim asi az o dva-tri roky ked dcerka pojde do skolky a ja do roboty.

atrami
3. apr 2011

U mňa platilo, že kým som kojila, tak som neschudla až po odstavení. Ale inak som sa do kondyčky dostala rýchlejšie ako pri prvom. Syn bol už starší ako Tvoj, tak to išlo, bol už školkar. Pri takto malinkom dieťati neviem. Bude to asi náročnejšie- budú ťa potrebovať obe deti. Záleží, či Ti niekto bude pomáhať a ako budeš mať zorganizovaný deň.

anjelicek26
3. apr 2011

Pri prvom po 4 mesiacoch, po druhom tych 9 mesiacov, kym brucho, zadok, panva (ta trvala omnoho dlhsie) sa dostali do povodnej formy.

yuyka28
21. okt 2012

Ja som sa po druhom dostala na 60 kil ( moja stredoskolska vaha) po 2 tyzdnoch po porode takze jednoznacne po 2.porode rychlejsie...po prvom mi to trvalo zhruba 5 mesiacov...kojim a lietam okolo 2 deti + v lete tenis v priemere 1 krat tyzdenne 😉

zuzi0911
21. okt 2012

Ja som po porode 20 mesiacov a stale nie som vo forme. schudla som na 45 kg a necitim sa tak dobre. aspon 4~5 kg hore budem vo forme. 🙂

mamamajka
21. okt 2012

Pri prvom to trvalo presne 6 týždňov, pri druhom to bolo ovela jednoduchšie, 3 týždne po pôrode sme boli na kúpalisku (samozrejme do vody som nešla, len po kolená v detskom bazéniku s 2 ročnou dcérkou) a malý spal v kočíku vedľa bazéna. Váha sa mi dostala znovu na 43 kg po 4 týždnoch od pôrodu, postava po piatich... lietať okolo dvoch krpcov nieje sranda a ja ani niesom tip čo dlho obsedí na jednom mieste. ale po druhom to určite ide lahšie 🙂

eeffka
21. okt 2012

PPo prvom 3mesiace,teraz po 2. Cca 6mrsiaco( brucho a panva)v,aj ked este take 2kg mam.

salma22
21. okt 2012

aach jaj ani ja este nie som vo svojej kozi a mozno budem az po februari ...chcela by som zacat zas zo zumbou 😎 ale do formy som sa dostala az po roku po prvom tehu a aj teraz budem mat rok po porode ked zacnem zase cvicit...este mam 20kg na zhodenie 😒

arieska
10. feb 2013

ja osobne môžem povedať, že po druhom pôrode som sa dala dokopy oveľa skôr ako po prvom, napriek tomu, že druhý pôrod bol cisárskym. ale pri prvom som dostala nejakú infekciu a 3 týždne som nevládala stáť ani na nohách... takže tak :(

inulienka29
23. mar 2019

@diusik obidva take iste ...najprv slabé bolesti potom ma prehnalo xkrat a potom sme došli do pôrodnice pustili mi vodu a za 1:20 boli na svete aj dcéra aj syn

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre