Široký pošvový vchod mesiac po pôrode

glee
12. jan 2012

Ahojte, mate niektora problem so sirokym posv. vchodom po porode v suvislosti s nastrihom hradze?
Som mesiac po porode a trapi ma tento problem. Najprv som si pri pohlade do zrkadla myslela, ze je to roztahane porodom a ze sa to casom "scvrkne", lenze ono sa to vobec nezuzuje. Navyse mam pocit prilisnej "otvorenosti", citim, ze tam mam velku dieru a co som sa rozpravala s kamaratkami, ziadna taketo pocity po porode nemala. Zatial su to len moje laicke dohady, ale uz teraz mam velke obavy, co na to povie lekar na kontrole po sestonedeli a ked sa mi to potvrdi, ake to bude mat pre mna nasledky ☹
Navyse, nedalo mi to a zacala som nieco o tom hladat na nete. Na svk strankach som nic take nenasla, ale na zahranicnych strankach ano.
Spominaju to prave v suvislosti s epiziotomiou... pri pohlade do zrkadla sa mi ukaze presne takyto obrazok, ako vidiet tu: http://www.lvratlanta.com/perineoplasty.php#

Mali ste niektora tento problem? Riesili ste to nejako? Dakujem

lenkahrubsova
12. jan 2012

@glee Ahoj,ja si myslim,ze treba dat tomu este nejaky cas aby sa to trocha znormalizovalo.Samozrejme po porode uz to nikdy nebude ok ako pred tym.Ja mam tiez pocit,ze mi tam zostala velka ,,diera" a hlavne vo vnutri.Ja nemozem pouzivat od porodu ani normalne tampony,musim mat iba tie super max.Pri plavani v bazene ani nehovoriac.Gynekolog mi vysvetlil,ze to je ,,normalne" ale ako zenu ta uplne chapem.Keby sa to nezlepsilo tak myslim,ze plastika by bola najlepsia.A prave pre toto si davaju zeny cisarak aby neboli dodr.kane a ,,znehodnotene"

janka196
12. jan 2012

@glee ja mam tiez taky blby pocit ale ja mam nastrih smerom nabok. manzel tvrdi ze on nic neciti 🙂

benne
12. jan 2012

Ja som presvedčená, že som po pôrode ostala "širšia", ibaže u mňa to bol v podstate bonus, keďže sa mi predtým zdalo aj som sa cítila príliš "úzka".. @glee ten obrázok, s tou dierou, to je fakt sila 😒 ale, je tomu len mesiac, nemaj obavy z prehliadky, rovno ked tam nabehneš doktorovi povedz, že sa ti to nezdá, aj tak musíš trochu spevnieť,a zoceliť sa a určite sa s tým bude dať niečo robiť..

glee
autor
12. jan 2012

@lenkahrubsova bodaj by si mala pravdu, lenze ja mam fakt obavu, ze sa to nezlepsi ☹ mala som totiz aj komplikacie so sitim. Sitie po nastrihu hradze sa mi zapalilo a potom sa mi otvorilo. proste som tam mala dieru, akoby ma prave roztrihli. Samozrejme som s tym bola v nemocnici, kde mi to ambulatne kazde 3 dni cistili a aj ja sama som si to doma musela min. 3x denne cistit peroxidom + pouzivat masticku. Povedali mi, ze bud sa to zrastie samo alebo to bude treba znova sit.
najprv sa to tyzden vobec nezrastalo, lebo sa tam zacal aj tvorit hnis. Vtedy mi to vyskrabali, zmenili masticku a odvtedy sa to zacalo same stahovat, az to mam teraz zrastene a mam tam normal jazvu.
Ale obavam sa, ze prave tym, ze sa to ponechalo na "samouzdravenie", ci sa to svalstvo spravne spojilo ☹

@janka196 janka, aj ja mam nastrih smerom na bok. Vy ste uz asi sex skusali, vsak? Ty nemas problem s necitlivostou?

glee
autor
12. jan 2012

@benne no a tak nejak velmi podobne, ako na obrazku, to vyzera u mna ☹ mne uz je z toho do revu, same komplikacie mam... ☹

janka196
12. jan 2012

@glee s citlivostou nemam problem, prave sa mi vidi ze som viac citliva. akurat ten vchod citim ze je sirsi. dnu je to uz v poriadku. manzel vravi ze on to citi akko predtym tak neviem. ale ked som sa nato pozrela doma so zrkadlom po porode tiez mi bolo do placu. okrem toho si myslim ze keby som rodila v uk ako dcerku tak sa nastrihu vyhnem. nemala som ziadne komplikacie akurat smolu na mladu lekarku 😠

janka196
12. jan 2012

@glee je mi luto ze mas s tym az take problemy. musi to byt strasne a hlavne ako pises o tom cisteni az mna to zabolelo :(

danjelca
12. jan 2012

@glee tak ja nevoem ale nie je mesiac po pôrode ešte krátko? Vyčkala by som s týmto problémom cca 3/4 roka a neboj sa ak by sa to náhodou nezmenilo, dnes sa urobí jemná plastika -nič náročné;)

katka226
12. jan 2012

@glee s týmto som mala po pôrode problém aj ja... Hoci ma veľmi veľa šili najmä zvnútra /zlaté ručičky pána doktora, teraz som tam užšia ako pred pôrodom.../, vonkajšie šitie bolo otras, nehojilo sa, hnisalo atď... no a ten pohľad ☹ Ale po cca 4mes. sa to upravilo, síce to už nie je tak rovnako ako predtým, ale v podstate je to Ok. Nechaj tomu ešte čas, je to strašne skoro, ono sa to časom upraví, žiaden strach 🙂

glee
autor
12. jan 2012

@katka226
@danjelca
@janka196
@benne
snad mate pravdu, ze cas to urobi... duuuffam
A mam este jeden problem, som tam dole smerom od hradze az ku konecniku akoby zaparena. Koza je na pomerne velkej ploche nacervenala, podrazdena a stipe to. Nechapem z coho, ved sa sprchujem niekolkokrat denne...
Napadlo mi, ci to nemoze by podrazdenie z vloziek... skusila som si tam teraz na to dat sudocream.

katka226
12. jan 2012

@glee skús si to obmývať Rosalginom, mne to pomohlo

janka196
12. jan 2012

@glee fuha tak to neviem ale je moznost ze to mas od vloziek podrazdene. ja som uz v porodnici pouzivala sprey dermochlorophyl. je zeleny a farby jak svina ale mne sa nastrih zahojil za par dni. stal do desat eur tusim velmi si nepamatam ale je fakt dobry. stale po osprchovani som si zastriekala tu ranu aj fajne chladil a zaroven lieci

drnduliak
12. jan 2012

no podla mna to normalne nie je, jasne, ze po porode to uz niekdy nie je ako predtym, ale nato ta maju dobre zasit, aby si mohla fungovat aj po porode ako predtym. podla mna s tym chod k lekarovi, ale ak planujes v dohladnej dobe dieta, plastika ti je zbytocna, pri druhom porode ta hadam lepsie zreparuju 😅

evka4
13. jan 2012

@glee viem, ze sa to lahko hovori, ale prestan sa pozorovat, daj tomu par tyzdnov cas a uvidis, ze sa to aspon trosku zlepsi. a skus cvicit kegelove cviky, tie by mali pomoct. drzim palce 🙂

glee
autor
13. jan 2012

@drnduliak no uvidim, co na to povie doktor. Druhe babo urcite planujeme, ja sa do ziadnej operacie aj tak nehrniem, najstastnejsia by som bola, keby mi dr. povedal, ze je to normalne a ze sa to po case zlepsi a samozrejme keby som neskor zistila, ze ma to nijak neobmedzuje v ziadnej oblasti.

@evka4 hej, i ja som si to povedala 🙂 len to je tazke nepozorovat sa, ked kazdy den som sa musela niekolkokrat so zrkadlom v ruke osetrovat, to sa neda nevsimnut si potom aj ine veci 🙂

evka4
13. jan 2012

@glee drzim palce, nech si co najskor fit. 🙂

molly25
22. jan 2012

@glee ahoj no ja som mala podobny problem ktory sa somnou tahal este asi do konca druheho mesiaca po porode lenze!mne sa sitie rozpadlo :(((rodila som vakuovoupumpou a potrhala som sa aj zvnutra aj zvonka takze ked som to videla doma bolo mi vselijak to som vsak netusila ze sa mi to rozpadlo...na kontrole u lekarky ktora mi oznamila ze stehy mi vypadali skorej ako mali a mam to zapalene doslova mi stichy vyberala u nej vsetky boli vonka tie co som bola sita zvonka dnuka ostali aspon daco preliecovala som sa 2 tyzdne nosila vzroky z mocu lebo zevraj tie mi to sposobili lebo boli v nom bakterie dvojo druhov antibiotik som pozrala a o treti tyzden sla na kontrolu kde mi oznamila ze je to preliecene ale jazva zvonka je uz rozpadnuta takze ako keby ma ani nesili a tak sa mi to zahojilo no takze hradzu mam rozpadnuta no tak si predstav ako mi to vyzera no doktroka povedala,ze problemy by mi to uz nemalo robit je to zahojene tak sme sa teda pustili do sexu o 3 mesiace po porode a ta bolest som myslela ze uz na sex ani nepomyslim ale premohla som sa kedze podla doktorky to je ok nemyslela som nato a teraz po asi 5 sexe si ho zase uzivam jasne ze to citim ale len to vnutorne sitie to zvonka uz nie no uz v nej nemam taky cit ako predtym a citim sa taka siroka ale priatel hovori ze je to iste,ale verim ze to chce cas len skoda ze to mam rozpadnute no co narobim priatel to este nevidel asi sa boji ci co nato kuknut :DDD

drnduliak
23. jan 2012

no ked to tu clovek cita, tak si myslim, ze dobry porodnik vie hlavne dobre sit a pouziva pri tom vhodny a dobry material...takze holky sup do dalsieho tehotenstva a nech vas zreparuje nejaky lepsi odbornik 😉

glee
autor
23. jan 2012

@molly25 molly, aj mne sa sitie rozpadlo... necely tyzden po porode, tiez som to mala take, akoby ma ani nesili, proste otvorena rana. Co ma kontrolovali, vraj sitie vnutri bolo zahojene, iba to vonkajsie sa rozpadlo. LENZE, co si ja zvonka vidim do dnu, sa mi to tam nejak tiez nepozdava 😒 preto mam obavu zo zajtrajsej kontroly po sestonedeli, ze co mi povie. To vonkajsie sitie sa mi zhojilo same, netrebalo ma sit, aj ked to spociatku vyzeralo zle, lebo mi to stale hnisalo, cize sa to dlho nechcelo zrast a ani sit to nemohli, lebo zahnisane by sa to samozrejme zase rozpadlo. No lenze sa to zrastlo tak kadejako, ze to mam tam siroke ☹ mam velky posvovy vchod a kratku hradzu. Dam vediet, co povie doktor mne. Inak ma to tiez pomerne casto tam stipe, akoby aj okolo mocovej rury, aj v okoli klitorisu - proste na vonkajsich pohl. organoch.

molly25
24. jan 2012

@glee no ja to mam presne take ako popisujes upplne ako keby som to ja pisala,ja to mam hrozne skarede zvnutra ani nehovoriac mam tam nejaku ako keby gulicku ci co ta je tvrda a tu citim pri sexe aj ked uz menej ale stale to tam citim a to stipanie pri cikani tiez ako hovoris a to uz som 3 mesiace po porode !ja proste ani hradzu ako keby nemam lebo to tam je rozpadnute....no som rada,ze to uz je take ake to je pretoze tie zapaly a vsetko okolo bolo hrozne :(((((

glee
autor
25. jan 2012

@molly25 molly, aj ja tam mam gulicku... neviem co to je. Ale bola som vcera na kontrole, tak dr. povedal, ze jazva je vonku pekna, na to, ze som mala zapal a ze sa to same hojilo a ze sice je pravda, ze to mam siroke a hradzu skratenu, ale ze to nie je az take hrozne - videl aj horsie 😕 Povedal mi, ze sa to da reoperovat, ale mimo porodu to neodporuca... Ze najlepsie riesenie je take, aby mi to pri pripadnom dalsom porode opravili. A ze moznoze o 3 mesiace ma to uz ani trapit nebude. No bodaj by mal pravdu.
My sme sex este nemali, takze neviem ake budu moje pocity... zatial sa toho bojim natolko, ze si na sex asi tak skoro este netrufnem.

feb13
26. jan 2012

@glee @molly25 Ja som taku gulicku mala tiez ale zvonka na hradzi, po porode to bolo dost opuchnute aj citlive, pytala som sa na to v nemocnici a doktorka hovorila ze to sa vstrebe. Postupne sa to zlepsovalo, trvalo to dlhsie, ale uplne nezmizlo, teraz to vyzera ako taka vacsia kozna ryha a vobec ziaden problem mi nerobi, mozno keby som nevedela ze predtym som to mala ine tak by som si ani nevsimala.
Vnutri mam ale polyp v jazve po nastrihu a tiez to citit ako taku tvrdu gulicku. Vraj je to dost caste po porode, mne to zistili ako vedlajsi nalez 5 mesiacov po porode ked som mala ine problemy. Doktor hovoril ze da sa to zmrazit tekutym dusikom ale ze netreba, lebo zmizne to casom aj sam, ale nie kym dojcim. Inak mi to problem nerobil a po nejakych mesiacoch som mala pocit ze sa to fakt zmensuje aj sa straca. Lenze vtedy som zostala znovu tehotna a ten polyp mi odvtedy zase rastie a uz aj boli, musim sa na to spytat na najblizsej kontrole ale asi sa s tym nebude nic robit.

molly25
27. jan 2012

@glee no aj mne to chceli zase sit,ale ze kym mi to nerobi problem staci pri druhom porode ....takze sme natom asi podobne no a sex bala som sa velmi aj to hroznee bolelo ale kedze doktorka povedala,ze zo je v poriadku premohla som sa a teraz to este stale citim no uvilnim sa a nemyslim nato tak aj ty bud v pohode a nemysli nato ajked to je tazke.nam pomaha aj lubrigacny bez toho by to asi neslo 🙂

mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarai
23. feb 2013

@mishu ked si si to nevsimla, aspon si mohla napisat, ako to dopadlo za ten rok. nech ma clovek nadeje 😉

mishu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka_marek
25. apr 2014

@glee ahoj, upravilo sa ti to časom?? Ja mam asi skoro to iste po druhom pôrode..:-/

kyvetka
26. apr 2014

Baby ja sim tiez zvedava ako ste sa/zahojili, ja mam rovnaky problem, nastrih sa mi rozpadol a teraz to mam otvorene a strasne bolave. Lekar mi dal na to taky sprej a v utorok mam kontrolu ci sa to hoji alebo ideme zase sit. Som zhrozena ako to vypada a mam depku,ze ostanem taka zohavena

dobromila1111
26. apr 2014

Ahojte,
Ja som mala tiež taký pocit, že tam mám dieru ako svet, no prešlo to, časom a ani neviem ako. Tiež má potrápilo šitie, jazva.. Nedávno na kontrole mi dokonca dr povedal, že som tam dosť úzka, čiže ako pred pôrodom..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre