Rizikove tehotentsvo a pripoistenie. Mali ste problémy pri plnení?

mufin
22. apr 2014

Ahojte, chcem sa opytat, ci su tu take z vas, ktore prekonali v minulosti potrat a dali sa nasledne pripoistit - komercne na PN. Ci pri plneni nebol problem v poistovni, ci zistovali potraty v minulosti, za aku dobu... Dakujem

milota164
22. apr 2014

Ahoj, no poistovne maju toto urcite osetrene. Vzdy vyplnas dotaznik o zdravotnom stave a tam musis uviest pravdu. Ak nastane plnenie budu urcite hladat moznosti ako ho neplatit. Ale treba sa skusit popytat priamo v konkretnych poisttovniach

tinamatka
24. apr 2014

Ahoj mufin, presne tento problém sa práve chystám riešiť. Nakoľko mi lekár už teraz povedal, že pri ďalšom tehotenstve(ak sa podarí 😨 .... ma hneď vypisuje na rizikové! Čiže po tejto PN (momentálne som mesiac po revízii po potrate) sa určite chystám riešiť poistenie "ušlého prijímu", teda uvidím čo poriešim...
Ak by si o tom niečo vedela skôr ako ja, prosím Ťa daj vedieť. Ď. 😉

sweetangel20
24. apr 2014

Keď si to dáte poistiť, ochranná lehota na tehotenstvo je 9 mesiacov a na pn tuším pol roka. Čiže ak v tejto dobe pôjdete na pn rizikové, žiadna poisťovňa vám to nezaplatí. Plus k tomu, ak sa vám to už raz stalo, poisťovňa môže navýšiť poistné alebo návrh zamietnuť

@tinamatka
@mufin

odbornyporadca
30. apr 2014

Allianz SP v plnej výške vypláca peniaze aj v prípade PNky z dôvodu tehotenstva, rizikového tehotenstva aj po IVF. Rozhodujúce obdobie pre posúdenie prípadného obmedzenia pri poistnom plnení je 5 rokov od dojednania poistenia. Ochranná lehota (čakacia doba) je 2 mesiace. Navyše dostanete peniaze aj za každý deň (polnoc) strávenú v nemocnici a aj prípade vykonania cisárskeho rezu.

Viac sa dočítate aj v tomto článku http://www.odbornyporadca.sk/2013/poistenie-poc...

hamleta
13. máj 2014

naozaj záleží od poisťovne, ochranná doba je bežne 9 mesiacov, a je dôležité prečo je riziké tehotenstvo. Ak príčina nebola už známa vopred (napr. vysoký krvný tlak) tak poisťovňa bude platiť po ochrannej dobe za každý kalendárny deň pn max. za 1 rok.Výšku si určil klient vopred od 5€ - 40€ a deň.po nástupe na MD, už toto poistenie stráca opodstatnenie, lebo ak niesi zárobkovo činná nemáš nárok na preplácanie pn. ak sa chceš dozvedieť viac skontaktuj si poradcu a ak môžem poradiť spýtaj sa koľko to robí,ak menej ako rok veľa z neho asi nedostaneš.
😉

lili177
16. okt 2015

ak treba poradim tehulkam s materskou pripadne davkou v nezamestnanosti, hlavne ak ste prisli o pracu