Stavebné sporenie pre dvojročnú dcéru

ewka777
17. sep 2014

Ahojte, chcem zalozit mojej dvojrocnej dcere stavebne sporenie,najlepsie keby bolo aj s poistenim. Neviem pre aku spolocnost sa mam rozhodnut. Mate nejake skusenosti a rady? Dakujem 😉

liz_lemon
17. sep 2014

@ewka777 len od dalsieho roka, uz treba vlozit 1207,09 E na ziskanie statnej premie 66,39 E
takze sa to uz ani velmi neoplati

stary_ujco
17. sep 2014

A hlavne poistenie so sporenim je totálna kravina

lubomirspetko
17. sep 2014

@ewka777

Presne ako píšu vyššie. Sporenie s poistením určite nie.
Stavebné sporenie sa už moc neoplatí pretože je jeho reálna výnosnosť dosť nízka. Skús si pozrieť môj

článok o stavebnom sporení:
http://spetko.blog.sme.sk/c/363076/oplati-sa-es...

Skôr by som si vybral nejaký nízkotlakový sporiací program ktorý investuje do kvalitných podielových fondov.

lucka1987
17. sep 2014

@ewka777 ja som mojmu vtedy 2 rocmnumu zalozila v PSS .. ano mesacne platime nieco malo cez 100 € aby sme dostali statnu premiu.. v minulosti ked som mala stavbeko , mi prislo zhodnotenie vyssie aj statna premia bola vysoka v pomere k vlozenym peniazom.. no stale beriem ze stavebko ma viac pozitiv ako negatoiv oproti nejakym poistkam so sporenim / co je cele zle... /

liz_lemon
17. sep 2014

@lucka1987 doteraz si nemusela tolko platit, na statnu premiu je tento rok treba cca 780 E, a pred 2 rokmi to bolo nieco vyse 500 E

lucka1987
17. sep 2014

@liz_lemon minuly rok som platila menej.. tento rok som zvysila.. dalo sa.. na rok uvidime no ked je ta statna , posnazime sa. tak ci onak, sme aj inde ulievali peniaze na sporenie, takze je jedno ci dam tam 80 mesacne a inde dalsich 60 , alebo si to pomenim... hlavny bude vysledok

radustek
1. okt 2014

ahoj u nas vo wustenrote mame teraz stavebne sporenie vola sa krocik kde mas garantovany urok az 2%na vsetky vklady pocas 6-tich rokov od uzatvorenia zmluvy,statna premia 8,8% max az 66,39 eur ochrana vkladov az do vysky 100 000 eur a k tomu je balicek poistenia teda poistenie zakonneho zastupcu dietatka pre pripad umrtia a poistenie trvalych nasledkov urazu dietatka az 3 500 eur 🙂

liz_lemon
1. okt 2014

@radustek to ma kazda stavebna sporitelna, okrem toho poistenia

lubomirspetko
1. okt 2014

@radustek

Štátnu prémiu máte 8,5% na tento rok a na budúci 5,5% z vkladu (nejedná sa o štruktúrované úročenie).
Takéto poistenie ktoré máte ako bonus stojí pár centov mesačne...

Okrem týchto "výhod" máte najdrahšiu stavebnú sporiteľňu (poplatky za uzavretie, priebežné a zmenové poplatky) ktorá na vašom stavebnom sporení po 6 rokoch zníži úrok na 1%...

money
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisinka88888
13. okt 2014

OPLATí SA TEDA ESTE UZAVRIET ZMLUVU DETOM STAVEBNE SPORENIE*????

ultra
14. okt 2014

@sisinka88888 Pri takejto statnej premii a nenazranosti stavebnych sporitelni - Podla mna NIE -neoplati. Pripadny hypotekarny uver ta vyde lacnejsie ako stavebko.

lalanka
14. okt 2014
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

@sisinka88888 oplati 😉

ajana1
14. okt 2014

@sisinka88888 a nie je mozno lepsie pozriet nejaky terminovy ucet na dlhsiu dobu nakolko pri nom nie je viazanost na pouzitie. Predpokladam ze v buducnosti sa bude za studium platit a urcite tie nasporene peniazky sa budu viac hodit na studium

lubomirspetko
14. okt 2014

@sisinka88888
@ajana1

Či sa oplatí založiť stavebné sporenie je veľmi individuálna vec. Ak chcete vkladať peniaze raz ročne a na dokážete vložiť dosť na plnú štátnu prémiu, môže sa vám oplatiť ho založiť.

Ak chcete vkladať peniaze pravidelne (mesačne) a nie ste si istá či dokážete v budúcom roku splniť nárok na plnú štátnu prémiu, zvolte si radšej sporenie do podielových fondov.

Terminované vklad slúžia na vloženie väčšieho objemu peňazí jednorázovo. Na pravidelné sporenie teda nie sú vhodné - vo väčšine prípadov takéto sporenie ani neumožňujú...

ajana1
14. okt 2014

@lubomirspetko @sisinka88888 nasla som toto sporenie od primabanky s viazanostou do 24 mesiacov tkore by mohlo byt zaujimave. Stavebne sporenie pre deti sa podla mna neoplati nakolko je viazane pouzitim a je vyssia pravdepodopnost ze tie peniaze bude potrebovat na studium ked sa dostane do dospeleho veku. Urcite by som sla skor cestou regularneho sporenia s aktivnym pristupom cize skontrolovala trh kazde 2 - 3 roky pre co najlepsie zhodnotenie
http://totalmoney.sk/sporenie/sporiace-ucty/

lubomirspetko
14. okt 2014

@ajana1

Účel použitia sa pri SS dokladuje len prvých 6 rokov. Po šiestom roku je jedno načo peniaze vyberiete. V Prima banke nemáte na sporení štruktúrované úročenia (nemáte úroky s úrokov len úroky s toho čo ste vložila). Pri nižších mesačných vkladoch však zarobí určite viac ako stavebné sporenie. Za predpokladu že Prima banka nezmení poplatkovú politiku a nebude znova pýtať za detské účty poplatky.

ajana1
15. okt 2014

@lubomirspetko vzdy sa da vyuzit ponuka len na tie dva roky a potom sa poobliadat na trhu ake su ine moznosti. Urcite nie som zastancom verneho zakaznika nakolko v tejto dobe sa tu uz nenosi. 🙂 S manzelom pravidelne menime operatora, dodavatela energii, internetu a v podstate skoro vsetkeho. Na rocnej baze nam to usetri par stoviek ktore radsej investujeme 🙂

homola
26. nov 2014

Ja som stavebné sporenie riešil prednedávnom s finančným poradcom. Moc sa v tom nevyznám, no poradil mi, že mám skúsiť Wuestenrot. Asi ho poslúchnem, dlhodobo mám s nimi fajn skúsenosti a majú teraz vianočnú kampaň, treba si pozrieť ich web tam to majú http://www.wuestenrot.sk/sk/stavebne-sporenie/v....

neskvicka
1. dec 2014

@homola Nápodobne, tiež som s nimi spokojná,stavebné som si tiež dávala u nich na radu od poradkyne a neľutujem. Môžem doporučiť 🙂

lubomirspetko
2. dec 2014

@neskvicka
@homola

Stavebné sporenie to Wuestenrot SS je dlhodobo poplatkovo najhoršie sporenie. Má najvyššie poplatky za uzavretie zmluvy, najvyššie poplatky za vedenie účtu, najvyššie poplatky za predčasne ukončenie sporenia alebo zmeny (rozdelenie a podobne). Ďalšiu nevýhodu má Wuestenrot oproti konkurencii v tom, že po 6 rokoch vám klesne úrok s 2% na 1%. Toto hrá do karát "finančným poradcom" ktorý vám samozrejme chcú uzavrieť po 6 rokoch nové a znova na vás zarobiť (a dať vám zaplatiť vstupné poplatky).

Ak chcete dobre vaším finančným poradcom, a nevadí vám že budete mať najdrahší produkt, tak v pohode. V opačnom prípade si zvolte radšej PSS alebo ČSOB stavebné sporiteľne kde sú všetky poplatky nižšie.

kudelova
2. dec 2014

@sisinka88888 Oplatí, keď vieš čo chceš. Keď v tom nemáš jasno je jedno čo ti kto ponúkne, vo všetkom je neaký plus a neaký mínus.

8pete9
3. dec 2014

@lubomirspetko
Dobry den pan Spetko.
Do ktorych fondov by som mal vlozit peniaze mojho rocneho syna, ktoremu aj z darov rodicov a znamych sme nasetrili vyse 1000 eur? Mame ich zatial "v ponozke", co mne vadi, lebo sa znehodnocuju.
Malemu sme uzavreli aj stavebko zaciatkom tohto roka v CSOB kedze tam mali bonusovy urok 7 % za vklady z 1. roku. A to sme este nevedeli ze na buduci rok treba vlozit vyse 1200 eur aby sme ziskali plnu statnu premiu.
Teraz sa nam narodila aj dcerka a tej by sme tiez chceli nieco setrit, moze to byt vsetko pokope, po 10-15-20 rokoch im to rozdelime podla potreby.

Viete, ja v tychto fondoch nie som moc skuseny a nemam ani cas to moc sledovat, ale nedoverujem uz ani bankarom, financnym poradcom (to uz vobec), ani poradcom pre stavbne sporenie lebo v 95% pozeraju len na svoju proviziu a klienta sa snazia opit rozkom.
Cital som vas blog a Vas spolu s Cmorejom pokladam za najlepsich poradcov "na internete" akych poznam (podla toho co o vas viem).
Mozno toto je tema na novu diskusiu, tak sa ospravedlnujem ak to je mimo temy.

Dakujem za odpoved.

neskvicka
3. dec 2014

@lubomirspetko Neviem, nie som odborníčka na finančné záležitosti, ja som len dala svoju skúsenosť s Wuestenrotom, a tá je fajn. Jasné, je to na každého rozhodnutí, ja hovorím za seba, že som spokojná 🙂

lubomirspetko
3. dec 2014

@8pete9 Dobrý deň prajem,

na jednorázový vklad by som si zvolil takéto niečo:
http://www.pioneerinvestments.sk/Fond/Suhrn/201...
http://eic.eu/fond/PIOEAB

Spoločnosť cez ktorú by som investoval by som zvolil Conseq pretože neúčtuje žiadne poplatky pre seba navyše, okrem tých ktoré účtuje fond.

Vstupný poplatok fondu: 2,5% z vkladu (provízia sprostredkovateľa)
Poplatok za správu fondu: 0,6% / rok (celkové priebežné poplatky 0,87% rok)
Pre najoptimálnejší výnos by som odporúča nechať peniaze vo fonde 3 až 5 rokov.

Pravidelne sporenie by som zvolil buď Conseq 3D (aspoň 20€ / mesiac) invest portfólio alebo moje vlastné modelové portfólio cez spoločnosť EIC (aspoň 31€ / mesiac)

Link na 3D invest: https://www.conseq.sk/news_detail.asp?page=320&...

Ak máte záujem riešiť sporenie so mnou, ozvite sa mi ozvite do správy prosím.

lubomirspetko
3. dec 2014

@neskvicka Ja som len vašu skúsenosť doplnil aj o fakty 🙂

8pete9
4. dec 2014

@lubomirspetko
Dobry den pan Spetko.
Dakujem za odpoved.
Viete co nechapem? Ako je mozne ze dlhopisovy fond ma vynos v priemere okol 7-8% rocne? Ved dlhopisy byvaju skoro najkonzervativnejsie (po penaznych), ocakaval by som zisk 2-4%, alebo sa len nevyznam?

lubomirspetko
4. dec 2014

@8pete9

Tá priemerná výnosnosť je trošku nafúknutá tým že v posledných rokoch sa darí dlhopisom. Reálne by som počítal zo zhodnotením 3% až 5% p.a (niektorý rok zarobia +8%, niektorý +2% a niektorý -1%) .
Tento fond investuje aj do dlhopisov veľkých európskych firiem kde býva s pravidla väčší výnos ako na štátnych dlhopisoch.

Áno dlhopisy patria ku konzervatívnejším nástrojom.

lubomirspetko
6. dec 2014

Od piateho beží veľmi zaujímavá akcia v spoločnosti IAD ktorá ponúka garantovaný výnos s možnosťou zarobiť viac ako je garantované. Môžete si o nej prečítať v mojom článku:

http://www.financiepopravde.sk/2014/12/06/ako-s...

kmetulka
18. jan 2015

Ak budete chcieť bližšie informácie o stavebnom pre dieti z PSS..tak mi napíšte..mne stavebko zakladala este mamina a teraz ho má aj moja dcerka a sme len spokojný...dokonca teraz majú sporenia pre deti do 1 roka bez poplatku!... 😉 a v prípade, že sa vám niečo stane banka sporí dietatku do 10 000€.. 🙂 a vkladám podľa možností nie je to limitované..