Aké máte skúsenosti s pôrodom v Nórsku?

bonaquaba
1. jún 2010

Zdravim vas vsetky babenky, tuto temu som otvorila kvoli tomu, aby ste sa podelili o skusenosti ak ste rodili v NOrsku, respektive ak sa tam chystate rodit, tak teda vitajte

dzanka1
12. júl 2010

Ahoj, moja sestra rodila v Norsku a cela starostlivost v tehotenstve prebehla tam. Tehotne maju vysetrenia zdarma, veci v porodnici (vlozky, plienky) su zdarma. Nepreferuju epidural a dokonca ani ju nenastrihli. Rodila ju porodna asistentka a celkovo bola spokojna.

bonaquaba
autor
7. aug 2010

@dzanka1 no tak myslim ze je napokon jedno ci clovek bude rodit na SR or v NR,lenclovek je akosi zvyknuty doma vsetko robit tak preto, a ja asi nakoniec budem rodit doma

olahop
21. feb 2013

ja sa chystam tiez teraz rodit do norka len neviete ako to tam potom je s materskou ci mi daju aj ked som slovenka a este som tam nic neodrobila...hmm dakujem za odpoved

sasha871
25. nov 2013

@olahop toto by aj mna zaujimalo,mas uz nejake info?🙂

toxity
17. dec 2013

@sasha871 dostanes len jednorazový príspevok po pôrode keďže si nic neodrobila. Ale je to okolo 4000€ ale to môžeš rodiť aj tu a požiadať o to ak ti tvoj mm robí v nórsku.

sasha871
17. dec 2013

@toxity a musime byt manzelia?ci ake su podmienky keby ziadam tu..

toxity
18. dec 2013

@sasha871 abo musíte. Lebo tym pádom ak on robí a ty nie plati poistenie pre teba aj dieťa keď si na md. Ak nie ste zobrati a nerobis tam tak nemáš s norskom nic spoločné a patríš pod slovenský sociálny systém.

toxity
18. dec 2013

@sasha871 a ja som teraz tu a tu tehotenstvo teda moc neriešia. Už sa teším na Slovensko kde ma vysetria. Som v 7tt a do 12tt si ta tu ani nevsimnu aj keby sa neviem co dialo

sasha871
18. dec 2013

@toxity ano to je logicke🙂 no tak z tohto asi nevyzmykame nic..ono zase,aj tu to beru tak opatrne do 12tt.ono vlastne nemaju ani co riesit..uz po 12 jeto ine🙂

anuska2110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbara007
18. mar 2014

@anuska2110
ahojte aj ja by som potrebovala s tymto poradit ak niekto vie?

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko2310
18. jún 2020

Dobry den, zmienila sa tu jedna z vas ze je tehotna slovenka ale nema odpracovane 👌 prosim vas ako je to s tymi ktore maju min 10mesiacov odpracovane pripadne rok a viac ?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre