Ako docieliť sekciu?

1. dec 2022

Ahojte. Som 3 roky po sekcii a tento mesiac mam opäť rodiť. Mam bolesti a napriek tomu ma chcú dať rodiť prirodzene. Ja však trvám na tom že chcem rodiť opäť sekciou no neviem sa k tomu nijako dostat. Prosím Vás, ktore ste si nejakým spôsobom vybavili v Martine/Žiline sekciu môžte mi napísať správu s radou ako na to? Ďakujem

ahoj0
1. dec 2022

Nebolo to v Martine ani v Žiline a nebudem konkretizovať kde ale zazmluvnila som si doktora a s ním som sa dohodla že chcem sekciu, on to potom dohodol v nemocnici a všetko prebehlo podľa plánu.

darkswan
1. dec 2022

oficialne po sekcii by ta do prirodzeneho porodu nutit nemali, zial ten tlak na prirodzene porody je

zooeynka
1. dec 2022

Zazmluvnit doktora a dohodnut sekciu. Ak nebude suhlasit tak ineho. Za toe prachy to stoji. Urcite najdes.

rivini
1. dec 2022

Jednoducho-dohodnes si termin v porodnici a podpises, ze odmietas rodit vaginalne. Najlepsie naozaj s dohodnutym lekarom. Alebo to vydiskutujes este s gynekologom a ten ti napise do spravy, ze odporuca sekciu. Ja som chcela rodit prirodzene, skoncilo to sekciou a dalsi pripadny porod chcem tiez sekciu-z pragmatickych dovodov-brusna stena uz oslabena je, nepotrebujem k tomu navyse aj oslabene panvove dno, alebo mocovy mechur pocas prirodzeneho porodu.

rodinka
1. dec 2022

Tu sa pripnem.

ivangeline
1. dec 2022

Ja nechapem preco to chces.. strach nie je dobry dovod..

anonymous87
1. dec 2022

Zazmluvnila som si lekara a dohodli sme si sekciu (bolo to ale v ba)

heln
1. dec 2022

ahoj, to si sa uz bola rozpravat v porodnici o porode?
dietatko mas pekne natocene dolu hlavou, ze chcu rodit prirodzene?
som z ineho mesta, prvu som tiez mala sekciu, ale druhe som chcela prirodzene, chodila som na predporodnu pripravu k fantastickej porodnej asistentke, v nemocnici, kde robi zohladnuju vela faktorov, ako rodit po sekcii, vravela, ze pri prirodzenom porode davaju pozor ci dieta dobre rotuje a ak hlavicka pekne zostupi pod jazvu, nebude problem, ale ak dieta zle rotuje, nezostupuje a rodicka citi bolest a tlak na jazvu, tak robia sekciu.
cize mozes tvrdit pred porodom, ze ta jazva boli ako ti dieta na nu tlaci, dokazat ti nemozu, ze nie, riskovat rupturu pocas porodu asi nebudu chciet.
ale najschodnejsie je asi dohodnut sa dopredu s porodnikom, alebo ist priamo za prednostom, alebo veducou porodnych asistentiek.

tanuuulka
1. dec 2022

@ivangeline a uz si mala dakedy sekciu....? Ja som pri prvom robila vsetko pre to, aby som porodila prirodzene, nakoniec som skoncila akutnou sekciou. Pri druhom som uz ine ako sekciu ani nepripustala - strach z ruptury maternice (moze nastat kedykolvek a sekundy tu tvoria branu medzi zivotom a smrtou) by mi nedovolil rodit normalne - pozeram sa ba to ako matka, ktora tu nechce zanechat svoje starsie dieta. Teraz cakam tretie a ibe ako sekciu nezvazujem. Riziko ruptury je velmi velke, ale samozrejme fandim vsetkym, ktorym vbac dobre dopadol. Ja by som sa vsak na to nikdy nedala, je xy zien, ktore nemali take stastie a po cisarskom im to dopadlo velmi zle.

autor
1. dec 2022

@ivangeline ja zas nechápem ako môže chcieť niekto rodit dobrovoľne prirodzene, baby co poznám ostali potrhane a ubolene niekoľko týždňov, ja som po týždni po sekcii fungovala normálne a presne ako spomína @rivini prečo riskovať poškodenie/oslabenie močového mechúra a panvového dna. Však keď už som šitá na bruchu tak nemusím byť aj od spodu.

autor
1. dec 2022

@heln ja nie len ze tvrdim ze ma to boli, ale mňa to aj naozaj boli a ano babatko je dole hlavičkou q dosť nízko, takže aj to mi spôsobuje riadne tlaky 😫 bohužiaľ pani doktorku v nemocnici, na ktorú som 2x narazila to nezaujíma a ide si stále svoje, že prirodzene.

barboraalexej
1. dec 2022

Zazmluvniť lekára a dohodnúť sa. Ja som mala na výber pri druhom pôrode, či chcem rodiť prirodzene alebo sekciou, vybrala som sekciu a neľutujem.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rivini
1. dec 2022

Neviem, kolko mas este casu, no vzdy to isti psycholog-ak ti potvrdi strach z porodu,fobiu, alebo strach z ruptury jazvy, prejde ti to. Ja som zastancom prirodzeneho porodu, je naj pre matku, aj dieta. No som tiez presvedcena, ze ak uz zena ma oslabeny core, aj brusnu stenu, ktora sa druhou sekciou uz tragicky nezhorsi, je naozaj uplne zbytocne riskovat este aj nefunkcnost panvy. Navyse, pre prvu sekciu bol casto nejaky dovod a ten sa proste zvykne vyskytnut opat…u mna dieta vobec nezislo do panvy, tak tiez neviem, ze aka je statisticka pravdepodobnost, ze by druhe preslo v pohode. Tiez som bola po sekcii velmi rychlo fit, na rozdiel od kamosiek, z ktorych maju mnohe po tych “prirodzenych” porodoch casto problemy doteraz. Kazdemu lekarovi, ktory ta kvoli statistike nemocnic nuti do vbac, by som povedala, ci si vezme na zodpovednost riziko ruptury maternice. Po sekcii totiz musis dat k vaginalnemu porodu suhlas!

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. dec 2022

@rivini u nás žiadne take ze súhlas, tu mi bolo oznámené ze nič z mojich uvedených dôvodom nie je dôvodom na sekciu. Ale od jedneho lekára, druha lekárka mi povedala ze to je dôvod na sekciu. Ja sa môžem aj na hlavu postaviť,príde mi to nefer, že si nemôžem sama povedat, čo chcem aby sa dialo s mojim telom. Do pôrodu mi ostáva 20 dní.

zooeynka
1. dec 2022

@chiaraaaa to bud rada. Si jedna z mala, dakuj za to.

darkswan
1. dec 2022

@rivini presne takto som to pochopila aj ja, ze po sekcii na prirodzeny musis dat suhlas...otazka je ako sa to fakt riesi v praxi

derdia
1. dec 2022

Chod do NR. Tam ti asi nedovolia rodit prirodzene. Automaticky je sekcia

tinkavvv
1. dec 2022

Neviem odkial si, ale v povazskej ti urobia planovanu sekciu. Normalne, bez uplatku a zaznluvnenia.

dankagirl
1. dec 2022

Rodila som 3 x prirodzene a boli to úžasne pôrody …
Nechápem ženy ktoré idu dobrovoľne na sekciu …Tým ,že stresujú už vopred nikomu nikam nepomôže …
Keď idu rodiť v strese ani sa nečudujem ,že sú potrhane …🙈
Všetko treba poriadne predýchať hlavne klude vtedy sa telo prirodzene úvolni aj pôrod je jednoduchší …Ja som momentálne smutná čaká má 4 pôrod ale tentokrát sekciu ,kvôli 2x operovanej driekovej chrbtice ….

basska_b
1. dec 2022

Chod rodit inam, idealne do Povazskej. Ked sa tam neviete dohodnut, tak chod inde, prejdes par km a uz si v inej porodnici. Ja som bola v tom, ze nemozu ta nutit, ked si po sekcii, na prirodzeny. Najma ak jazva boli. Kamoska skusala rodit prirodzene po sekcii, pocas kontrakcii a porodu ju rozbolela jazva, doktori samozrejme jej urobili sekciu. Najma ak pojde o planovanu sekciu, to sa naozaj nemusis v kontrakciach presuvat 100 km, ako mamky v CR, ktore zas chcu rodit prirodzene, ale v okoli maju same masiarne...

darkswan
1. dec 2022

@dankagirl tak ked si rodila prirodzene a bez problemov je to super🙂 podla mna prvu sekciu nik nechce len tak, ja som tuzila rodit prvu prirodzene, zial nedalo sa...druhe si uz prirodzene aj kvoli inym komplikaciam netrufam

ivangeline
1. dec 2022

@tanuuulka Praveze ano. Radsej si potrpim trocha pred ako potom. Po sekcii sa zena dava dlhsie dokopy,a to sa uz musi staraj aj o dieta a fungovat v domacnosti. Preto to nechapem! :D

radussska999
1. dec 2022

Presne ako píšu vyššie , zazmluvnit doktora, ktory bude súhlasiť....inak mne povedala moja doktorka rovno, že akonáhle "cítim bolesť jazvy po sekcii" , tak riskovať nikto nebude a do prirodzeného pôrodu má tlačiť nebudú 🤗

ivangeline
1. dec 2022

A ja zas poznam opak...ze po spontannom sa zena rychlejsie zahoji a funguje lahsie. Sama mam tuto skusenost.Mam 3 deti. A jeden z toho bol cisarsky.

rivini
1. dec 2022

@chiaraaaa no nie kazda zena skonci v pohode. Len v mojom okruhu kamosiek si jedna zlomila panvu a doteraz kriva, druha nalomila kostrc, dalsia chodi na ozarovanie zle zhojenej jazvy po nastrihu a nemoze mat bezbolestny sex, dalsia trpi inkontinenciou stolice (!!). A mnohe boli super naladene na porod,vedeli dychat a nepomohlo im to. No a tie, ktore priviedli na svet dieta sekciou, mali casto uz pri prvom dietati nejaku indikaciu, ktora prirodzeny porod znemoznovala-velke dieta, zla poloha, nepokracovanie porodu, zle otvaranie sa krcka a milion dalsich. Preto je aj pri dalsom dietati vzdy iste riziko, ze aj ked to teda “vypucis” vaginalne, nebude to pohoda-lahoda. A k tomu sa pridava fakt, ze dalsou sekciou uz vyrazne velke skody na bruchu nevzniknu, kedze uz prerezane bolo. No ak sa k slabej brusnej stene prida po tazkom vaginalnom porode aj oslabene panvove dno, zena bude trpiet uz cely zivot bolestami chrbtice a inymi. Je to proste uz taky zbytocny risk problemov v inej funkcnej oblasti tela.O rizikach ruptury maternice nehovoriac…

rivini
1. dec 2022

@ivangeline to nie je vzdy pravda. Po sekcii som sedela hned po operacii, vstala v tej isty den, na druhy den rano sa aj osprchovala a na treti den sla domov a normalnw fungovala. Bolesti som mala 4 dni, taky blbsi pocit v bruchu asi dva tyzdne. Moja spolubyvajuca, ktora rodila prirodzene, sa este ani na druhy den nevedela asi posadit, ani postavit. Stratila vela krvi, bolelo ju sitie, nevedela sediet, nevedela kojit, kym u nas nebol problem. Cize aj to je individualne

autor
1. dec 2022

@rivini presne tak, ja tak isto už keď som domov z pôrodnice prišla som varila, samozrejme bolo tam nejaké ťahanie, ale radšej budem chodiť týždeň zhrbena, ako nemoct si sadnúť pomaly mesiac, pripadne iné komplikácie

katulienocka999
1. dec 2022

Nechápem ako ta chcú nútiť ísť prirodzene keď ta niečo boli po prvej sekcii 🤦‍♀️ ja som po prvej sekcii chcela ísť normálne ale doktorka mi aj povedala ku ktorej som chodila,že akonáhle ma začne niečo bolieť v tom momente mam zabudnúť na klasický pôrod a pôjde sa sekciou, ktorú som nakoniec aj mala, síce z trocha iných dôvodov ale nenutili by ma do klasického keď niečo bolí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre