Ako prebieha vyvolávanie pôrodu??

jolly2
14. okt 2019

Ahojte mamičky dnes mi povedala doktorka že v stvrtok by mi mohli vyvolávať pôrod som 38tt a chcela by som sa spýtať ako to funguje najprv mi vyvolajú pôrod?alebo mi pychnu epidural či naopak?ďakujem

zuzada29
14. okt 2019

@jolly2 A je dôvod prečo ti idú v 38tt vyvolávať pôrod? Záleží od nemocnice či poskytuje epidural. To aký je postup neviem, lebo niekedy vyvolavacka nezaberie.

jolly2
autor
14. okt 2019

@zuzada29 len to mi povedala aby som si doniesla aj veci do pôrodnice a podľa nálezu uvidia ale že môžu mi vyvolať pôrod idem do TN pôrodnice

zumasi
14. okt 2019

@jolly2 najprv sa porod vyvola a ked uz prebieha tak mozes dostat epidural, ale ten sa nedava hned.

jatva
14. okt 2019

epidural ti prvy asi davat nebudu. Nie je ani iste, ze sa ti ten porod na prvy pokus rozbehne. Teraz pozeram, ze ani nie je dovod vyvolavat, tak by som sa na to vykaslala. Nech si mimco povie.

zuzana321991
14. okt 2019

ahoj u každého je to inak.. mne tiež na začiatku 38tt začali vyvolavať a po 7 vyvolávačkach , skoro 2 týždnoch trapenia urobili konečne sekciu.Ak ti vyvolávačka zaberie a začneš sa otvárať.. tak až potom ti dajú epidurálku ak teda budeš chcieť.. ,držím palce mne vyvolávali porod kvoli tomu že som mala tehu cukrovku a mala už bola dosť veľká ale pokial sa ti nič nerobí nechápem prečo furt vyvolavajú porod.. teraz je toho všade veľa..pokial nemáš žiadne komplikácie.. s vyvolávaním by som ešte počkala.. teda aspon pár dní.. ešte máš dosť času každopádne držím palce :D

nini1010
14. okt 2019

Z akeho dovodu ti idu vyvolavat porod v 38tt???Mas nejaky nalez,alebo babatko,ci len tak pre nic za nic???vyvolava sa pokial sa nic nedeje najskor na konci 41tt.

jolly2
autor
14. okt 2019

Ozaj neviem ako som už išla od doktorky tak ma este zastavila a povedala mi to ze si mam doniesť aj veci že by mi mohli vyvolať pôrod ,a dakujem za odpovede

majusska202
14. okt 2019

Ak nemáš vážnejší zdravotný dôvod tak by som si nedala vyvolať pôrod. Predsa prirodzene je prirodzene

jolly2
autor
14. okt 2019

Vyvolať pôrod je horšie

petra7481
14. okt 2019

@jolly2 najpr ti budu davat na vyvolávanie pôrodu epidural ti dajú až potom.

vinejka6
14. okt 2019

Ja nechcem byť zlá ani sa ťa nijak dotknúť, ale nemyslíš si, ze toto je skôr otázka na tvojho gynekológa? Kebyže mne v 38tt povedia, že podľa nálezu sa rozhodne, či budú pôrod vyvolať, alebo nie, tak sa rovno opýtam, ako mi ho budú vyvolať, čo to obnasa atď., atď.,
U každej zeny prebieha vyvolanie pôrodu inak, záleží od toho či je po termíne, či ma nejaké komplikácie, alebo nie, či sa otvára, alebo je na 100 zámkov a pod., ale aj tak som stále toho názoru, ze takéto veci sa riešia priamo s Dr. Hneď a nie tu na nete 🤦‍♀️

misenka10
14. okt 2019

Ahoj
Mne vyvolávali porod pred 3 mesiacmi v 37 tt. Určite ti najskôr porod vyvolajú (ešte záleží na tom aký spôsob zvolia ) a až keď porod bude prebiehať a ty budeš chcieť dajú ti epidural.
Určite by som sa informovala ako plánujú porod vyvolať aké sú možnosti a pod. Mne vraveli že mi ho môžu vyvolávať maximálne 3 dni potom ak to nepojde tak sekcia. (Išlo to hneď na druhý deň)
Držím palce

janci05
14. okt 2019

Mne vyvolavali porod pre vysoky tlak. Bola som v nemocnici a pri tej prilezitosti som aj porodila. Ziadny epidural som nemala. O 9:00-tej ma dali na infuzku a o 18:00-tej bol synator na svete.☺

titla
15. okt 2019

Mne porod vyvolavali 2 dni, lebo mi odtiekla plodova voda, ale neotvarala som sa, ani som nemala kontrakcie. Dostavala som vaginalne tablety, ak by nezabrala ta posledna, rodila by som asi nakoniec sekciou. Epidural som napriek mojej ziadosti nedostala, syn mal zle ozvy, podla porodnicky by to bolo riziko. Celkovo je epidural mozne podat len v urcitej faze porodu (ked je zena otvorena zhruba na 5-6 cm), ked ten cas presvihnu, uz sa neaplikuje.
Ale darmo Ti tu zeny popisu svoje skusenosti u Teba to moze byt uplne ine. Kazdy porod je jedinecny a aj dvaja lekari mozu zvolit v rovnakej situacii rozny postup.

evkamotka
15. okt 2019

Porod sa vyvolava aj 3 dni. Hamiltonov hmat, tabletky do posvy, infuzia-zavisi od porodnika. Spravi sa 1 krok a caka. Ak nezaberie, vybolava sa dalek kym nieco nezaberie. Po 3 dnoch cisarsky ak nic nebude fungovat.
Na pouceni o epi si nebola? Ta sa podava az ked mas pravidelne kontrakcie a ai na 3-4cm otvorena a mas dobre vysledky krvnych testov. Takze epi necakaj od prichodu do dveri, mozno budes najprv 10hodin rodit "nazivo" kym sa dostatocne otvoris

kolieskova232
15. okt 2019

najskor ti napichu latku, ktora by to mala vsetko nejak tak rozbehnut a mozno ti budu musiet napichavat aj plodovu vodu, no neboli to. ako s epiduralkou ale neviem ako to ci sa to aj stihne, to sa nikdy nevie

jolly2
autor
15. okt 2019

Ďakujem za odpovede dúfam všetko dobre dopadne

misenka10
15. okt 2019

@jolly2 určite áno. Treba myslieť pozitívne. Mne vyvolávali porod zavedením tzv. ,,balónika,, (nebolelo to), ktorý napodobňuje tlak hlavičky a začala som sa otvárať. U mna to bolo za 24 h na 7. Potom prepichli plodovu vodu dali mi oxytocinovu infúziu a o 6 h bola mala na svete.
Držím palce a prajem veľa zdravia.

jolly2
autor
15. okt 2019

@misenka10 ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre