Ako prekonať strach z pôrodu - moja skúsenosť

evitka83
7. jún 2014

Ahojte baby,mam len strucnu radu pre kocky, ktore maju panicky strach z porodu. Najdite si dulu 🙂
Uprimne sa priznam, ze som jedna z tych hysteriek, ktore sa boja bolesti. Na zaciatku tehotenstva som prelustrovala vsetko cisar verzus prirodzeny porod a hladala som vsetky rozne sposoby ako si poistit cisarsky rez, len aby som nemusela rodit prirodzene. Po par mesiaccoh/sedeniach s dulou sa moje vnimanie zmenilo o 180 stupnov. Porod ma caka do dvoch tyzdnov a tak ako som sa bala na zaciatku, sa dnes nebojim. som sice nervozna, ale dokonca sa na to tesim a cakam na ten den s pokojom v dusi. Dula mi pocas tehotenstva pomohla dostat ma do psychickej pohody, prist na priciny, coho sa vlastne bojim a prekonat to. Moj muz pochopil pocas tehotenstva co prezivam emocionalne, nie len fyzicky. Stale je to skeptik, ale aspon ciastocne pochopil, ze porod nie je len vypudenie dietata z tela zeny a zacal vnimat aj inu stranku porodu a tak ako na zaciatku ani nechcel ist k porodu, teraz sa hrabe uz aj k poslednej vypudzovacej faze. Takze sa asi pri porode s dulou pobiju o miesto, kedze sa budu musiet striedat. 😀 Pomaha mi aj s praktickymi vecami ako priprava na kojenie a pod., mali sme spolu predporodnu pripravu aj s partnerom, aby sme vedeli co cakat a pod. Bude so mnou pri porode a zrejme aj chvilu potom, kedze asi budem potrebovat pomoc/poradit aj s malou po porode. K dule som sa dostala tiez uplnou nahodou cez kocku, ktoru som stretla nahodou v poradni. Ale vlastne asi nic nie je nahoda, a vsetko sa deje pre nejaky dovod, lebo keby som ju nestretla, dnes by som to prezivala asi vsetko uplne inak. Samozrejme, ze dula nie je zadarmo, ale pre mna jedna z najlepsie investovanych penazi v zivote 🙂 Tak snad to niekomu pomoze 🙂 Pekny den

ellca123
7. jún 2014

na porode je fajn,ze clovek na skoro vsetko rychlo zabudne a
ostanu prevazne pekne spomienky

gween
14. jún 2014

gween Milé mamičky ! Ak máte chuť pomôcť PA pri písaní dizertačnej práce a tým podporiť prirodzený pôrod, prosím vyplnte dotazník na www.studioprezeny.sk. Ďakujem. Ema

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre