Ako zistím, že rodím?

28. jan 2024

Baby prosim , naozaj zistim kedy rodim ? Cca od 19h ma chytili menštruačne bolesti brucha raz silnejšie , raz slabšie..o pol 9 som si dala horucu 20min sprchu po ktorej mi to prešlo...tak reku poslíčkovia , idem spať. Ako si ležím cca po hodine znova idu namňa menštruačne bolesti , raz silnejšie raz slabšie. Bruško stvrdne sem tam. Kríže nebolia len to podbruško-bruško. Som 38t5d

theanak
28. jan 2024

Ahoj, mne začali tiež také menštruačné bolesti, to už sa pôrod pomaly rozbiehal a o 2 dni som porodila. Počkaj doma, či sa bolesti budú stupňovať a budú častejšie a dlhšie. Neboj sa, keď to bude pôrod, budeš to vedieť 🙂

danyelia
28. jan 2024

Ahoj, kľudne to môže byť aj začiatok pôrodu 😁...ak začnú byť tie bolesti alebo sťahy, resp. kontrakcie v pravidelných intervaloch, cca každých 10 minút, už by som sa chystala do nemocnice. Plus ak sa dostaví odtok hlienovej zátky alebo hnačka, či pocity na zvracanie, šup smer pôrodnica, držím palce 😊

misana84
28. jan 2024

Ja som mala take 2 hodiny, po ktorých som hneď aj porodila

seahorse27
28. jan 2024

Mne vystrelovali kontrakcie do krizov, nie do brucha. Ked odisla hlienova zatka, vedela som, ze porod sa zacina. Obidva porody mi zacali hnedym spinenim, pri druhom mi doma praskla aj voda - to uz bol potom celkom rychly proces 😃

nafka0483
28. jan 2024

Mne tak zacali bolesti nadranom, po sprche to tiez preslo, aj som si pospala, potom to pokracovalo a vecer som uz vedela ze to je ono, pred polnocou sa mala narodila.
Poslickov som vobec nemala.

Sleduj ci ti neodtecie voda, ci sa bolesti stupnuju - bud sa vystupnuju a pojdes do porodnice nech skontroluju ci je to ono, alebo to prejde ;)

zuzinka888
28. jan 2024

Sleduj si rozostupy medzi bolestami, tie by sa mali zvacsovat. Urcite na to prides ked to pride- je to velka bolest co ta dostane na kolena - doslovne. Ale stoji to za to. Mozno uz dnes-zajtra budes maminka. Drzim palce.

autor
28. jan 2024

Akože chyta ma pocit na zvracanie ale zo stresu 😁 ach , kiež by boh dal a bolo by to ono a hlavne rychle 🙏 menim polohy v posteli na chvilku prejde potom znova bolest ide ...no uvidim 😌

pe_mi
28. jan 2024

Ahoj, j aspoň posličkov nemala ani pri jednom z pôrodov.tiez len menštruačné bolesti.
Kríže vôbec neboleli,ani pri pôrodoch
Ak máš blízko k pôrodnici ,počkaj ešte doma.ked to bude intenzívnejšie, tak choď.a možno sú to poslickovia,nezažila som.

mamamasama
28. jan 2024

Ja som to zistila az tesne pred porodom. Takto ako to mas teraz ty, som to mala 24 hodin. Kontrakcie uplne nepravidelne po cely cas. Az ked uz zacali byt fakt neznesitelne, tak som povedala manzelovi, ze asi to uz bude ono. 😅 Do 3 hodin bol maly na svete.

zuzap33
28. jan 2024

Ahoj, o par hodin to bude. Pekne sa zbal a chod do porodnice

smajcii
28. jan 2024

Si ako ja, keď som sa pýtala gynekológa či to vôbec rozpoznám, že rodím, lebo sa ma stále pýtal či mám poslíčkov a vždy som odpovedala, že nie 🤗😁
Ja som si šla v noci o druhej ľahnúť, lebo mi nešlo spať, o tretej som stále nespala a počula som akoby niečo vo mne puklo, rýchlo som sa postavila či odtiekla voda alebo čo, ale nič, tak som si stiahla aplikáciu na sledovanie kontrakcií, trikrát do nej tukla, keď začali bolesti a hneď ma poslala do nemocnice 😁😁
Žiadna hlienová zátka neodišla, ani plodová voda neodtiekla. Šla som ešte do sprchy, že buď to prejde alebo sa zostupňuje a zastupňovalo sa, tak sme šli do nemocnice. O 8:51 bola malá na svete, na prvorodičku a 4200 g bábo celkom rýchlovka🙈😁
Držím palce, zvládneš to a budeš mať svoj uzlík šťastia pri sebe 😍

noami12
28. jan 2024

1. porod - poobede po sprche praskla voda takže to už som vedela a išla do porodnice, mala sa narodila na druhý deň ráno.
2.porod - večer také slabšie bolesti ktoré prešli a v pohode som zaspala, nad ránom sa zobudila mala, tak som išla na wc a zrazu krv, tak sme išli do porodnice ( okrem toho som ráno mala prísť na príjem na vyvolávanie pôrodu skôr, lebo som mala zdravotné problémy) tak malý ich našťastie predbehol a bol rýchlejší o 6 sme prisli a 9 už bol na svete 🤣
Takže kľudne už sa to môže blížiť 🙂

deti95060810
28. jan 2024

pri prvom to nie je také rýchle... kľudne ešte môžeš byť doma - stačí ti ísť keď budeš mať bolesti každých 10 min...
ja som išla pri kontr. každých 4 min.

lneviemmeno
28. jan 2024

ja som mala takychto poslickov nedavno celu noc - priblizne 5 hodin, ani po sprche mi to neprechadzalo a chodilo v navaloch. bola som vtedy 36+4. isla som teda na pohotovost, mala som slabsie kontrakcie na monitore ale otvorena este ani z daleka 😀 odvtedy som to nemala, teraz som 38+2. Takze presne sa toho tiez uz bojim, ze naozaj neviem ako to spoznam😂

rurutiax
28. jan 2024

Rátaj si kontrakcie. Ak sú nepravidelné predýchavaj, ak začnú byť kontrakcie každé 1-2 minúty alebo ti praskne plodová voda utekaj do nemocnice. Takto mi kázali na predpôrodnom kurze. Ja som porodila po 23 hodinách od prvej kontrakcie ako prvorodička.

deniska2706
29. jan 2024

Keď to budú tie práve kontrakcie tak to poznáš, ver mi to si s ničím iným nepomýliš

zuzanna33
29. jan 2024

Nemusí odtiecť plodová voda ale male množstvo môže tie bolesti poznáš. Hlavne tvrdnutie brucha , bolesti v krížoch , sťahovanie tam dolu dokonca ja som aj trošku krvácala...

x_mery_x
29. jan 2024

Ja som taketo mala cely den, to bol pondelok, vyse 12hod a potom nic, v piatok som uz isla na prijem na vyvolanie. :D :D

autor
29. jan 2024

No baby stale nič. Ešte v noci som sa zobudila okolo pol 3tej na silnu menštruačnu bolesť. Prešlo.
Teraz mam tak isto slabšie menštruačne bolesti ...vôbec neviem teraz čo čakať od toho

autor
29. jan 2024

Prípadne si pomôcť ich zosiliť 😀

petra92
29. jan 2024

Ja to mám už 2 dni a stále bez zmeny, zátka mi odišla už dávno, okolo 25-27tt, cely víkend som sa hompalala na fit lopte, sprcha horúca 3x denne, sex, celý deň sa nezastavim, mam doma už 2 deti, 2 🐰 🐇 takže furt idem od rána do večera a prcek furt čuší 🙈Ale som "len" 38tt no dúfala som, že to bude tentoraz skôr. Inak nie vždy trvá pôrod prvorodicke dlho, dcéra sa narodila necelých 5 hodín od prvej kontrakcie takže na nejaký dvojdňový pôrod by som sa moc nespoliehala 😁

cookie29
29. jan 2024

Ja som mala taketo bolesti cele noci. Aj som si stopovola na apke kontrakcie, ale vzdy to nejako preslo. Niekedy som stravila noc vo vani aby som si aspon trochu oddychla. Ale ked prisli tie skutocne, vedela som hned

nafka0483
29. jan 2024

Na rozbehnutie skus vela chodit, ak mas moznost tak aj po schodoch.

niekto2hy
29. jan 2024

Druhy porodov - Damsky klub 29.1.2024 https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14057/446227

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre