Aký máte názor na epidurálku?

ttamia30
13. júl 2021

Ahojte
aký máte názor na epidurálku? Mám si ju dať?

luccija
13. júl 2021

@michaella24ja som porodila do 2 hod ako ma dali na stôl deň predtým má hospitalizovali, lebo mi odišla zátka mne pichli oxytocín, lebo som bola otvorená boleli má v noci kríze, ale nič brutálne, takže som netušila, že to už bude na rodenie, ale nemala som kontrakcie... Ráno na vizite, že môžem ísť rovno na stôl potom prišli kontrakcie iba pár a pichli mi EPI , že to bude stačiť to som naozaj nič necítila iba tlak nie bolesť a potom mi prestala účinkovať to som spanikárila z tej bolesti strašne sa mi triasli nohy a potom mi dopichli druhý 2x a na 2 kontrakciu porodila lekár mi hovoril kedy tlačiť, ale asistentka mi tlačila na brucho ja som rodila dávno teraz je to už tuším zakazane.Co čítam môžem byť šťastná, že to bolo rýchle a bezproblémové.Ak by som mala byť v tých bolestiach hoc len tie 2,3 hodiny neviem.A to nie som citlivka.Su rôzne problémy niekto má potom veľa dní migrénu...ja som mala dobrú skusenost

luccija
13. júl 2021

@amelie2017 jej gratulujem tak už si dvojmama🙂

veronice
13. júl 2021

@mattkapd tak to mate super genofond 😁👍❤️❤️ fakt v dobrom zavidim 🍀 a tym pristrojom ti merali panvu pri porode? Mne nikto nic nemeral ziadnym strojom 🙈

diaalex
13. júl 2021

@michaella24 mne hneď ako sa dalo pichli aj kanilu a aj epi 🙂 vôbec nič som necítila, okrem úplnej pohody 🥰

amelie2017
13. júl 2021

@luccija dakujem, ano, uz to mame za sebou 😃

akbara77
13. júl 2021

@ttamia30 mojich najlepšie investovaných 150 eur.

thereisabear
13. júl 2021

Mne vôbec nezabrala, netuším prečo

vilma7
13. júl 2021

2x bez, ja som si to chcela odvodiť tak ako sa.rodilo voľakedy. A keby mám rodiť 3x, tiež idem BEZ

evicka530
13. júl 2021

@ttamia30 moja cerstva skusenost. Treti porod, kontrakcie sa poleziacky dali ako tak predychat aj ked som mala chut plakat ale v inej polohe madaker. Preslo mi to do noh. Po epiduralke ulava, porod bol rychly (keďže dopichli oxytocin) a pod epiduralkou, uplne som si to tlacenie uzila, presne som vedela tlacit a zabrat, ked bolo treba, co pri plnych kontrakciach som mala problem. Nadherny porod vdaka epiduralke.

ckatka
13. júl 2021

Chod na kurz hypnoporod. A možno ju chcieť ani nebudeš...

sono2
13. júl 2021

Ja som sa bála toho vpichu a nechcela som
Prvý pôrod bol dlhý klasika 12 hodín obe dcéry 4,6 kg
Pôrod absolútne bez pomoci
Jasné, bolo to neskutočne
Ale druhý trval 45 minút už s cestou 25 minútovou praskla mi sama voda atd. Absolútne super
Bez problémov. Nedala by som si
Keď som to zvládla ja, tak každá. Mám hrozne nízky prach bolesti.
Ale toto mi prišlo, že to proste musím zvládnuť a zvládla som

maminkadeticiek
13. júl 2021

Ze Pan Boh zaplat za nu.Ak zvladnes vela vela bolesti tak ju nepotrebujes,a ak nezvladnes tak urob ako uznas za vhodne.Neviem preco by som mala vobec vahat ci si mam pomoct od najhorsej bolesti aku som v zivote zazila a preco vobec zeny takuto pomoc odmietaju.

maminkadeticiek
13. júl 2021

@thereisabear Zle ti ju anesteziolog pichol.

kaia
13. júl 2021

@ttamia30, prve 3 porody som mala s epi. Pri kazdom zabrala inak, ale v ziadnom uplne.
Pri poslednom stvrtom som ju nestihla a mozem napisat, ze to bol poriadny rozdiel 🥴…
Daj si ju 😉

mattkapd
14. júl 2021

@veronice na poradni mi to robil gynekolog ale nepamätám si v ktorom týždni to bolo.. Možno to robia len takým co majú úzku panvu na pohľad už.. Keď som otehotnela mala som 47kg.. Rodiť som išla ako 70kg a domov som prišla a mala som 55kg..o chvíľku na to som bola opäť na svojej váhe.. Dúfam že teraz po pôrode mi už nejaké kila hore ostanú cítim sa tak viac ako zena

michaella24
14. júl 2021

@luccija tak ja som rodila v septembri a tlačenie na brucho stále funguje. Čítala som si až po tom ohľadne toho, že je to dosť nebezpečný manéver, no pravdepodobne mi to vysvetlilo tie problémy s dýchaním, asi tri dni po pôrode, keď som sa postavila, tak som sa nevedela poriadne nadýchnuť akoby som mala na hrudi slona. Robili mi kadejaké vyšetrenia, ale na nič neprišli. S pľúcami som ani nikdy nemala problém. Ale v tej chvíli som bola šťastná, že dieťa je zo mňa von, lebo som už fakt nevládala po celkom dni v bolestiach. Celá som sa triasla. Ale aj tak mi po pôrode lekár povedal, že aká som bola trpezlivá, že som všetko tak potichučky znášala a trpela 😂 Ja som si tiež vravela, že nie som citlivka, pôvodne som aj chcela rodiť bez, že veď na čo, ja to dám. No keďže som už začala mať obavy ku koncu, že dieťa má takmer štyri kilá, mne sa nedarilo cvičiť s aniball, lebo mi pukali cievky, radšej nech je epidurál po ruke. No ale v ničom mi vlastne nepomohol a odvtedy uvažujem, kde sa stala chyba, pretože som si čítala kopec skúseností, aké to s ním bolo super. U mňa len tá prvá dávka. Potom to boli úplne minimálne úľavy, ktoré trvali len chvíľočku a samostatný pôrod už nechali prebehnúť v silných bolestiach.

michaella24
14. júl 2021

@diaalex tak to ti závidím v dobrom a som rada, že máš takú skúsenosť ♥️ Ja som sa psychicky dlho spamätávala a dodnes mám úplnú hrôzu z tej predstavy, že by som mala znova otehotnieť a porodiť. Už by som šla asi cisárskym, ale z toho mám rovnaký strach 😂

lius
14. júl 2021

2 krat porod bez epi, tie bolesti sa dali uplne v pohode vydrzat, ale boli to porody bez zbytocnych zasahov lekarov, cize ziadne oxytociny, to podla mna vela spravi

medeaa
18. júl 2021

@ttamia30 u mna to asi nebolo dobre nacasovane, sice som 2 hod nic necitila, ale spomalilo mi to kontrakcie, museli mi dat oxytocin a porod neskutocne bolel. Je to individualne, ale vacsina zien ma dobre skusenosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre