Balónik EPINO. Áno či nie?

lehotka
27. júl 2011

Kocky, chcem sa opytat, ci mala z Vas nejake skusenosti s tymto balonikom, zadovazit si ho ? Lebo nie je to prave najlacnejsia zalezitost 😝

lauricka
18. máj 2014

ahojte, nemam o tomto skoro ziadne info, len mam otazku, nemoze EPI-NO nejako negativne vplyvat na otvaranie sa a predcasny porod? nie je tam nejake nebezpecenstvo predcasneho porodu kvoli tomu roztahovaniu?

beruska141
18. máj 2014

@lauricka samozrejme je najlepsie konzultovat s lekarom, ci je to pre teba vhodne a odkedy, on pozna tvoju anamnezu. ale ak mas bezproblemove tehotenstvo, mozes epino bezpecne pouzivat. na otvaranie a predcasny porod to vplyv nema, lebo roztahujes HRADZU, nie KRCOK 🙂

ja mam teraz otazku, akym tempom postupujete? ja cvicim treti den a som na 22cm. vobec neviem, ci je to vela, ci malo. ako rychlo mam postupovat, kazdy den o jeden náfuk viac, alebo mozem aj viac, pokial mi to dovoli, aby to nebolelo? dakujem za odpoved 🙂

petolub
19. máj 2014

ahojte baby tak ja mam na predaj EPINO, to klasicke, pouzivane 3 tyzdne, po kazdom pouziti umyte, vydezinfikovane, v baleni su este tie original dezinfekcne vlhcene utierky.. Ak by ste mali niekto zaujem, napiste. Pouzivala som to v july 2013..

brisid
19. máj 2014

baby, od akeho obdobia tehotenstva sa moze zacat pouzivat?

angelina86
20. máj 2014

nemoze sa stat ze sa zacnem skoro potom otvarat? ci to somarina? 😀 ja som prvorodicka, tak nwm, len kukam co vsetko existuje 😀

miriambbb
31. máj 2014

ak ma niekto zaujem, mam na predaj epi-no, pouzite len 4 krat vzdy s kondomom, vydenzifikovany... rodila som v 37 tt, preto pouzite len minimalne

teri24
5. jún 2014

Pomóc!!! Cvičila som s aniballom a pri vytlačení zo mňa vyšplechla voda!!! ☹ Nebolo toho veľa, možno tak pol deci ale ... voda??? ☹ Predpokladám, že je to plodová. Čo mám robiť?

zuzanka28m
21. jún 2014

Kto má na predaj epi-no? Za rozumnu cenu? Ďakujem piste

beberuska
12. júl 2014

ak by ste mali zaujem mam na predaj epi no komplet s navlekmi aj dezinfekcnymi stvorcekmi

denisava
14. júl 2014

Ahojte, tak píšem aj ja svoju skúsenosť, epi no mi veľmi pomohol, mala som nacvičených 31 cm, posledný týždeň pred pôrodom som už vôbec necvičila kvôli hospitalizácia, malinká mala 4 kg a obvod hlavičky 34 cm, hlavička prešla úplne bez problémov a bez nástrihu, trošku som sa ale nakoniec natrhla, pretože dcérka mala zakliesnené pliecka. Nemohlo to byť ale veľmi lebo som tú ranku vôbec necítila a 2 hodiny po pôrode som sedela v tureckom sede na posteli... Doktorka čo ma rodila tiež vravela, že s tým má dobré skúsenosti a že je vidieť veľký rozdiel ak jej s tým nejaká rodička cvičila a že mám veľké šťastie pretože keby som necvičila tak ma tie pliecka tak roztrhajú žeby to šila celý deň.

popilka
14. júl 2014

Ahoj, aj ja pridavam skusenost. Cvicila som poctivo, od asi 35tt, raz denne. Mala som nacvicene na obvod asi 30cm. Nepamatam si, kolko mala obvod hlavy dcerka, ked sa narodila, ale mala 3640g a 50cm. Dala som to bez nastihu a aj bez natrhnutia, cize uplne bez sitia. Parada. Mohla som si hned sadnut, chodit. Odporucam 😉

bmimi
15. júl 2014

Má ešte niekto na predaj balónik? prosím ozvite ak máte záujem predať. Kontakt: miriama.barilikova@gmail.com

lila69
21. júl 2014

Ahojte kocky, mam na predaj balonik Epi no delphine a k tomu nelubrikovane navleky. Pouzivane vzdy s navlekom a nasledne dezinfikovane. Povodna cena 85 eur, teraz aj s navlekmi 55 eur (cena je uz aj s postovnym).

Mne osobne myslim pomohol, vedela som ako tlacit, porod skoncil s miernym natrhnutim a asi 4 stehmi. Bolest po porode ziadna, hned som behala a sedela ako srnka 🙂
Ak mate zaujem, poprosim info do IP.

katarinana
28. júl 2014

ahojte. ja mam doma epino, ale zhanam k tomu nelubrikovane navleky? nemate niektora zvysne na predaj? popripade kde ich zohnat? dakujem 🙂

luckas13
30. júl 2014

ahojte mamičky ako pozerám a čítam príspevky od vás tak každá ste už vyskušala epino,,,,tak by som to chcela aj ja vyskušat len neviem kde to mam kupit,či sa to dá aj v lekárny?dakujem za odpoved kedze som prvo rodička a bojim sa šitia tak by som radsej vyskusala to epino,,,,dakujem za vase odpovede,,,

hamptonka
11. aug 2014

lenka1208 este robis objednavky?

petulla01
13. aug 2014

Ahojte kocky, prosim Vas nemate niektora na predaj epino balonik res. neviete mi prosim aspon poradit kde kupin nelubrikovane navleky? Dakujem krasne

mahulenka87
13. aug 2014

Ja jednoznačne odporúčam. 😉 Síce som stihla "cvičiť" iba týždeň, ale pomohlo. A určite pomôže každej tehotnej. Jednak ťa naučí spolupracovať so svojim telom - kedy a ako tlačiť, pripraví pôrodné cesty, ale hlavne pomôže na psychicky. Tým že sa budeš cítiť pripravená a natrénovaná, nebudeš mať taký strach a stres. Vyhneš sa nástrihu či natrhnutiu... no a ak aj trošku nejaká ranka bude, lepšie a rýchlejšie sa zahojí 😉

dredoska
14. aug 2014

Ahojte neviete ci sa moze zacat cvicit aj skor ako 3 tyzdne pred terminom? Mam strach ze to bude aj tak skor a ze nestihnem vobec cvicit.som v 35 tt. 🙂

bjanka00
15. aug 2014

v pohode, ja kncim 37tt a este som nezacala. O chvilu na to idem.

adel22
29. aug 2014

Ak by mala niektora zaujem, ponukam EPINO, kuk moj inzerat.

eliaska23
31. aug 2014

@dredoska nafukovanie môžeš cvičiť od 30 - 33 tt a potom aj vytláčanie, kuk videjko hneď prvé How to use EPI-NO http://www.epino.de/epi-no-im-internet.html

ellie81
10. sep 2014

Ahojte, predam balonik epino, novy, nerozbaleny. Povodna cena 85 eur, predam za 75 eur plus pribalim novy nepouzity lubrikant na vodnej baze. V ramci Bratislavy aj prinesiem, nie je potrebne nikam chodit (pripadne aj Zahorska Bystrica, Stupava).

greenline
11. sep 2014

Dovolím si upozorniť aj na iné faktory, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane hrádze:
http://zenskekruhy.sk/temy/druha-doba-porodna/s...

čo sa epi-na týka. je to výhradne na rozhodnutí každej ženy. poznám dosť žien, ktorým je táto predstava nepríjemná a nie je dôvod aby epi-no používali ak sa dokážu pri pôrode uvoľniť a veria si. viem, že na slovensku to majú ženy ťažké. nie je im umožnená voľba polohy pri pôrode, nie sú podporované v tom aby tlačili podľa potreby a pod... v takejto situácii môže byť cvičenie s epi-no alebo masáž hrádze taký svetlý bod pre ženy... že majú pocit, že to, či im bude hrádza nastrihnutá alebo nie, môžu nejako ovplyvniť. ak im teda epi-no pomôže uvoľniť sa, je to len dobre.
v krajinách, kde majú nízke percento nástrihov sa tieto pomôcky nepropagujú ani nepredávajú. nie je dôvod, keď sa pri pôrode nepoužívajú zbytočne nožnice. podľa výskumov epi-no nechráni pred prirodzeným natrhnutím hrádze.

any395
18. sep 2014

odporúčam balónik Aniball aj Epino k predaju a požičaniu, prípavu k pôrodu, skup.indiv. konzultácie, odb.prednášky,poradne... www.porodnaasistencia.sk 🙂

popka24
19. sep 2014

ahojte baby 🙂 ktorá by mala EPINO balónik na predaj, píšte! 🙂

miamiamiamia
24. sep 2014

Ahojte, mam epino balonik na predaj, info v sprave.

dadach84
13. okt 2014

mam na predaj Aniball, co je to iste co Epino
viac info tu http://www.aniball.cz
predavam za 25e, clovek si k tomu moze kupit cisty novy balonik za 15e

surprice
22. okt 2014

na www.aniball-sk.sk sa da tiez objednat aniball a dokonca postovne je zadarmo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre