Bolesť po cisárskom

ariana195195
18. okt 2017

Ahojte baby tie čo ste mali pôrod cisársky chcem sa opýtať som mesiac aj dva týždne po a už druhý krát sa stalo že mám bolesti na ľavej strane pozerala som na jazvu je v úplnom poriadku ale vnútro má boli keď sa postavím s postele najviac čo to môže byť je to normálne Ďakujem 😒

mimka11111
18. okt 2017

@ariana195195 ahoj,aj vnutri mas jazvy a je to uplne normalne...tiez som mala bolesti pri vstavani.....ale nemala by to byt nejaka extremna bolest, v opacnom pripade by som riesila lekara

uriva
18. okt 2017

Mňa to občas "zabolí" doteraz. Už dva roky po cisárskom. Ja to pripisujem tomu, že mám jazvu mierne nakrivo vľavo dohora a podľa mňa jednak to, a jednak tam bude asi nejaký zrast, ktorý proste potiahnem. Lebo bolí to len keď fakt že blbo ráno vstávam, rýchlo a prudko, inak nič. Dávam si pozor na také pohyby a už je to možno max raz za mesiac. Tak ako keď si natiahneš sval akoby. Doktorka vždy vravela, že vnútorné šitie je v pohode, takže len tie zrasty. To sa vytvára skoro vždy po operácii.

adik109
18. okt 2017

ak to nie je nejaká extrémna bolesť tak by to malo byť normálne. Ja som 5 mesiacov po druhom cisárskom a pri prudšom pohybe veru ešte zabolí...

pininka
18. okt 2017

Ja mam za sebou tri cisarske a to brucho uz proste nikdy nebude take ako predtym, ale paradoxne ovela viac ma boli v casti ktora je po slepaku. Najviac ma to boli pri zmene pocasia.

nelinka2009
18. okt 2017

Podobne mam 2 a sem tam to citit... Jeden 8 rokov dizadu a druhy 16 mes

aduska121
18. okt 2017

@ariana195195 ahoj presne 21 mesiacov od sekcie a bolest pocitujem v teplej vode a aj pri styku obcas....do pol roka ma tiez bolievala jedna strana aj gyn som vravela a ze to nic nieje predsa velky zasah treba dat cas regeneracii

ariana195195
autor
19. okt 2017

Ďakujem baby veľmi pekne tak to už budem mať často potom to vždy tak príde s ničoho nič a potom prejde dám si páralen 500 keďže kojim nemôžem asi niečo iné Ďakujem ☺☺☺

adik109
19. okt 2017

@ariana195195 ak ťa to bolí tak, že si musíš dať tabletku, tak to radšej rieš s DR.

uriva
19. okt 2017

@ariana195195 Ou, tak na tabletku to nikdy ani u mňa nebolo. Akože, je to taký "bolestivý pich", ale po dajme tomu trvá pol minútky najviac, ale potom nič. Ak to bolí tak, že musíš jesť tabletku, tak ja by som tiež ako @adik109 išla k doktorovi...

ariana195195
autor
19. okt 2017

Bojím sa že to je niečo vážne ale nemám to vždy je to V pohode a potom S ničoho nič ma to boli buď sa natiahnem alebo ja neviem nepríjemná bolesť keď vstávam potom už zas dobre a tak to trvá dva tri dni a zase nič neviem či to je ešte tak čerstvé hmm o týždeň idem ku lekárovi lebo nemám kde nechať malú ešte a ju tam nechcem brat veď viete sa tam dlho čaká aj keď sa objednám

vandica
19. okt 2017

@ariana195195 ahoj, ja som 4,5mesiaca po cisarskom, a lava strana ma stale boli vo vnutri. Ked ma maly kopne, alebo ja ked si to pritlacim. Inak mam tiez jazvu krasnu. Ty si este malo po reze, takze by som z toho nerobila paniku. Mna mesiac po cisarskom bolelo brucho len o malinko menej ako tesne po porode.

yanni
19. okt 2017

@ariana195195 No ak ta toboli az tak, ze musis brat tabletky, tak zabehni radsej k dr. Ja som nemala prakticky ziadne bolesti. V nemocnici v prvy den. Druhy den pri prudsom pohybe, treti den nic. Doma ziadne. Som 2 roky a presne tri mesiace po cisarskom a ako keby ani nic nebolo: Uplna pohoda. Takze radsej skoc k dr.

ariana195195
autor
21. okt 2017

Ahojte tak dala som si včera večer paralen500 už celú a už som fit tak konečne ale idem v pondelok K lekárovi už som volala objednaná som Ďakujem baby za radu ste super 😘😘👍

adik109
21. okt 2017

@ariana195195 držím palce nech to nie je nič vážne

ariana195195
autor
30. okt 2017

Ahojte baby tak som bola u gynekológa a povedal že je všetko V poriadku a že to budem mať tie bolesti ešte sem tam aj pol roka a čo ma mrzí povedal že aj druhé bábätko bude cisársky a ja nechcem už

adik109
30. okt 2017

@ariana195195 ako môže už teraz vedieť že aj druhé bude cisársky? To podľa stavu aký bude posúdi pôrodník - ak nebudeš mať problém s jazvou, určite dajú prednosť normálnemu pôrodu...

ariana195195
autor
30. okt 2017

@adik109 som sa čudovala že keď bol prvé cisárske tak už vždy je aj tretie že by bolo no katastrofa keď to povedal hneď som povedala no to radšej nechcem už druhé aj keď môj muž Áno 😐😐 dúfam že nebude a máte pravdu ako to môže vedieť a tvrdiť povedal že by som to nevytlacila že vraj preto 😯

katkakovac
30. okt 2017

@ariana195195 ja som po sekcii porodila prirodzene. Da sa to, len treba na to skuseneho lekara a porodnicu, kde su takym veciam nakloneni. Pokial nie je nejaka naozaj vazna indikacia na dalsiu sekciu, tak nie je dovod ta strasit. Ked chces nejake info, je tu skupina po sekcii rodime prirodzene. Tam najdes vela takych pribehov😉

ariana195195
autor
30. okt 2017

@katkakovac Ďakujem ti moc pekne teraz ma mala dva mesiace druhé by sme chceli keď bude mať tri 4 roky tak snáď bude prirodzene už idem pozrieť tu stránku Ďakujem 💜

uriva
30. okt 2017

@ariana195195 Som rada, že to nakoniec teda je dobré všetko.
Tak ja automatika počítam s druhou sekciou, ale tak je to na každého zvážení. Poznám dva prípady - jedna porodila po 6 rokoch od sekcie prirodzene a druhá rodila po 8 rokoch od sekcie a skončila na ARE s tým, že jej praskla maternica a vôbec bola rada, že ju zachránili... Takže je to vysoko individuálne, žiadna nemala problémy, jazvy boli výborne zahojené. Ja by som to neriskovala(ja som mala na mále už pri tomto prvom), ale ako píšem - je to na zvážení každého. Občas to vyjde, občas nie...
Tak držím palce a veľa zdravíčka ;).

ariana195195
autor
9. nov 2017

@uriva ahoj ďakujem veľmi pekne fúha tak to by som neriskovala aby sa niečo stalo už len asi fakt prežiť zase to isté peklo po cisárskom vstávanie chodenie uff :-\

klaudi31
9. nov 2017

Rany po cisárskom sa hoja dlho. Jazvu mať v poriadku môžeš, len tie vnútorné steny ešte nemusia byť v poriadku.Isto by som sa preto ešte moc nenamáhala 🙂

ariana195195
autor
14. nov 2017

@klaudi31 Ďakujem už som sa s tým zmierila pri malej mám dosť pohybu

werciatko04
24. nov 2017

@uriva zapletiem sa do tej to témy na koľko som v polke 39 týždňa s druhým Váhom a prvý bol cisársky na koľko môj gynekológ mi odporučil rodiť cisárskym aj teraz ale primárka je každopádne za prirodzený pôrod na koľko ak by sa vyskytli komplikácie sa spraví cisársky ale nesúhlasila stým aby sa naplánoval vopred cisársky tak ako som ja chcela ..... No a ja som není stotožnení a stým aby som rodila normálne mám s toho s trach ..... A na koľko som čítala celú tú to tému .....a dočítala sa až k vašej odpovedí a skúsenosti chcem sa opýtať ako že jej vašej známej praskla maternica ???? Pre pána hero možné čo potom ? Mňa taktiež upokojovali že je to už 5 a pol roka od prvej sekcii že to už je vpohode a môžem rodiť aj normálne .... ?!

uriva
25. nov 2017

@werciatko04 No k tomu dôjde tak, že tlak na maternicu počas pôrodu je silný a tá jazva po prvom cisárskom to proste nevydržala a praskla. Jazva je už navždy jazvou, a to znamená, že tie bunky tam nedržia pokope tak ako inde na tele. Navyše vo vnútri tela sa to hojí asi inak ako na povrchu, plus môže sa stať, že aj ten vnútorný steh mohol byť zle spravený, neujala sa tá "niť"... Tam je možností... A keď ti to praskne a vlastne celé vnútro ti ide do čriev apod. Niečo ako keď praskne slepé črevo - tiež to nemá ísť kam. A ten tlak nemôže podľa mňa zaručiť žiaden lekár, nech by mali testov koľko chcú a skúseností tiež. Mne napr. za celé tehu nikto neprišiel na to, že mám prirastenú placentu k maternici a je nižšie ako dieťa. A to mi robili sono traja lekári - nech mi nevravia, že to ani jeden nevidel. Zistili to, až keď som začala rodiť a už bolo príliš neskoro - akútna sekcia a boj o dva životy. Takže ja mám v tomto jasno - žiaden lekár nemôže nič na 100% vedieť a zaručiť, to sa ani nedá ;).

werciatko04
25. nov 2017

@uriva u nás to bol tak tiež boj o dva životy a tiež robená sekcia v poslednej chvíli na koľko u nás lekári za každú cenu presadzujú prirodzený pôrod ...čo je v poriadku ale nie za každých okolností ... A preto tie to nové informácie má dosť vylákali momentálne ..... Na koľko by som nechcela riskovať také to možné komplikácie . A mali je veľký mal by mať podľa ich výpočtov na sone kolo 4 kg preto môj gynekológ odporučil na prosto sekciu ! Len že máme takú úžasnú primarku že mi povedala že sa uvidí ako sa to rozbehne ...... !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre