Chcela by som cisársky rez

jasmin12
17. máj 2013

ahojte dievčata mam jednú otázku prve dva pôrody som mala dosť ťažke a teraz tretý by som si chcela dať cisarský rez dalo by sa to vybaviť či nie?dakujem 🙂

euka210
17. máj 2013

ja som mala prvy sekciou a ja sa naopak bojim, aby aj druhy nebol taky :( Hoci neboli ziadne komplikacie.

el6
17. máj 2013

suhlas, ked povies vyhovorku/argument s psychikou, mohol by zabrat...ja som mala dva cisarske...obidva som chcela a prvy aj musela koli preeklampsii...ja som chcela preto, ze v rodine mame velmi tazke porody(napr. mamina pri mne skoro zomrela) ...bala som sa v prvom rade o zivot dietatka (pri cisaraku ide jednoduchsie von ako pri prirodzenom) a koniec koncov aj o svoj zivot - lebo, kto by sa o dietatko staral.... a veru ten prvy, napriek tomu, ze bol cisar, bol tiez tazky...ak by som bola musela rodit prirodzene, pravdepodobne by to dcerka nebola prezila - to bol dovod pri druhom (tu som zdravotny dovod nemala)...moja dr. tieto dovody brala. akoze dost to bolelo prvych par dni po operacii, ale pomerne rychlo som sa dala dokopy...hlavne, ked som mala pri sebe dietatko, tak som nemala cas mysliet na to, ze ma nieco boli.......uz si skusala sondovat co na to tvoj porodnik?mozno, ked to nadhodis, uvidis, aky ma k tomu postoj. mozno dovody tymto smerom by mohli zabrat aj u teba, moja doktorka to brala.

modrazaba
17. máj 2013

vsetko sa da vybavit 🙂 cisarsky vobec nie je taka hroza. ja som bola 2 dni po cisarskom na infuziach ale ziadne bolesti; nic a na treti den som behala po oddeleni ako srnka 😀 sestricky ma museli napominat ze pomaly. dieta som mala rooming-in od 3.dna. 😀

monyccka
18. máj 2013

@modrazaba ja som mala dcerku na roomingu od druheho dna po sekcii, to nie je o tom.. medailu za statocnost nedostanem ani ja ani ty.. vydrzat sa da vsetko. Podstatne je, ze sekcia je VELKY zasah do organizmu a ked je zbytocna (nie indikovana), tak je to hlupost.. Narkoza, analgetika, rezanie, sitie a vsetky rizika a mozne komplikacie s tym spojene su proste pre mna nepripustne LEN TAK - lebo sa maminka zlakla.. Ked odrodila dve deti, nie je dovod tretie rezat. porodne cesty su pripravene, priechodne, dokonca dvakrat zrealizovany porod cez ne. (ak nie je nejaky problem samozrejme. Ale maminkin bubustrach, ze to dlho potrva je podla mna uuuuplne odveci.Vystavit dieta vsetkym tym rizikam spojenym so sekciou len pre svoj strach je podla mna sebecke a hlupe.).

severankasr
18. máj 2013

cisársky nie je žiadna sranda, mám už dva za sebou (tiež som prvé rodila 13 hodin a potom to končilo sekciou), aj krvácanie je silnejšie a dávať sa dokopy trvá určite dlhšie ako po spontánnom pôrode, mne úplne odišli kríže a s tým boľavým bruchom sa zohýňať k malému bábu od začiatku keď máš dosť čo robiť so sebou, močom a stolicou po cisaráku, podľa mňa to lepšie nie je, ale to je môj názor

veronikam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaseiner
18. máj 2013

podla mna sa to da... ja som isla rodit prve babo ako 31rocna. Lekara som mala 'poisteneho' a je to jeden z tych co robia cisaraky ako na beziacom pase... ja som chcela rodit normalne ale nakoniec z toho bol cisarak... Nestazujem sa, mala som neskutocne bolesti a podpisala by som aj zubarovi nech ma reze...
Urcite sa popytaj vo svojom okoli, iste su tam lekari ktori ti cisarak urobia.

modrazaba
18. máj 2013

@monyccka to nevadi; ja ani nechcem medailu za statocnost 😀 ale podla mna zasluzili by sme si ju obidve lebo sme priviedli na svet krasne deticky aj ked sekciou; ale vsetko dobre dopadlo. 😀 moja sekcia nebola rozmarom; lekar tak rozhodol. 😉 ale je pravda ze sekciu kazdy preziva inak; niektore babenky sa stazuju ze ich to bolelo; ja nemozem jedno zle slovo povedat, znasala som to velmi dobre, cakala som ze mi bude po sekcii horsie.

modrazaba
18. máj 2013

@monyccka ale tych 72 hodin je bez bolesti 😉 ja som si oddychla; vyspala sa a citila som sa fakt vynikajuco. ale na druhej strane - nemam zazitok z prirodzeneho porodu; tak nemozem porovnavat, to je pravda..... 😔

monyccka
18. máj 2013

@modrazaba tak teda u mna to ani raz nebolo bez bolesti. a to som mala vselico v infuzke ;) Ale o to nejde.. Bolest je vydrzatelna (ako pri prirodzenom porode, tak pri sekcii). Dolezite je, ze je to RIZIKO a ak neprevysuju zdravotne rizika pri prirodzenom porode, tak je to zbytocnost. Hlupa zbytocnost, pretoze to ohrozuje ako dieta, tak matku..

alexanotbad
18. máj 2013

Baby, ktore sa chcete dobrovolne rozhodnut pre CISARSKY REZ, je to vasa vec, ale mysleli ste aj na tie vase babatka??? chcete mat deti, obetovat im vsetko, ale neobetuje komfort z porodu?! tomu nerozumiem. cisarsky rez, je predsa pre babo sok, su to vacsinou planovane vykony, dieta sa este samo na svet nepyta. vola sa to prirodzeny porod - pretoze je to PRIRODZENE, hlavne pre to malicke. a okrem toho, SC je operacia, so vsetkymi rizikami, ktore k tomu patria a je ich neurekom ( aj pre maminku, aj pre babatko ). nehovorim, ze prirodezny porod nie je niekedy makacka, samozrejme ma tiez svoje rizika, uskalia, preto je dobry porodnik na nezaplatenie! ale je to cesta, ktora je nam dana od prirody. Mali by ste sa skor sustredit na to, vybrat si co najlepsieho porodnika.

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esti77
18. máj 2013

@jasmin12
V čom boli Tvoje prvé dva pôrody ťažké? Nerozmýšľala si o tom? 😔

patesladko
18. máj 2013

už som takýchto tém prečítala viac od ako som zistila, že som tehotná.. nedá mi nespýtať sa tých zástankýň prirodzeného pôrodu, ktoré vehementne tvrdia aké super je to pre bábo - aj vyvolávačky sú super? aj forceps a následný pobyt v inkubátore?.. nechápem.. za celé tehotenstvo sa nesmie vziať ani jeden paralen, ale keď si nejaký doktor zmyslí, že už je najvyšší čas, aby ste porodili, naláduje vás chémiou a vy ten pôrod voláte prirodzený? keď sa vám prirodzene neotvoria pôrodné cesty? a preto sa potrháte až za ušami?
prirodzené pôrody sa dejú už len veľmi zriedka.. neviem, ako dopadne ten môj, ak bude indikácia na sekciu, asi budem aj rada, lebo moja mama ma porodila hrozným spôsobom (prirodzene, ale riskantné pre nás obe) a je len šťastie, že sme to prežili.. a ak ten môj pôrod predsalen bude prirodzený, tak si ho plánujem urobiť maximálne prirodzený napriek lekárom, ktorí radi využívajú všetky moderné chemické prostriedky, ako rýchlo a ľahko (pre nich) odrodiť dieťa..
autorke - želám nech so svojím prianím narazí na lekára, ktorý jej to umožní a nech sa rýchlo zotaví po pôrode 🙂

alexanotbad
18. máj 2013

@patesladko neriesime situaciu, ked je SC indikovany. to je ina vec. a pisala som, ze aj prirodzeny porod ma rizika. a ked sa neda, tak sa neda a treba vybrat babatko tak, aby to co najmenej ohrozilo matku aj babo.
a neviem, odkial mas info, ze sa za cele tehotenstvo nesmie vziat ani jeden paralen.
a to, ze sa prirodzene porody deju uz len velmi zriedka nie je pravda.

patesladko
18. máj 2013

@alexanotbad ja som to neadresovala na teba, ani neviem presne, čo si k téme písala..
ten paralen bol myslený obrazne ako príklad, že počas celého tehotenstva sa žena šetrí a chráni a nakoniec do nej nalejú svinstvo a nazvú to prirodzeným pôrodom..
ver, že v bežných nemocniciach sa prirodzené pôrody (aj keď možno by bolo potrebné definovať pojem prirodzený) dejú len naozaj zriedka..
čo som príspevkom chcela povedať je - že by mala byť ženám poskytnutá možnosť výberu, či cisársky, či prirodzený pôrod.. a už vôbec by také ženy nemali byť odsudzované nikým..

alexanotbad
18. máj 2013

@patesladko ja som Ti len odpovedala ako zastankyna prirodzeneho porodu, kedze si sa na nas obratila s otazkou.

ja v jednej z beznych nemocnic pracujem a moji byvali spoluziaci pracuju v dalsich beznych nemocniciach, tak viem, ze prirodzene porody stale vedu nad SC. 😉
dokonca aj polohu panvovym koncom sa niekde snazia rodit prirodzene, aj u chlapcov.

viem, ze zeny ovplyvnuju skusenosti vlastne, aj skusenosti inych maminiek z porodov. pointa je ta, vybrat si naozaj vyborneho porodnika a nechat si poradit. lebo takyto lekar nebude do Teba ladovat ziadne zbytocne "chemie" ako pises a bude vediet co robit, aby bolo co najlepsie maminke aj babatku. zial takychto lekarov porodnikov nie je vela ☹
sama mam za sebou 2 porody, takze viem o com pisem. 😵

jolly84
18. máj 2013

@jasmin12 jasne, vsetko sa da vybavit. ak to tak citis, urcite si ho vybav

patesladko
18. máj 2013

@alexanotbad presne si to vystihla! všetko je to o doktoroch.. ja teda dúfam, modlím sa, aby som natrafila na dobrého (môj gyn k pôrodom nechodí), resp. že ma môj gyn na nejakého dobrého odkáže.. ja sa na pôrod poctivo pripravujem, informujem sa aj masáže hrádze atď. takže budem pripravená aj na prirodzený aj na sekciu (vravím, vzhľadom na skúsenosti žien v mojej rodine by som to možno aj uvítala, ak bude na to indikácia).. ale určite budú veci, ktoré si nebudem želať - ako napríklad aj vyvolávačky, a do istej miery aj nástrih, pokiaľ nebude krajne nutný..
uvidím.. možno o pár týždňov začnem spievať inú pesničku a tiež budem prosiť o cisársky 😀

ifka22
18. máj 2013

Ja už nikdy viacej cisársky. Prvý pôrod dom mala spontánny 24hod.kontrakcie a samotný pôrod 18 min . druhý bik cisárskym a 6 mes.som bola v bolestiach.nikdy.a ten prvý deň oo pôrode katastrofa. Vobec mi nezaberali infuzky tak dvojité dávky od bolesti.a to som si vždy myslela aká som silná a koľko znesiem no a vôbec . Ale každé telo he iné. ..držím palčeky

domak2
18. máj 2013

@alexanotbad myslim , ze @patesladko chcela poukazat na rozdiel medzi prirodzenym a vaginalnym porodom. Prirodzeny je spontanny, zena si vyberie polohu aku chce pri porode, ci uz vo vode alebo sa zavesi na lano 😀 , a vyuziva tak nanajvys cvicenie , dychanie, meditaciu, hudbu..... Vaginalny sice tiez moze byt prirodzeny, ale tiez moze zahrnat vyvolavacky, umely nastrih, urychlovanie, epidural.......... dopln co chces. A vtedy to pre zenu nie je nadherny zazitok z darovania zivota, ale zle spomienky minimalne este pol roka. Ja som mala nakoniec sekciu po 48 hodinach co mi odtiekla voda, nakolko porod nepostupoval ani po vyvolavackach, ale vnutri viem, ze to bol hlavne moj strach...

alexanotbad
19. máj 2013

@domak2 ja som riesila rozdiel medzi SC a prirodezenym porodom ako takym. nie ( ako si to dobre nazvala ) vaginalnym - typu sup sup, len nech to ma doktor rychlo za sebou. 😠 preto stale dookola pisem, ze zaklad je skvely porodnik. 😵 lebo inak je to na figu. 😝
epidural by som do toho nemiesala, lebo to je na rozhodnuti rodicky, s tym nema porodnik nic. oni to skor nemaju radi, lebo buduce maminky potom nevedia dobre tlacit.

renka2020
30. máj 2013

chcem rodit cisarskym budem rodit vo zvolenskej nemocnici neviete ci bi mi spravili cisarsky ked mam panicky strach z porodu???.... ja mam od malicka panicky strach cosa tika ked mam niekde ist tak stresujem a tak a z porodu uz mam uplne stavyyyyy ja viem po porode tie bolesti ze je to horsie ale nebude mat aspon tie po porodne depresie ako niektore zeny maju kazda sme ina.... 😀 😀 😀 🙂

matkamirko
30. máj 2013

@renka2020 si si ista, ze nebudes mat depresiu po porode??? Ja som rodila akutnym cisarskym, a poviem ti, prve tyzdne po narodeni som kazdy den preplakala. Nic ti nezaruci, ze tak ako si rozhodena, a mas strach teraz, ze to nebude pretrvavat aj po narodeni dietatka. Nezavisi to od toho, ci budes rodit prirodzene, alebo cisarskym. Poviem ti, bolesti v okoli jazvy mam doteraz, a dost silne. Cisarsky nie je vyhra..

renka2020
30. máj 2013

ja viem ale ja mam niektore zravot problemyyyy takze si mislim ze bude rodit cisarskym.... 😲 😒

dzudka
30. máj 2013

@renka2020 poporodna depresia je po akom kolvek porode cize ak mas mat depresie aj po sekcii moze byt to neovplyvni depresiu poporodnu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkaxp
3. jún 2013

Nuz, ja si myslim, ze ked si 2 pôrody dala prirodzene, tak das aj ten 3. Cisarsky tiez nie je med lizat a hlavne, je to operacia. Keby som ja mala porovnat moje 2 pôrody, tak boli uplne odlisne, epidural som nemala. Prvy sa mi spustil spontanne a kontrakcie som v pohode predychavala, no prislo na samotny pôrod a kedze bol syn strasne velky a ja som ho nevedela vytlacit, som odpadla, sestricka mi pomohla vytlacit ho. Druhy pôrod bol vyvolavany (oxytocinova infuzka) a ja som myslela pri kontrakciach, ze zosaliem. Strasne nieco, ked umelo vyvolavaju pôrod. No ale prislo na samotny pôrod a mala bola na 2 zatlacenia vonku. Uplne sa to vymenilo, ale cisarsky by som teda nikdy nechcela. I ked po tomto druhom pôrode mam traumu na cely zivot a ak by mi mali este pôrod vyvolavat, isto si dam epidural.

natas4
3. jún 2013

@monyccka ja som rodila prirodzene 23 hodin, ale este 3 mesiace po porode som si nesadla na zadok poriadne 😒 take zive maso vie riadne potrapit

monyccka
3. jún 2013

@natas4 to je mi luto, ze sa ti porod skomplikoval, no nijjako to nepodporuje rozhodnutie bezdovodne riskovat komplikacie pri sekcii.Su predsa len vyssie rizika pri otvoreni brucha ako pri prirodzenom prechode babatka porodnymi cestami. Ale opakujem - hovorime o NEindikovanej sekcii vyziadanej z pohodlnosti/strachu rodickou. Nie o sekcii, ktora MA akukolvek zdravotnu indikaciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre