Cisársky rez v celkovej anestézii

lucia0211
21. jún 2022

Ahojte, absolvovala ste niektorá cisársky v celkovej anestézii? Aký je tam priebeh po zobudení sa?Je to vraj horšie ako keď máte spinal? Prosím odpovedajte len tie čo ste cisársky fakt absolvovali len v celkovej anestézii 🙏 ďakujem 🙏

btus
21. jún 2022

Pozobudení sa ides vycikat, všetko Ť a bolí. Ale ja si myslím, ýejediný rozdiel je ten, že ty nemôžeš jesť a piť. Ináč, bolesť je tá istá. Ležala som na izbe s babou, ktorá mala spinal, ja celkovú. Akurát, dieťa som si videla až na druhý deň.

itka1
21. jún 2022

pre teba je rozdiel ten ze si dieta vydis az po prebudeni aj prikladat diata zacinaju az ked ti 100%prebrata a je vyplavene vsetko anestetikum vstavas tak ako po spinali az na druhy den cievku mas az kym nevstanes s postele bolesti su take iste len po spinali sa das skor dokopi aspom tak hovorila svagrina co mala aj aj vyhody ze si vydis babo hned a hned pocujes plakat nevyhody moze ta bolet hlava po spinali celkova ma vseobecne skor nevyhody babo je otapene s anestezie ty tiez nevidis hned dieta a neskor nastupuke laktacia

btus
21. jún 2022

@itka1 tu musím oponovať. Mňa sa na druh narkózy pýtal primár anesteziológie. Či chcem celkovú ale bo lumbálku. Pochválil ma, že som sa rozhodla pre celkovú. Je to lepšie pre lekárov aj pre Teba. A dieťa vyberú do 5 min, takže oťapené nie je. Naša revala ako túr. 🙂

gertys
21. jún 2022

Myslim si ze je to vsetko individualne aj podla nemocnice. Dieta otapene nie je. Tolko co zaspis hned rezu a vyberaju. Dlho trva sitie. Je to vela vrstiev. Po celkovej sa urcite nejdes vycikat taku blbost som este nepocula 😀😀😀 Mas cievku. U nas to bolo tak ze 24 hodin som sa nemohla hybat. Ja som mala na ruke napisane ze sa narodila nieco pred 13. Prebrala som sa nieco po 14 na izbe a dieta mi priniesli ukazat az vecer okolo 18. Na druhy den rano ma prisli postavit a mala som trochu pochodit pomaly. Ked som sa rozchodila vybrali mi cievku a sestricka sa sla so mnou osprchovat. Laktacia sa spustila az na 3 den. Ja som neurologicky pacient a anesteziolog absolutne odmietol moznost ci uz epiduralu ked sme skusali najprv rodit normalne a taktiez spinal. Dalsi porod bude tiez len v celkovej. Mne to naprikld vobec nevadilo. Nic ma nebolelo ziadne vedlajsie ucinky. Citala som ze ked zle pichnu spinal niektore zeny mavaju rozne bolesti aj pol roka po porode ale to zavisi asi aj od skusenosti anesteziologa. Ked je dobry nemoze pichnut vedla.

bony22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
21. jún 2022

Za mnou prišla anesteziologicka, ze pocula o tom ako sa im nedarilo dat mi epi (cely chrbat dopichali a nedarilo sa). Tak ze ona ma nebude trapit, skusi to 2x, ak sa jej spinal nepodari, uspi ma. Ona mi to takto oznamila (bola mila). Primarne tam zene daju spinal, uspia az ked sa nedari alebo je to prilis akutne. (Koch)

ruzovakrava
21. jún 2022

Hlavný rozdiel je asi v tom že v celkovej si zaintubovaná a teda keď sa zobudíš tak sa nemôžeš vychrchlať kvôli rane 😃 močový katéter sa vyberá neskôr, určite hneď nevstávaš. Ale vstaneš skôr ako tá čo mala spinál.

btus
21. jún 2022

@gertys no, ja som sa po prebratí išla vycikať. Mala som len jeden pôrod a aj to cisársky c celkovej anestéze. Asi dve hod po zobudení ma "milá" sestrička donútila sadnúť si na kovový nočník a vycikať sa. Nič príjemné. Až keď som prešla z JIS-y na novoreodenecké, tak som si mohla vidieť dieťa. Čo bol druhý deň.

ruzovakrava
21. jún 2022

@btus áno zvyčajne sa ide po 2 hodinách. Ale nie hneď. Ja som išla až ďalší deň ráno lebo som mala aj spinál ale nezabral, a tak som musela ležať ako po spinále ale mala som celkovú. To musí byť brutálne po tých 2 hodinách, a ešte keď k tebe príde nejaká necitlivalá ropucha ☹️

pininka1
21. jún 2022

Po prebrati hrozne bolesti, neprichadza to postupne ako pri spinale, nikdy som nic horsie nezazila a mila sestricka mi povedala ze od bolesti som u dostala,.takze najblizsie o 6 hodin..... Keby mi vtedy doniesli maleho, neviem co by som robila, od bolesti som bluznila. Dva dni zakazdym ked ma chceli postavit som odpadla, nakoniec usudili ,ze pokial nieco nezjem tak to bude takto. Potom po dvoch dnoch to zacinalo byt lepsie. A to ja nie som ziadna babovka a bolest zvladat velmi dobre. Spinal bol oproti tomu neporovnatelne lepsi.

vandica
21. jún 2022

@lucia0211 no ako tak čítam tak u mňa to bolo inak ako u ostatných.
Ale teda uspali ma, ani neviem ako som zaspala. Len si pamätám, že mi dali na tvár masku, a potom som sa už len zobudila na izbe 😁 A keď som sa zobudila som mala úplne úžasný pocit, že som super vyspatá a konečne má nič nebolí. Mala som akútnu sekciu. Ani hlava ma nebola po anesteze. Zobudila som sa okolo 9.45 (malý sa narodil 8:14), sestrička prišla že ako sa cítim atď. Dávala mi piť cez slamku trochu. A umyla ma zo spodu. Malého som videla na 10min až o 15.45! Celý čas som ležala bez pohnutia, až do ďalšieho rána, kedy ale cca o 6tej ma isli prvýkrát postaviť, aby som sa išla umyť. Vytiahli cievku. Prvé postavenie bolo strašné, neskutočne sa mi zatočila hlava, a nachvíľu som stratila vedomie. Po umytí zas na posteľ, a potom ale o 10ma dali už na normálnu izbu. Tam ešte došla sestrička za mnou že aby som išla na záchod, že ona ide so mnou, ma.tam čakala. Keď som vstavala tak znova mi prišlo zle a znova som stratila vedomie. Celkové zotavenie u mňa bolo horšie. Aj polroka po pôrode som vstávala horšie.

pininka1
21. jún 2022

@vandica dost podobne ako u mna. Mne potom moj druhy porodnik vravel, ze som musela stratit vela krvi a ze aj podla jazvy vidi, ze nieco tam nebolo ok pri prvom porode.

kacenocka2
21. jún 2022

Moj názor, že je to individuálne..prva sekcia v celkovej 5:20 a o 11 som uz malého videla,držala na rukach,nechali oddýchnuť, bola som v pohode, komunikovala,akurát rez bolel neskutočne, ale z tej radosti som na bolesť nemyslela.. Pri druhej sekcii s dcérou som bola po prebrati viac malatnejsia a skor ma postavili na nohy, ze musim sa postaviť a chodiť tak som si z tej bolesti poplakala, ale pominulo, tešila som sa zdravej dcérke. Počula som od žien ze po epiduralke mali dlho hrozne bolesti, najviac hlavy..podľa mna veľa záleží aj od organizmu

veronikanika1982
21. jún 2022

Ja som absolvovala obidve spôsoby a lepšie je keď si uspata. Spinal musíš ležať 24 hodín po operácii po cisárskom iba 12 aspoň tak to je v Tv a v KE čo viem. A bolesť čo ja viem? Po obidvoch rezoch máš bolesti, veď to je chirurgický zákrok, rozrezu Ta ako ..........😉 Ale už rozhodnutie je na tebe. Hlavne nech ste obaja v poriadku. 😉

veronikanika1982
21. jún 2022

@veronikanika1982 a ešte tá bolesť hlavy po spinalke čo spomínajú, áno je ale to záleží asi podľa tohto či ti ju dobre pichne. Nastastie mňa nebolelo, ale strašili má s tým, že zvykne bolieť. Ale keby som si mala ešte raz vybrať tak anestéziu. 💙

galganka
21. jún 2022

Mala som aj, aj. Spinal bol podstatne lepší, žiadna bolesť hlavy, bábo som videla hneď, nebola som potom ešte pol dňa prispatá, fungovala som v pohode a pri poslednom som vstala sama.

christie11
21. jún 2022

Prva sekcia bola akutna v celkovej anesteze,druha spinal. Bolesti a cas zotavenia rovnaky. Pre mna bol spinal najlepsim zazitkom v zivote,vidiet svoje dieta hned po narodeni bolo uzasne

katarinkapetko
21. jún 2022

@lucia0211 vieščo nebolo to najhoršie. Len si sa zobudila chvíľu si nevedela čo sa deje. Ty sa zobudilš už na sále keď ťa vezú na jysku aj ti priložia dieťa len si to nebudeš pamätať ja mam aj fotku vobec som si to nepamatala (na jyske budeš jeden den) zobudíš sa a musíš ležať len na chrbte koli tomu zositok aby sa ti neroztrhlo, nejdes ani cikat máš hadicku cikáš cez ňu, čo sa týka veľkej toho sa neobávajú nebude ti treba iśť ešte asi 2 dni potom. Donesú ti aj dietatko asi 2x za ten den. Po vari 8 hodinách sa môžeš posadiť a s pomocou sestričky prejsť ku umylvadlu a umyť si zuby. Ked sa zvládneš postaviť a prejsť tak automaticky ťa na druhý deň presunú na popôrodné oddelenie kde už budeš mať bábätko stále so sebou. Ja som mala na izbe babu ktorá mala len spinál a povedala ,že nikdy v živote už niako zle jej to pichli, hovorila ,že ju to veľmi bolelo ajtak ju nakoniec museli uspať a rozdiel je v tom ,že ona sa vari ešte o 10 hodín dlhšie nemohla postaviť musela ležať o dosť dlhšie len na chrbte

katarinkapetko
21. jún 2022

@lucia0211 Čo sa týka zotavenia tam sa to extrémne rýchlo zlepšuje zo dňa na den neskutočné pokroky. Za 10 dní už som doma normálne fungovala. Len to vyzerá všetko hrôzostrašne ale dá sa to určite zvládnuť

gertys
22. jún 2022

@btus toto som vzivote naozaj nepocula. Muselo to naozaj velmi boliet. My sme boli zavievkovane a sme sacky do ktorychh sme cikali a aj taku cervenu bandasku na stolicu. 24 hodin som nemohla vstat. A na jiske som nebola. Nie je ziadna. Proste ta privezu spat na izbu a hotovo. Ale ako som vravela kazda nemocnica to ma po svojom no v tej kde si rodila ty by som naozaj nechcela.

sonka17
22. jún 2022

Ja mám ísť teraz 1.7. na SC v celkovej z neurologických dôvodov a aj by som ju rozdýchala, len jediné čo mne osobne vadí je ten čas čo budem potom bez dcéry a že nebudem vlastne počuť ten prvý plač a celkovo ten prvý kontakt hneď po pôrode, že o to prídem... Dúfam, že nebudem dlhšie v nemocnici ako sa býva po spinále.

veronikanika1982
23. jún 2022

@sonka17 no napr. Ja som mala spinal po druhýkrát a ja že aj budem počuť plakať a nakoniec som ani nič nepočula. Len malé zagraucanie a ticho.....až po umytí a oblečení mi ju doniesli ukázať ešte na sálu zatiaľ čo mňa šili 😉 aj len tvár, pretože už mala čiapku 😁. Takže ja som si neužila ten prvý plač.....

itka1
24. jún 2022

@btus neviem aky chuj ti to povedal ale rozhodne nie ja som sestra moja mama 30 rokou robi na operackach pri sekciach ano pre lekara je sice lepsia celkova ale dopad na tvoje telo ma horsi spinal je ovela lepsi pre babetko lebo tabe do krvi nejde anestetikum dava sa len do miechoveho kanala nieje otapene babo po anestezii a pri spinali maju lekari "viac casu na to aky vybrali dieta a nahodou nespravili neaku chybu pocitovo sa zena v drvivej vedsine lepie citi po spinali pokial nelezi ako prikovana a zacina sa hybat hned po odozneni ucinkou anestezi ( musi hybat nohami snazit sa nadvihnut zadok nad podlozku ) ale jednoznacne jasne ze ta pochvalil lebo to bolo jednoduksie pre neho ale pre teba a dieta urcite nie

btus
24. jún 2022

@itka1 no, ak si myslíš že primár anesteziolégie v BB je chuj, tak neviem, čo si mám o tebe myslieť. Stryná je anesteziologička, sesternica je anesteziologička a tie tiež majú názor, že lepšia je celková anestézia. Nechcem podcenovať tvoje vzdelanie a ani prax, ale myslím si, že predsa len lekár vie viac ako sestrička. Nemyslím lekára, ktorý práve skončil medicínu, ale lekára, ktorý má min 20 ročnú prax a niekoľko atestácii. A nehnevaj sa, takéto vyjadrovanie sa sem nehodí. Ani nadávať na lekárov.

itka1
24. jún 2022

@btus vobec nenadavam na lekarou ale kazdy odbornik si vidi svoju stranku veci pre neho lepsie jednoduksie je uspat pre gynekologa a neonatologa je lepsi spinal ale v konecnom dosledku zalezi na pocitoch mamiciek a vo vedsine pripadou sa zeny vyjadruju ze je lepsi spinal a pri tejto teme je podstatne ako sa citi mamicka po konkretnej anestezii. z neonatologickeho hladiska je tiez lepsia adaptacia novorodenca po spinale ako po celkovej anesteziolohovia radi castejsie volia spinal lebo nie kazda mamicka dokaze psychicky uniest zataz toho ked je pri sekcii pri vedomi a potom mozu prist pocas cisarskeho komplikacie . treba si zvazit ze kazda minca ma dve strany a kazdy odbornik svoj nazor ze co je pre koho lepsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre