Dlhý pôrod

lunedi
24. máj 2015

Maminky Prosím O vas názor. Moja sestra žijúca V GB má začatý pôrod už 48 hod. Pred 12 hod jej od tiekla plod. Voda. Aj včera aj dnes bola V centre kde len počúvali srdiečko ,žiadne iné vyšetrenia. ..kontrakcie má každých 5 min. Už dvakrát ju poslali domov. Že nemá chodiť kým nebude mať kontrakcie každé 2 min. Alebo už zajtra ráno jej pichnúť vyvolávacku. Bože ako jej to uľahčiť aby nešla totálne vvsilena rodiť. Ja som Z toho hotová na nervy. Ju som samozrejme nestresovala ale bojím sa. Nerobili jej ani sono. Keď počúvali srdiečko povedali že bije ,že babo je v poriadku len sa mu ešte nechce von.
Prosím povedzte že bude V poriadku.....

lunedi
autor
25. máj 2015

@trgypadl hlavne veľa zdravicke mamičke aj babatku. ☺

lilimoni
25. máj 2015

@lunedi mozno uz ma po tom 🙂 ze mu ten mobil exol 😠 ani sa neviem odhodlat ist spat, ako na to neviem prestat mysliet 🙂

trgypadl
25. máj 2015

@lunedi napodobne 😉 hlavne vela zdravicka

lunedi
autor
25. máj 2015

@lilimoni zavolá Z pevnej Linky,sestra Z talianska keď volala do nemocnice tak mu nadiktovala číslo našej mamky keďže on sa K nemu nemohol dostať cez zdochnuty telefón. Tak už môže zavolať tak dá vedieť. Tak čakám, maminka mi dá určite vedieť hneď ako bude niečo vedieť.

lunedi
autor
25. máj 2015

Baby hotovo !!!!!malicka má 3800 g a 51 cm. Sú V poriadku !!!! Ja som sa vyrevala už som hotová, BABATKO Emily nás potrápila všetkých. Chudiatko sestrička Veronika. Baby ja len dúfam že nás tak skoro žiadne bábätka V rodine necakaju,prišla som o niekoľko rokov života.
ĎAKUJEM vám milé koníčkarky za vašu pomoc,silu a vieru že všetko dobre dopadne. Vďaka vám som verila len V to najlepšie.
Velike ĎAKUJEM
🚼💌💐🌷🌸🌹🍀🌺🌻🌼

trgypadl
25. máj 2015

@lunedi gratulujem 😉

katie555
25. máj 2015

@lunedi gratulujem teta 🙂

sardinka333
25. máj 2015

@lunedi 🙂 🙂 🙂 supeer!

lunedi
autor
25. máj 2015

@sardinka333
@katie555
@trgypadl
Ďakujem vy ste také zlaté ☺ste ani nešli spat. Každej jednej posielam silné objatie že ste si to s nami odrodili ☺😂

sovica
25. máj 2015

No, celý deň som na vás myslela resp. ako sa má vaša sestra. Super - som rada, že to dobre dopadlo. Emily je riadne veľká - preto sa jej ťažko išlo na svet. Ak som dobre čítala, spravili nakonic sekciu, však? Takže gratulujem a maličkej prajem veľa zdravíčka a mamička nech sa rýchlo zotaví 🙂 🙂 🙂

lunedi
autor
25. máj 2015

@sovica Áno napokon urobili. Riadne sa vytrapili ale zdá sa že sú úplne V poriadku. Dakujem vám veľmi pekne za všetko ☺posielam silneee objatie 😀💙

taya4
25. máj 2015

@lunedi Gratulujem. Dobre, ze nakoniec vsetko dobre dopadlo. 🙂

lunedi
autor
25. máj 2015

Tak napokon malicka bude na atb. Nechajú si ich V nemocke dva dni, malicka bude V inkubátore.

lunedi
autor
25. máj 2015

@taya4 Ďakujem 💜

eryykah
25. máj 2015

@lunedi jj a dost mozne ze jej spravia aj lumbalnu punkciu ze co za infekciu ma, do inkubatora davaju kvoli tomu, ze je na nicu (naleju ju asi aj umelym mliekom) , moju takto potrapili bola dopichana ako sitko nakoniec sa infekcia nepotvrdila ale preventivne dali ... Mna tak doriadili,ze som bola nakoniec 6 dni v nemocnici co je na UK pomery dost. Hadam bude tvoja sestra na tom lepsie. OK, potom daj update ze ako sa maju.

lunedi
autor
25. máj 2015

@eryykah Oki ☺ohl.papania pije zatiaľ materské. Budú malicku nosiť K maminke. O o tej lumbalké, joj. Dúfam že to už bude V poriadku.

lilimoni
26. máj 2015

Ja som vcera len precitala spravu a zalahla 😀 gratulujem k babe ako lusk 🙂 malickej vela zdravicke a mamine veeela mliecka prajeme 🙂

ajana1
26. máj 2015

@lunedi gratulujem ku kocke 😄 nech ich z tej nemocnice co najrychlejsie pustia

lunedi
autor
26. máj 2015

@ajana1
@lilimoni
Ďakujem dievčence 💚ste zlaté. 😊no veru velika baba je to. A taká kraasna....ale to sú všetky bábätka. 👼💙

lunedi
autor
26. máj 2015

Netuším ktorej Z vás sa môžem poďakovať za krásne modré srdiečko 😊Ďakujem vám veľmi pekne 💙💚💜💖 urobilo preveliku radosť ☺

lunedi
autor
27. máj 2015

Malicka berie atb. Robili jej aj lumbalku 😯ale má sa už predsa len K svetu. Pekne sa koji ☺ už aby boli ok. 💙

lunedi
autor
21. sep 2015

@ajana1
@lilimoni
@eryykah
@taya4
@sovica
@sardinka333
@katie555
Žiebky sestra si urobila nedávno účet na mk. Jej nick k nakuknutiu
@vanilovkavonschmack ak by ste niektora bola zvedava ako sa dari nasej babulienke 😊

yoxinka
6. apr 2019

@horana
Nečítam celé a viem že diskusia je stará a pani už dáááno porodila, ale k tvojmu príspevku sa chcem vyjadriť. Presne ako píšeš. Kamoška robí v DSS s ľuďmi s viacnásobným handicapom, najčastejšie kombinácia psychického a fyzického. Hovorila mi, že 90%klientov sa jej klientmi stali pri pôrode. Keby sa niečo nedobabre, boli by to zdravé deti. Áno, presne veci podceniť je zlé, ako jednej holky muž za každú cenu chcel, aby rodila v kochu npriek tomu, že v kochu jej sami odporúčali tam nerodiť, lebo bábo malo problémy už v tehotenstve zistené. Skončilo to tým, že po narodení museli bábo odviezť na kramáre, ona ostala v kochu a revala tam celý čas. Tomu nerozumiem. Ale opak, že aj zbytočné zásahy do pôrodu kvôli nepotrebnému urýchleniu robia zlobu. Ja som jedna zo žien, ktorej epi zastavila kontrakcie a takmer to, presne ako píšeš, kvôli ďalším zásahom, skončilo cisárskym. Ako prvorodička som bola vyplašená z tej bolesti a všetkého. Po pôrode tiež veľmi zle. Druhé som šla rodiť do kocha, kde celý čas mohol byť so mnou muž, veľká opora, ja som bol v úplnom kľude, lekárka (nezazmluvnená) so mnou veľa komunikovala a hovorila mi, že to znášam super, že epi netreba (ja som jej povedala, že kým to nebude nutné, necchem). Pôrod postupoval úplne super, ale asi 90% spravila psychika. Takže áno, môzme sa hocičo stať ale aj ten psychický faktor je veľmi dôležitý a pôrod je hlavne o žene a dieťati.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre