Epidurálka

4. jún 2023

Ahojte, som prvorodička, do termínu mám už iba 9 týždňov tak pomaly rozmýšľam nad pôrodom a podobne. Chcela by som sa spýtať na vašu osobnú skúsenosť s epidurálkou, či vám to pomohlo alebo nie. Viem, že každá žena je iná ale zaujíma ma ma to, ďakujem 🙂

diaalex
4. jún 2023

Pomohlo, najlepšia vec 🙏 pri druhej som nestihla a riadne som čakala kedy bude koniec

mamickalisticka
4. jún 2023

Pomohlo, dala by som si ju znovu.. necítila som kontrakcie par hodin pred pôrodom.. potom len poslednú hodinu, keď som už musela cítiť, aby som vedela tlačiť .. za mňa áno.. ale mne ju odporučil primár

petamich
4. jún 2023

ak by som niekedy rodila este raz, co neplanujem, tak opat iba s epiduralkou 🙂 mne zabrala vyborne

katkasmacka
4. jún 2023

Prvy porod s a druhy bez....a za mna urcite s epiduralkou

pribinak
4. jún 2023

Vrelo odporúčam, mne to veľmi pomohlo

zuzulka558
4. jún 2023

Pri prvej som chcela ale nestihla, pri druhej som o nej neuvažovala už išla som bez,, ale ja som mala pôrody začali bolesti a do 2alebo3 hodín som už mala po porode

luccija
4. jún 2023

Nikdy by som nešla bez EPI pre mňa to bola veľka psychická opora.2x mi ju dopichli druhý x tesne pred vytlačenim

ildiko36
4. jún 2023

Kamoška ktorej muž je gynekolog tiez si dala pri prvom dieťati, no mala komplikácie, nevedela vytlačiť maleho lebo necítila kontrakcie, maleho museli vytiahnuť a potom ho ozivovali.Už ďalšie 2deti rodila bez epiduralky. Druha kamoška zase mala týždeň migrenu.
Ja som anibal pouzivala, a za mňa to je najlepšia vec čo môže byť.Tie bolesti nie su neznesiteľné ked si nedáš pichnúť narokom vyvolavačku, čím pomalšie sa otváraš, tým menej to bolí.Samotný pôrod už netrvá dlho ale čo zvikne byť nepríjemne po pôrode ten nastrih.Skor by som ti odporúčila cvičit s anibalom, po pôrode som nemala žiadne bolesti, ako keby som ani nerodila, niektore baby boli ubolene ja som po pôrode 2h uz lietala na izbe,aj sama som sa osprchovala

luccija
4. jún 2023

@ildiko36 ja som tiež necítila kontrakcie, ale bola som na páse asi každá žena je?a lekár povedal kedy tlačiť na 3 zatlačenie bola vonku.Ale iste nie každý reaguje vždy je riziko migrénu som počula u viacerých ľudí.A to či sa pichne vyvolávacia ona neovplyvní rozhodne lekár.Poznam také ženy, ktorým vôbec nezabrala vytiahli ju a znova napichli aj tak nič.Mne na chvíľu prestala účinkovať a anestéziológicka bola na inom poschodí tak sa mi roztriasli nohy, že mi kolená klepali o seba a muž mi ich držal nedalo sa to ovládať, takže ja som vďačná za EPI.Rodit niekoľko hodín musí byť vysilujuce.ja som sa zase v noci otvorila iba s miernymi bolesťami krížov a ráno išla hneď na sálu kde sa pichla voda a rodilo sa.Jedna žena začala deň predtým a porodila druhý deň oxytocín všetko do nej dávali a stále sa neotvárala nakoniec cisárskym.Strasne to je nevyspytatelne

luccija
4. jún 2023

@ildiko36 Anibal si veľmi chvália, keď ja som rodila ešte to ani nebolo

domka222
4. jún 2023

Prvý som mala s. Nevedela som riadne tlačiť, hrozil kliešťový pôrod. Druhý mi nestihli dať a za mňa to najlepšie čo sa mi mohlo stať. Vedela som kedy tlačiť a bolesti ma hnali dopredu,nech je to čo najskôr za mnou

babymama23
4. jún 2023

Ja som epi chcela no našťastie som nestihla a moj pôrod trval pol hod. a to som prvorodička. Mám známe na pôrodnickom oddelení a všetky hovorili že epiduralka zvykne spomaliť pôrod a je potom problém s tlačením. Ale tak nevyskúšala som, neviem.

adka3321
4. jún 2023

@luccija tak ja som sa otvorila z 5cm na 10cm za nejakych 35-40 minut, to bol riadny masaker, jedna kontrakcia sa este neskoncila a uz zacinala druha, brutal bolestive. po 10 minutach takych kontrakcii som uz zobrala o epiduralku, lebo sa to nedalo vydrzat. aj ked mi ta epiduralka uplne bolesti nezastavila, aspon ich zmiernila do takej podoby, ze som ich zvladala predychat. a aj den po porode mi bolo este hej, kym ucinkovala. a nechapem, preco v tomto vyspelom svete, by sme mali trpiet, ked nemusime, ked je ta moznost si ulavit od bolesti. myslim, ze aj nase mamy a stare mamy by brali taku moznost, ak by bola v ich casoch. to len teraz je taka moda ohanat sa tym, co bolo kedysi... kedysi zeny rodili bez epi a zvladli to, ano zvladli, lebo museli, nemali inu moznost.

evkamotka
4. jún 2023

Mne ju nevedeli pichnut takže nic. Aj to sa mozestat

miadi
4. jún 2023

Ja som si dala epidural po 32h unavnych bolestivych kontrakciach ked som uz bola na dne. Nechali mà zdriemnut 3h a dali oxytocin ( chybal 1cm no poslednych 6h sa nic nemenilo) tlacila som potom 2h mala bola zaseknuta. Nic moc od pupka dole som necitila tak je mozne ze sa vdaka tomu zle tlacilo. Dalsi porod mi ho Nebolo treba trval 4.5h od prasknutia vody a vyvolavacky oxytocinom . Ziadne bolestive kontrakcie len tlaky. Maleho som vytlacila za 9minut. Ku koncu pocit ze explodujem ale nic strasne. Ak sa budes pomali otvarat Tak si ho urcite daj. Len si to Musis I striehnut ked uz sa blizi porod tak ti ho nestihaju dat.

svetlonos
4. jún 2023

@adka3321
ja som stihla z 3 na 7 cm za 10 minut 😁 Uz som chcela okamzity cisarsky ( a z toho som mala fakt pred porodom hruzu) Epi nestihli, Jedina dr riesila akutny cisarsky. Dali mi rajsky plyn, bol super. Ze fakt pomaha som zistila, ked ma sestricka postavila, ze musim ist na wc a tu fladu mi nedoniesla 😅
Kamoska bola zas naladena uplne proti epi aj inym liekom od bolesti. Rodila par dni po mne a po mojom opise 4 hodinoveho porodu od prvej kontrakcie po vyvolávacke, poziadala o epi 😁
Pivedala, ze inak ny uz nerodila 🤣 Keci okolo vedlajsichvucinkov ju zrazu prestali zaujimat 😁
Ja sa na nu zeraz chystam kedze tu bohuzial rajsky nemaju 😏

domiklik
4. jún 2023

Mala som a dám si ju opäť, a keď niekto tvrdí, že tie bolesti sa dajú zvládnuť, nech hovorí láskavo za seba, lebo každý zvlada/nezvláda bolesť inak... Po 4 hodinách bolesti, na 5 cm otvorená mi pichli a postupne davkovali... Kontrakcie sa zastavili, ja som si zdriemla, napila sa, čo to zjedla a potom som normálne porodila.., cítila som tlaky, vedela som ako mam tlačiť kedy, mala som svoje telo absolútne pod kontrolou, avšak bez bolesti...

queen_mary
4. jún 2023

Ja som mala aj aj. Bez to bol total horor, s to bolo krasne zazitok pre mna aj muza😊

angeli121212
4. jún 2023

Ahoj mne pomohla a veľmi.Zapôsobila tak, že som cítila len tlaky ale žiadnu bolesť, čiže som vedela kedy mám tlačiť a nebála som sa keďže som nešla cez bolesť. Nabudúce si ju určite dám znova.

angeli121212
4. jún 2023

@domiklik ja som tiež presne vedela kedy tlačiť ale mne to nezastavilo kontrakcie, zas mne vyvolávali a mala som ako prvorodička za 6 hodín porodené

adka3321
4. jún 2023

@svetlonos ja som isla do porodnice s tym, ze epi nechcem, aj doktorke som to povedala a ona, ze pre istotu zoberu aj tak krv, ak by som si to rozmyslela. a veru, ze rozmyslela, este som im aj podpisovala to poucenie o epi na poslednu chvilu, uz anesteziologicka bola pripravena mi to pichnut, len cakala kym podpisem 😀, vtedy by som im podpisala aj predaj domu a neviem coho este, len nech mi to uz pichne 😀

amelie2017
4. jún 2023

Prvy porod- mala som epidural, ale walkie- mozes pri nej chodit, citis, kedy tlacit, ale nemas bolesti. Bola to parada, aj ked na tlacenie uz neucinkovala, takze som si ho vychutnala, ale aj tak pomohla.
Druhy porod- klasicka epidural- priserny anesteziolog, brutalne ma vystresoval, zle mi ju pichol, ostala som ako handrova babika, nemohla som hybat rukami ani nohami, vracala som, rozpravala som s tazkostami. Po dlhom prehovarani mi ju stopli, do 15 mi sa mi viac menej obnovil cit v koncatinach, nabehla bolest pei kontrakciach, ale za chvilu som porodila. Po porode mi opat prislo zle, bonding mal muz, nie ja, lebo som nala starosti sama so sebou.

domiklik
5. jún 2023

@angeli121212 ved aj ja tak, len som si na tie dve hodky oddýchla a trochu zdriemla 😃

svetlonos
5. jún 2023

@adka3321
😂 ano presne, vtedy podpises hocico skoro.

nikha2809
5. jún 2023

Oba razy som rodila s epiduralom, keby čakám ďalších 10 deti dám si ju znova 👍🏻

banalu
5. jún 2023

Ono aj zalezi ako ho podavaju. Mne napr. zabral na 20 minut a hotovo, kontrakcie spat a na 250% horsie... Zvysok mi dopichli na sitie, ale moc nepomohlo 🤷‍♀️ a to som nevedela, ze to davaju len takto narazovo. Su porodnice kde sa dava postupne, ze clovek vlastne citi kontrakcie, ale su slabsie. Teda skor je to na zmiernenie bolesti. To by som si dala, ale to moje vypnutie na chvilu bolo zbytocne, aj ked v tej chvili som za to bola vdacna. Ked mi povedali, ze to bolo vsetko a anesteziolog nechal len dve davky tak ma skoro vystrelo 😂

motogirl699
5. jún 2023

Nechcela som si ju dať, ale v nemocnici ma prehovorili a bola som spojená, aspoň na hodinku som si s manželom pospala

denithestrange1993
5. jún 2023

Ano pomohla,vpich nebolel,a potom som mala aj mensie porodne bolesti. Posledne 2hodiny som vsak citila poriadne bolesti. Treba si stale poziadat o dopichnutie dalsej davky.

asdfka
5. jún 2023

Rodila som 30hodin, neskutocne dlhych 30hodin. Po 24hodinach v bolestiach mi pichli epi, bola som otvorena tak na 2prsty. Pospala som trochu. Potom mi pichli este raz, dotoho vyvolavacka. A vobec mi to uz nezabralo, citila som tie neznesitelne bolesti, tie tlaky.
Ale tyzden po, ked sa vsetko zahojilo som aj zabudla ze som rodila 🤣 a dufam ze este raz rodit pojdem 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre