Je naozaj druhý pôrod ľahší?

eveh
22. feb 2011

Skor otazka pre druhorodicky, ja cakam druhe dieta, rozmyslam o porode, asi bude kratsie trvat....ale co, bude potebny aj nastrih? urcite kazdy porod je iny...moja mama, babky, alebo tety rozpravali ze druhy porod prebehol velmi lahko...hm.. ake su vase zazitky?

julianka777
22. feb 2011

tak tato otazka by aj mna zaujimala 🙂

zuzanocka
22. feb 2011

ja som mala obidva porody rovnake: 12 hodin bolesti po 3 minutach, neotvarala som sa; nastrih u obidvoch. este aj voda mi praskla v rovnaky cas!
pri druhej som si dala pichnut epi.

natik17
22. feb 2011

ahoj,
každý vždy hovoril, že druhý pôrod je ľahší a kratší. No,...ono to asi tak nie je. Po pôrode mi jedna kamoška povedala, že ona to počula ináč - druhý pôrod je kratší, ale intenzívnejší. No a to bol aj môj prípad. Nehovorím, že to je tak vždy, ale u mňa to tak bolo. Ale každý pôrod je iný, takže 100 ľudí, 100 názorov a 100 skúseností.
Prvý pôrod trval zhruba 6 hodín. Prišla som o 00:30 do pôrodnice. Tam mi odtiekla plodová voda po chvíli a potom postupne prišli kontrakcie. Lenže som nebola vôbec otvorená, tak som musela tomu "pomôcť" tlačením vedľa postele. Asi o pol siedmej ráno ma vzali na sál a tam som pár krát zatlačila. Dcérka prišla na svet o 6:45. Chvalabohu som to mala už za sebou.
Druhý pôrod - do pôrodnice som išla o 8h večer. Nemala som žiadne bolesti, nič, len celý deň som mala taký blbý pocit, tvrdlo mi bruško a od poobedia som trochu špinila, tak som volala doktorovi a ten mi povedal, že sa mám zbaliť a ísť do nemocnice. Tak som išla a tam som čakala. Bolesti začali prichádzať okolo 21:30 a postupne sa zvyšovala intenzívnosť. Okolo 23h už to boli riadne kontrakcie a o pol jednej v noci som išla na sál. Bohužiaľ som mala také silné kontrakcie, že som tam nebola schopná sama prejsť. Doktor mi tvrdil, že veď som druhorodička, veď to poznám, lenže ja som nemala prestávky medzi kontrakciami, takže to nešlo. Tam ma 2 sestričky chytili a zobrali na kozu. Tam som 2x zatlačila a malá bola vonku. Malá sa narodila malá (2800g), takže som nebola moc zašívaná ani vôbec nastrihnutá, takže na obed som už pobehovala ako "laňka", čož tam tie ostatné rodičky nejako nemohli pochopiť. Sama som to nechápala, po prvom pôrode som si týždeň nesadla, teraz v pohode hneď na obed. Aj my to vyhovovalo, lebo keď už jedno dieťa doma je, tak je lepšie, aby som bola "pohyblivá". Ale teda môžem povedať, že možno to trvalo menej, ale bolesti som mala riadne a horšie, než pri prvom.
Takže moja skúsenosť - kratšie, ale horšie bolesti. Ale každá žena je iná a každá to prežíva ináč.

papa a prajem čo najkratší pôrod a čo najmenšie bolesti....

titkovamiriam
22. feb 2011

moj nazor ano-prví som mala do 5h,druhy 3h-a uplne pohodicka kedze som vedela do coho idem 🙂 ,treti som mala vyvolavaný ale do 5-takze porody som pohodičkovké 😀 😀 okrem vyvolavacky pri tretom bez dalsich niakych inych ulachcovadiel 😉 vsetky som mala s nastrihom na 2-3 stychy-zažitky -najemocionalnejsie ,najkrajšie zažitky v živote

alca85
22. feb 2011

@natik17 druhý pôrod intenzívnejší? Nesranduj, veď ja som už pri prvom nemala žiadne prestávky medzi kontrakciami 😀 , teda možno pár sekundové 😔, ale teda pôrod bol od prvých kontrakcií chvalabohu krátky (4h) ..ja dúfam teda, že tentokrát také kontrakcie mať nebudem, lebo si tam vezmem rovno niečo do čoho budem kúsať 😀
@eveh ja verím a dúfam, že to bude druhý krát ľahšie 😉

monr
22. feb 2011

prvý pôrod 4 hodiny komplet od začatia kontrakcii, druhý od začatia kontrakcií 15 a pol hodiny a o dosť bolestivejší.

gabrielos
22. feb 2011

..pre mna tiež druhy porod vetšie bolesti ☹

sonula44
22. feb 2011

prvý pôrod bol za 4,5 hodinky od prvých kontrakcií a druhý za 2,5 hod to začala odtekať len voda ale
kontrakcie začali až tak za pol hodku ,potom to bol už boj s časom v zápise - príchod do pôrodnice 1:30
Narodený 1:35 ani lekár tam nestihol prísť asi sladko spinkal 😀
Povedal že ak bude tretie rodím asi doma. 😀

zuzin78
22. feb 2011

ahoj,na tuto otazku ti viem odpovedat az v aprili, ked porodim,ale ja verim, ze ked som si pri prvom vytrpela ako kon, ze druhy uz taky nebude. uvidim.

miskap
22. feb 2011

U mňa druhý pôrod bol krátky- len tri hodiny od odtečenia plodovej vody. Bolesti začali až po hodine, ale boli veĺmi silné, intenzívnejšie ako pri prvom. Aj zotavenie po pôrode oveľa rýchlejšie. Prajem krásny rýchly pôrod a zdravé dieťatko.

sakura77
22. feb 2011

tak asi to nie vzdy plati..u nas nastastie ano,ja som mala prvy hrozny,dlhy,aj po porode som bola dva tyzdne odpisana 😝 druhy krasa,pohodicka,rychlovka....niezeby to nebolelo,to ano,ale islo to tak rychlo,ze som si to ani nestihla tak uvedomit ....mne to nastastie tak vyslo,ale strasne som sa po tej prvej skusenosti bala....

drobik1
22. feb 2011

ahoj no druhy porod neviem ci je lahsi ale ja som pri prvom dietati ani nevedela ze rodim a pri druhom som sa trapila 2 dni s kontrakciami a nie a nie sa otvorit ☹ az nakoiec mi to vyvolavali a po dlhych a nekonecnych 10hodinach prisiel na svet syn..ale prvy bol asi lepsi aj ked som bola nastrihavana a pri druhom som nevedela ze som rodila ani stich som nemala..ale bala som sa rovnako 🙂

cmulinko
22. feb 2011

Z vlastnej skusenosti porovnat neviem...ja som mala prvy cisarsky a druhy normal,ale moja svagrinka porodila 4 deti normalne a vravela mi,ze pri prvom bolo najhorsie sitie...potom ju uz pri ostatnych nesili,ale najhorsi porod zazila akurat pri poslednom dietati,ked si sama myslela,ze dojde,vytlaci a moze ist domov....a predsa sa najviac natrapila.Podla mna nie je zasadou,ze cim viac rodis,tym to bude lepsie,lebo porodne cesty su ''vyslapane''.Je milion okolnosti co ti riadi priebeh celeho porodu.

ninka1234
22. feb 2011

1 porod- kontrakcie od 15tej- podotýkam že slabšie ako pri menzese a 15.15 maly na svete
2 porod- kontrakcie od 13tej- trošku silnejsie ako pri prvom, ale minimálne o 13.20 maly na svete
3 porod- vyvolávany- čistá katastrofa na sále od 8smej , už som nenmohla zísť dole, prepichli mi plodovku a kontrakcie posledné dve hodiny už bez prestávky a malá sa narodila 16.43

hranolka22
22. feb 2011

U mňa bol druhý kratší,ale intenzívnejší 🙂
prvého Šimonka som rodila od začiatku kontrakcií 19 hodín 😝 a na rodil sa doslova v poslednej chvíli,ale našťastie všetko dopadlo dobre
Druhú Emku som rodila od začiatku bolestivých kontrakcií 7,5 hodín
rovnaké som mala pri oboch,že mi museli prepichovať plodovú vodu pri oboch deťoch a tiež som mala pri oboch nástrih
takže u mňa platí druhý kratší,ale bolestivejší
zato po druhom pôrode som sa skôr zotavila.Asi aj preto,že som musela 😀

mhas
22. feb 2011

Moje obidva vyvolávané, ale druhý bolel viac. Tiež som sa tešila, že druhý bude šup-šup, ale nič z toho. Trvali rovnako dlho, rovnako ma preventívne nastrihli a pri oboch mi nezabrala epidurálka.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e37
22. feb 2011

Zalezi aj od toho, ci je to dievcatko, alebo chlapcek, chlapci su ramenatejsi 🙂

andreaka11
22. feb 2011

porod ta neminie, tak sa radsej nepytaj, aby si sa moc nestresovala.

adriana8
22. feb 2011

ahoj...tiež idem rodit po 2 krát ale až v auguste ale dufam že to bude ok..prvy porod mi začal o pol 8 večer citila som bolesti nedalo sa mi spat nad ránom som už vobec nemohla spat ...este som to celkom zvládala ale uz okolo druhej poobede som citila ze je to intenzivnejsie a tak som isla o 3 som prisla do vzdychárne...stale som mala bolesti...o 18:00 mi vypustili plodovu vodu o 20:00 som isla na salu...malá stale nič...stale som mala len bolesti...rodit som začala o 21:45 a mala bola na svete o 22:10...dlhy porod ale mala som s neho dobry pocit...neoohodnotila som ho ako zly...podla mna to je podla toho kde ma žena prah bolesti a ako to vnima a znása...no uvidíme druhy porod 🙂 či bude horši alebo lepší...

brisilda
22. feb 2011

´ja som mala druhy porod lahucky a iba 3 hodinovy 😉 /od zacatia prvych kontrakcii/ rodila som spontalne a maly bol riadny valibuk 😀

bzuco
22. feb 2011

pre mňa určite

5,00 - prvé kontrakcie, 7,00 - odchod do nemocky, 9,00 - zaplakal malý- takže naozaj rýchlo
....pri dcére ma museli riadne nastrihnúť, mala som veeeľa stehov, pri synovi len 1 estetický - vraj aby mi nebolo ľúto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (hláška pôrodníka)

kubko
22. feb 2011

pre mna bol ovela rychlejsi ale tazsi. Prvy sa dlhsie tahal rano mi odtiekla voda, o 13tej mi zacali jemne bolesti a o 17.30 bola mala na svete, druhy to bol iny frmol, lebo 20,30 mi odtiekla voda hned som mala bolesti v 5 minutovych intervaloch a o 23,00 bol maly na svete. Ale pri prvom porode som mala pocit ze som raz potlacila a uz bola mala skoro na svete a pri druhom porode som si teda musela niekolko krat a poriadne potlacit, mozno to bolo tym rozdielom ze mala mala 3000g a maly 3700g, nastrihovali ma pri oboch. Pri prvom porode som chcela epiduralku ale nestihli mi ju dat, lebo sestricka zhodnotila 45 minut pred porodom podla pristrojov, ze urcite nejdem rodit, ze mozno rano. Ked som si ako prvorodicka pol hodiny nato vydupala aby zavolala doktora, ze rodim, tak z prevratenymi ocami volala lekarovi, ze nech sa na mna pride pozriet, ze mam silnejsie bolesti. Vraj keby som nechcela odber pupocnikovej krvi, tak rodim na vysetrovni na rizikovom oddeleni, kde som bola zatial umiestnena. Pri druhom porode som epiduralku nechcela, ked bol prvy porod taky super. Prvy porod povazujem za jeden z mojich najkrajsich zazitkov v zivote a druhy bol tiez v pohode, kocky ak by ste niektora potrebovala porodim za vas, fakt sa nemusite bat. Treba byt v pohode a tesit sa na dietatko....

annie13
23. feb 2011

ja som myslela ze pri prvom porode umriem s vyvolavackou v 42 TT tahali mi krcok maternice, bolesti od rana od 08,00 ako mi dali tabletku na vkladanie na obed mi tahali krcok co bola neskutocna bolest a porodila som az 00,40 dve sestricky mi tlacili na brucho, fakt som myslela ze umriem
strasne som sa bala druheho porodu a este ked mi povedali ze mala je KP a porod panvou ako druhorodicka zvladnem som sa bala este viac, voda mi odtiekla 3 dni pred terminom nechali ma odtrpeit si bolesti a ked uz mala ist vonku nejak sa jej skrizila nozicka a robil sa akutny CR po nom ziadne bolesti pri prvom som mesiac ani nesedela taku ma dosili

petraw
23. feb 2011

nie 😀 prvý pôrod trval síce časovo dlhšie od prvej kontrakcie ale nemala som také blesti ako pri druhom 🙄 som si aj ja myslela, že odtiekla mi voda, som druhorodička to pôjde hneď a prd 😀 ale zvládli sme to! ale ak by som náhodu ešte raz rodila určite už s epiduálkou 😉

monica25
23. feb 2011

obi dva porodi vyvolavane,prveho syna som rodila 22 hodin bolesti pravidelne len som sa neotvarala,pri druhom bolesti prichadzali po vyvolavacke pomalsie ale boli o to intenzivnejsie,skoncil akutnym cisarskym maly mal 4200 g ,nemal som ho sancu vytlacit som mala a uzka 😅 ale ma dr. potrapili co ked nahodou...,a uz slabli ozvy,,,,

22mamina
23. feb 2011

moj druhy porod bol ovela bolestivejsi a aj dlhsi o 2 hodky ako prvy, trval 8 a pol hod. a to ma kazdy strasil, ze prve som porodila lahko, druhe pojde este lahsie...ale nechcem ta strasit, len pisem ako to bolo u mna, u teba to tak nemusi byt, kazda sme ina 🙂

katushka16
23. feb 2011

moj 2. porod bol oveľa bolestivejší ale o polovicu kratší-trval 2 hod.🙂

smarti
23. feb 2011

Môj druhý pôrod bol oproti prvému prechádzka rajskou záhradou. Oba boli vyvolané a netrvali veľmi dlho (keďže niektoré ženy sa trápia aj 24 hod.). Pri prvom som dostala tabletku okolo 9 ráno, bolesti asi od 10 a dosť silné, zároveň mi pichli vodu a musela som celý čas ležať. Porodila som o 16 - pôrod ťažký, vákuumextraktorom, šitie až po konečník, veľmá strata krvi. Proste hrúza, psychicky som z toho bola dosť zdrvená. Teraz po 5 rokoch som sa strašne bála aké to bude, predsa prešlo dosť veľa času. Ráno o 8 som dostala tbl, do 17 hod. som chodila po chodbe a čítala si knihu, medzitým som sa chodila sprchovať, bolesti takmer žiadne. O 17 mi pichli vodu, dostala som behom hodiny silné bolesti, každý mi rozprával vy porodíte až zajtra alebo nadránom a porodila som pred 19 celkom v pohode na pár zatlačení. Šitie som mala tiež dosť veľké, ale zotavila som sa po pôrode oveľa skôr ako po prvom. Ešte ale musím dodať, že som mesiac pred pôrodom pila maliníkový čaj a jedla ľanové semiačka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre