Je strach z pôrodu dôvodom pre cisársky rez?

simusska
9. júl 2015

Ahojte babenky...prosim neodsudzujte ma hned...ale da sa u dr. vybavit cisarsky rez ak je babo otocene spravne? Prvy porod som mala katastrofa....mam strasne silny strach z bolesti tak som si dala EPI a predlzila si porod na 13hodin....neskutocne bolesti...porod mi nakoniec vyvolavali lebo EPI mi ho zastavila. A ked prislo na tlacenie tak ja som dostala akysi blok a "bala" som sa potllacit...na jednej strane som uz aj bola uplne vycerpana a na druhej som sa strasne bala....mala isla nakoniec von kliestami...stratila som neskutocne vela krvi a potrhana som bola do pol zadku....mala bola nastastie ok...ja som si nemohla vyse mesiaca sadnut na zadok...na WC som chodila len do sprchy pod prud vody tak ma to bolelo a na 2krat som tam dole dostala neskutocnu infekciu a zapal....mam strach a nechcem ohrozit nase babätko tak preto ten cisarsky a za dalsie minuly rok som potratila v 17tt a museli mi spustit normalny porod....ja sa bojim ze to psychicky aj fyzicky nezvladnem....myslite si, ze moj dr. toto uzna ako dovod? Aj manzel ma presviedca na sekciu lebo bol pri prvom porode a sam usudil, ze druhy porod nezvladnem a ani on nechce riskovat....

lili007
23. mar 2016

@simusska ...ach jaj, tazko sa citaju Vase riadky. Vytrpeli ste si naozaj dost. Ste bojovnicka.
Mozno len odkazat tehulkam cakatelkam na porod, ze nie vsetky porody takto prebiehaju. Su aj porody, ktore idu bez problemov a rychlo, len sa o nich menej pise. 😀 Ako sama pisete, ten pocit stastia z maleho rozkosneho prirastku vynahradi vsetky bolesti.
Drzim Vam palce, nech uz je Vase mamickovanie bez komplikacii a prajem vela zdravia celej rodinke.

marina3
25. mar 2016

@simusska som si preciitala priebeh porodu a potom to krvacanie....sa to aj zle cita a nie este preziva...ja mam obidve deticky cisarskym a teraz ani nelutujem aj ked po cisar.tiezxproblemy ale nie take krute bolesti a krvacania....zvladla si to bravurne 🙂 a naozaj dve deticky stacia po tolkom vytrpeni...len nech ste zdravicki 😉

denisaadarius
11. sep 2017

@simusska
Ahoj. Viem že je to staršia téma, ale zaujíma ma ako si dopadla.

simusska
autor
11. sep 2017

@denisaadarius ahoj.pozri si 1 max 2 stranky dozadu....vsetko som tam rozpisala

marusia12
11. sep 2017

@simusska Ja som si vybavila oba pôrody sekciou práve z dôvodu, že som sa extra bála... a neľutujem. Nič lepšie som pre seba a svoje deti ani nemohla urobiť. Vďaka za tú vymoženosť.

majca1581
11. sep 2017

Ja mam dve sekcie za sebou A tak strašne som chcela prirodzene až to asi preto nešlo A koľko sĺz je schovaných vo vankusi pfu Veľa. Bol to môj sen ktorý sa už nikdy nesplní keďže mám dve sekcie A taktiež kvôli nim už dieťatko nechcem! !! Asi si V živote nevyberieme. No asi do konca života mi to bude ľúto nezbavim sa toho že nikdy neprivediem dieťa ptirodzene na svet. 😢😮

monka338
11. sep 2017

@majca1581 súhlasím....tiez.mam neplánovane,bohužiaľ,dve sekcie a ďalšiu ani za svet. Dalsie dieta.mi uz.lekar vyslovene zakazal a ta bolest...ledva som sa postavila,ledva lahla +som sa musela postarat p novorodenca a ked som musela zakaslat alebo kychnut..strasneeee.
Ak sa niektorá bojí bolesti a ž toho dovodu si vyberie sekciu,tak sa veľmi zmýli. Obe deti som rodila prirodzene vyše 20 hodín ale nevedeli sa dostať do pôrodných ciest a to bola najkrajšia bolesť. Rozplakala som sa na operacke, že som to nemohla prirodzene dokoncit((

luta13
11. sep 2017

@majca1581 akoby si mi z pier citala...Taktiez velmi tuzim po prirodzenom porode a este lepsie po porode do vody...A tiez mam 2x SC za sebou...A viem, ze aj po 2 SC sa da rodit do vody...Videla som jedno video na YouTube a tam jedna zena mala 2xSC (so spinalkou) a tretie dietatko si na svet priviedla doma v porodnom bazene za pomoci svojho muza a porodnej babice!...Dieta bolo zdrave a krasne, zena so svojim manzelom plakali od stastia...Myslim, ze vsetko je mozne, len treba natrafit na spravneho porodnika, ci porodnu babicu a hlavne, ak nie su komplikacie, ist si za svojim cielom...Ja tuzim este po jednom tehotenstve, po dievcatku a aj po prirodzenom porode, no ci sa mi tento sen este dakedy splni je otazne a vola Bozia...Moj muz o 3.dietati ani len pocut nechce, ale ja v "ruzovych okuliaroch" stale verim, ze este raz ho spracujem - tak za 3-4 roky...Aj ked teraz mam 37r. a 28kg navyse...Musim schudnut, to je jasne, inak by som asi nedonosila dieta, pretoze sa zle citim uz teraz...Ako hovorim, je to piesen buducnosti a moj nesplneny sen...Aj keby to mala byt 3.SC, nevadilo by mi to...Moja tuzba po dievcatku je ovela silnejsia ako tuzba po prirodzenom porode 😉...Aj ked luto mi to bude navzdy, ze som si nevytlacila svoje dieta spontanne a ze som to po 38 hodinach kontrakcii vzdala a zaziadala o SC...🙂

anulienkalenka
25. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

ak chce matka dieta tak je uplne jedno, ako ho privedie na svet, či už cisarskym rezom, ale prirodzene. je jasne, že prirodzene je lepšie. Ale už aj po cisarskom reze su rozne lieky a pomocky, ktoré mamičke pomožu k rychlemu zotaveniu

gab_riella
5. okt 2018
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

čo teda pomaha k rychlejšiemu zotavemiu po cisarkom reze?

zabka788
15. nov 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

kludovy režim a niečo na bolest, aby si sa mohlavenovat babatku. SKus sa poradit s lekarom.

katrin21
15. nov 2018

@gab_riella wobenzym a rozchodit sa cim skor... aj led to prve 2-3dni boli, co najviac chodit a brat wobenzym od 2.dna.. staci pred jedlom 3tabletky 3x denne, lepsie sa vsetko hoji vnutri a budes skor fit. Vyskusane

anulienkalenka
4. feb 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

tiež som čitala, že sa ma hned snažit postavit na nohy a tzv.to rozchodit. Nejake analgetika si tiež brala?

essenceee
6. mar 2019

podla mna ich berie každa žena po cisarskom reze, ale treba to konzultovat s lekarom, pretože sa snaži rozkojit tak musi opatrne, aby to neuškodilo babatku

gab_riella
4. apr 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

ved prave toto, nad tym premyšlam, že bud sa to musi nejak opatrne, aby to babatku neuškodilo, alebo musi mat take analgetikum, ktore je vhodne aj pre kojacie matky

mareri
8. máj 2019

tie sa beru tak cca 3 dni po operacii, potom už nie. Takže kym budeš mat mliečko pre babatko, už ich brat nebudeš. Neboj sa, lekari ti budu vediet poradit, oni vedia čo robia

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareri
1. júl 2019

myslím si, že ono an nie je na vyber a vydrží to každa žena.

paris1813
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonis3
30. aug 2023

@klincek a kde ste rodili prosím vás ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre