Je zavedenie epidurálky bolestivé?

babulka025
14. nov 2011

Je zavedenie EPI bolestive?a ako to prebieha?kazdu chvilu pojdem rodit, ale bolesti sa velmi bojim..rozmyslam ci si dat epi alebo ist na cisarsky rez. ale cisarsky rez neumoznia len tak hocikomu.
preto by som rada vediet ako to je pri epi,ked si ju dam pichnut?
dakujem za vsetky odpovede

step13
19. mar 2013

🙂 ahoj dievcence som v 38 tyzni prvy poro bol 10 hod,teras mam strach odporucate epiduralku poradte prosim ☹

bambi9
19. mar 2013

@step13 urcite nevahaj a daj si epi 😉 moj porod bol uplne idealny, bez bolesti, vychutnala som si kazdu minutku 😵

zuzka38
19. mar 2013

@step13 odmietnut ju mozes vzdy ked sa rozhodnes, ja som si to pre istotu zaplatila a napokon mi ju nestihli pichnut... istota je ale istota, peniaze ti potom vratia 😉

sendy182
19. mar 2013

@step13 ak máš možnosť výberu...... 😉 😉 😉 😉 kontrakcie sú slabšie alebo ich necítiš.....a pôrod si vychutnáš do konca....miesto vpichu zvykne na druhý deň troška bolieť.......je to na tebe......ja som mala prvý s epid. a druhý bez..... 🙂 🙂 🙂

step13
19. mar 2013

dakujem 🙂 lekarka mi to dnes navrhla tak neiem mam strrach ze to bude take ako prvy krat ☹

janka191
19. mar 2013

Ja som rodila 16 hodin epi som si dala ale pichli mi ju az po takych 14 hodinach skôr nemohli vpichnutie nebolelo vôbec ale velmi mi nepomohla zabrala tak na hodinu a potom na to najhorsie mi ju uz odmietli dopichnut... a znova ju dali az na sitie ale kedze sa lekar ponahlal k dalsej pacientke nestihla zabrat... a inak mam taky pocit ze mi pôrod este zbytocne predlzila...

zeytin
19. mar 2013

No ja som si o tom vela citala, rozpravala sa s anesteziologom... Nepresvedcili ma. Ked som si zobrala vsetky za a proti, nakoniec som oba porody mala bez epi... a bolo to skutocne kraaaaasne 🙂 Takmer "orgazimicky porod" :D

nanulik
19. mar 2013

No ak sa epidural zavadza rovnako ako spinal, tak to nebolo prave prijemne, cela som sa triasla takze sa to podarilo az na treti pokus:-P

xabri
19. mar 2013

Ja som mala asi sikovnu anesteziologicku,ale ani som to nepocitila.Parada 🙂

nefertiti7
19. mar 2013

ja som mala epiduralku a nebolelo to, zaleží ako to pichne a stihli mi dať jednu dávku a potom som musela rýchlo na sekciu a do toho vpichu mi potom dali spinal...ja som s týmto problém nemala, horšie to bolo po psychickej stránke, strach o dieta atd ale to nebudem rozpisovať.

sana15
19. mar 2013

nebolo ani vpichnutie ani potom miesto kde bol kateter, mala som ju este 2dni, ani vyberanie. ziadne bolesti hlavy,alebo zavraty. Sice nezabrala pri kontrakciach proti bolesti tak ako som si predstavovala,ale porod urychlila, super zabrala az pri siti a pri bolestiach pri zavinovani maternice. Prvy porod som mala bez epi, a keby som sa mala este raz rozhodnut, tak opat do toho idem.

maja1982
19. mar 2013

Ja som mala epi, zavadzanie nebolelo, akurat bolo trochu obtiazne nepohnut sa pocas kontrakcie, porod s nou bol genialny, bolesti ziadne, tlaky som pekne citila... Akurat som lutovala, ze som sa dala presvedcit az po 8 hodinach... Pri druhom uz nebudem vobec vahat 😉

zuzka444
19. mar 2013

@sana15 s epiduralky ani bolesti hlavy ani zavrate byt nemaju 🙂...to si mylis so spinalom.vtedy ked sa zdvihnes ti prudko klesne tlak a mozu byt zavrate a bolesti hlavy..epiduralka je len od bolesti a nepicha sa priamo do miechy ako spinal.

sana15
19. mar 2013

@zuzka444 mne je to jedno 😉 ja ked som si citala nazory pre a proti, ked som sa ja rozhodovala, tak som nasla aj take info,ze z toho boli hlava atd. Aj moja kamaratka mala epi,v tej istej nemocnici,toho isteho anesteziologa a hlava ju bolela aj po porode este dlho bolievala. ci to ma suvis, neviem,nehadam sa. u mna to bolo bez problemov,za co som vdacna 🙂

zuzka444
19. mar 2013

@sana15 my sme to teraz preberali na priprave heh takze mam.ceratve info 🙂..ale ved jasne na kazdeho to moze inak.vplyvat ale nemala.by z toho bolet hlava ani nic a je to najbezpecnejsie riesenie co sa tyka spinalu abo celkovej anestezy.a ze po epi sa aj rychlejsie hoja a lepsie hoja rany...tak kazdy si rozumie a rozhodne sa sam ja len ze co hovorila porodna asistentka.jedine ze co moze u epiduralky nastat je ze nezabere ked sa nepodari pichnut.mozno.kamoske ju zle pichli a.preto mala.bolest hlavy..uvidim.ako zabere na mna :D

sana15
19. mar 2013

@zuzka444 ja som na pripravach nemala ziadne info k epi, zistovala som len cez net. chcela som uz pri prvom,zial,nebola vôľa personalu mi ju poskytnut. preto som pri druhom aj menila porodnicu vyslovene kvoli tomu,aby som ju urcite mala ked o nu poziadam. mne pri kontrakciach nezabrala takmer vobec, mozno mi ju pichli uz neskoro,ale uz sitie bolo uplne v pohode. kamaratka zase s bolestami hlavy,ale jej zabrala uplne skvelo pri pôrode a vôbec necitila ziadne bolesti. takze je to fakt,ako sa komu podari dobre pichnut a ako dany organizmus na to zareaguje. ja za seba mozem len odporucat 😉

zabka29
19. mar 2013

Ahoj, moja osobná skúsenosť s epi je tak pol na pol. Zavádzanie ☹ , pôsobenie 🙂 .......keby mi akurát neskončila so zavádzaním, už som sama povedala, že stačí ďalej neprosím...cítila som veľmi silnú bolesť do pravej nohy a po pôrode som asi mesiac krívala a mala veľké bolesti v okolí panvy, ale či to bolo už pôrodom alebo epi neviem. No a teraz som musela absolvovať aj spinál a musím povedať, že aplikácia úplne v pohode a pôsobenie ☹ Mala som veľmi divné pocity do nôh, ktoré ma privádzali do zúfalstva...ani neviem ako som to rozdýchala.... ale malá stála za to 🙂

zuzka444
19. mar 2013

@sana15 no nam to vysvetlovala tak.ze pri prvorodicke sa picha ked si otvorene na 4 cm druhorodicke staci pri 3 cm..a maximalne sa podava do 7 cm bo.po.epi sa rychlejsie otvaras a moze sa stat ze sa do 20.minut otvorit na 10 cm.co.uz vlastne ides rodit.preto sa neskor nedava.bo nezabere 🙂.nam.dava info o.vsetko.o.com len chceme teraz sme brali aj dojcenie teraz budeme brat v pondelok.600nedelie a tak..kecame kolkokrat aj 3 hodky :D.je to super inak velmi sa mi to paci ze je takato moznost...a tu su vsetci za epidural takze sa nemusim.bat ze mi ju nepichnu 🙂.

carmella
19. mar 2013

no ja som len citila len jemne pichnutie ale nic hrozne, dalo sa to vydrzat

zuzka444
19. mar 2013

@carmella ano asi len injekciu na umrtvenie bo to.sa najprv umrrvuje a potom.sa zavadza kateter 🙂

nikitkad
19. mar 2013

nie neni hersie su kontrakcie
@step13 urcte ze anoo ale da sa to zvladnut aj bez nej 😝 ja som jeden mala s epi a druhy bez

sana15
19. mar 2013

@zuzka444 tak potom super porodnica. a na mne to urychlenie tiez zabralo, do 1,5 hod bola mala na svete. prvy porod som mala 21 hodin takze asi tak. neodpustila som nemocnici,ze proste sa im uprostred noci neunuvalo ani za tie prachy mi to prist pichnut

zuzka444
19. mar 2013

@sana15 tu je fajn ze aj o pol.noci ti to pridu pichnut 🙂.ze anesteziolog pride do 20 minut kedykolvek aj ked bude doma 🙂..to sa mi paci tu si asi vazia te peniaze heh..

stepra123
12. okt 2013

Je to dost neprijemne mne este aj nerv trafili a pri kontrakciach je to veru dost zaujmave bez pohnutia ale tak v tych bolestiach to je asi jedno :D a potom ta ulava po vstreknuti je na nezaplatenie ale je to individualne ma izbe co somnou jedna rodila prva davka jej vobec nezabrala ale mne naopak hned po 10 minutach som nevedela ze rodim chvala bohu lebo ten koniec som si uzila naplno

vervaka
21. nov 2014

Budem rodiť prvý krát a pre epidurálku som rozhodnutá. Len ma zaujíma či jej účinok vydrží aj na šitie, lebo toho sa bojím viac ako samotného pôrodu :D

tajka1986
21. nov 2014

@vervaka mne pichali viac krat epi pocas porodu kedze jej ucinok postupne slabne az odznie uplne. A na sitie mi pichli uz lokalny umrtvovak 🙂

vervaka
21. nov 2014

@tajka1986 aa to šitie po tom lokalnom prebiehalo v pohode?

jana_eyre
21. nov 2014

@vervaka ono este jednu davku epi davaju tesne po tom ako vyjde babo.. /mam to na foto pri oboch porodoch :D/ takze si umrtvena epi a este aj lokalnou.. trosicka to stipe, ale inak to nie je nic hrozne, neboj..

vervaka
21. nov 2014

Ďakujem baby, lebo každý sa mi smeje, že sa bojím toho a nestresujem z pôrodu. Ale od kedy mi to opisovala kamarátka, ako to prežívala ona tak mi to nedá na to nemyslieť :D

jana_eyre
21. nov 2014

@vervaka ja som sa tiez bala najviac sitia a nastrihu, lebo mi to opisala farbisto moja sestra..

vdaka mojej otazke na porodnika, ci bude nastrih boliet ma nenastrihli a bolo to blbe.. sitie som sice necitila, ale nevedela som sediet asi pol roka.. moc som sa natrhla..

pri druhom som prizvukovala, nech sa ma ani nepytaju a strihaju.. nastrih som necitila /a epi uz neucinkovala/ a sitie bolo uplne v pohode.. po porode som sedela hned ako ma doviezli na izbu..

drzim palce, nech vsetko dobre dopadne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre