Kedy ísť na ďalšiu prehliadku po šestonedelí?

drnduliak
1. mar 2011

ahojte kocky, viete mi poradit, kedy mam zajst na dalsiu prehliadku po sestonedeli?staci o rok alebo radsej skor?moja doktorka mi nic nevravela,tak teraz neviem....dakujem;)

maria30
1. mar 2011

@drnduliak ahoj.. ak bolo po šestonedelí všetko ok, tak stačí ísť o rok 😀

miska333
1. mar 2011

ja som bola po 6 tyzdnoch a este po troch mesiacoch po porode, a potom uz len kazdych 13mesiacov sa chodi

titkovamiriam
1. mar 2011

o rok 😉

pink_lady
1. mar 2011

@drnduliak mne povedal o pol roka 😉

titkovamiriam
1. mar 2011

pink lady no ved ak povie lekar tak treba ist inak klasika len preventivky alebo ked sa nieco nezda 🙂

drnduliak
autor
2. mar 2011

vidim, ze co lekar to ine odporucanie...ta moja sa moc nepretrhne, na prehliadke po sestonedeli ma neposlala ani na sono ani ziadne stery mi nerobila...

stvura
2. mar 2011

no u nas je to tak ze ta gynekolog objedna pol roka po sestonedeli, to spravi rocnu prehliadku...ja som objednana teraz na koniec marca 😀

titkovamiriam
2. mar 2011

drnduliak to ti nerobila stery na onko??!!!!

drnduliak
autor
2. mar 2011

@titkovamiriam praveze nic, len ma pozrela...ziadne stery. to sa bezne robi?

titkovamiriam
2. mar 2011

jasne po sestonedelí komplet vysetrenie ved ci si ok po porode teda aspon mne tak vzdy robili,je to sice uz par rokov ale myslim si ze sa to nezmenilo

benne
2. mar 2011

@titkovamiriam
@drnduliak
mne dr. urobil sono, ale jasne mi povedal, že spraví, len ak ja chcem, lebo poisťovne to nepreplácajú.. čiže ak si doplatím (je to uňho 3.5,-) - ja som sa pre pokoj duše nechala pozrieť.

Teraz mi napadlo, že mi robil predsa len onkoster.. akurát, že som tam ani nevolala ohľadom výsledkov a dal mi termín na usg prsníkov

drnduliak
autor
2. mar 2011

@titkovamiriam ako ja som cakala aspon to sono...a tie stery, no neviem, ved co jej mam ja hovorit ako ma postupovat?tusim zmenim lekara... 😖

benne
2. mar 2011

.. joj.. a prehliadka o rok...

lucia.kl
2. mar 2011

@drnduliak ja som lekára zmenila, lebo mi nič nerbila, teraz mám dr. a ten mi po pôrode urobil kompletnú prehliadku, skontroloval šitie, urobil cytológiu a poslal ma na sono prsníkov - a toto všetko mi robí každý rok...

titkovamiriam
2. mar 2011

lucia to sono prsnikov nemusi byt kazdy rok iba ked si rizikova skupina ale teda moze byt ja chodim kazde 3 roky-babicka na nu umrela a vlastne kazdy u nas v rodine umrel na niaku rakovinu brrrrr ☹ a urcite by som lekara zmenila keby sa mi nieco nezdalo takto na fore zistis ako to funguje inde a mozme porovnavat 🙂

drnduliak
autor
2. mar 2011

@lucia.kl ja to veri asi tiez spravim, lebo ved nepovazujem sa za paranoidnu alebo za hypochondra, ale by sa clovek doprosoval za kazdy ukon... 😠

drnduliak
autor
2. mar 2011

@titkovamiriam aj my mame v rodine rakoviny, dokonca gynekologickeho charakteru...ved nestacim sa divit, co je vsetko bezne u inych gynekologov... 😒

titkovamiriam
2. mar 2011

@drnduliak ved ide o nase zrdavie aby sme najdlhsie boli s nasimi detickami a aj moj najstarsi je stale moje dietatko.Mna caka tento rok 40 takze prehliadky budu aj castejsie ja nechapem tie zeny co nechodia vobec na preventivky ved to niesu niak bolestive vysetrenia-trochu neprijemne,no uz aj tie klieste na vysetrenie su plastove jednorazovky takze skoro pohoda 😉

lucia.kl
2. mar 2011

@titkovamiriam ja mám nález tak sa sledujje, aj cyto mi robia každého pol roka, tak som zvedavá na jún

titkovamiriam
2. mar 2011

lucia tak tuk tuk aby bolo vsetko OK

lucia.kl
2. mar 2011

@titkovamiriam dakujem

drnduliak
autor
3. mar 2011

@titkovamiriam jasne, preventivky musia byt...ved dnes je tolko tych rakovin, clovek nikdy nevie, aka pliaga sa nanho nalepi 😒 a pri tom casto staci malo a ked sa to skoro podchyti, je vacsia sanca na uspech 😉 a uz mam doma kartu od mojej gynekologicky...zmena je zivot 🙂

sakura77
3. mar 2011

minimalne raz rocne ,krv,cytologia,sono maternice,sono prsnikov(to tusim raz za dva roky) a ja ked beriem antikoncepciu tak aj dvakrat rocne prehliadka 😉

drnduliak
autor
3. mar 2011

@sakura77 no tak preventivka u mojej doktorky takto ani zdaleka nevyzerala, vacsinou ma len pozrela a prehmatala mi prsniky...na sone som bola len raz (teda okrem sona, ked som bola tehotna)a tu cytologiu, to ani neviem ci mi vobec robila... 🙄

sakura77
3. mar 2011

@drnduliak fuuha,utekaaaaaaaaj od nej....mala som znamu,ktore mala taku lekarku ze ju vysetrila len ked mala zapal ,preventivky vobec a krv akoze na co..zistili jej rakovinu v poslednom stadiu a nechala po sebe 8 mesacne dvojicky.... 😔 😔 takze urcite sa to oplati,zmenit lekarku..jeden nikdy nevie..

drnduliak
autor
3. mar 2011

@sakura77 veru utekam, ako staci mi ked tu citam, co sa bezne robi...ja som to nikdy nejako neriesila, nastastie som nikdy nemala ziadne vaznejsie problemy (klop-klop), ale presne ako hovoris, clovek nikdy nevie...

drnduliak
autor
10. mar 2011

tak holky, zmenila som lekara, dnes som sa bola zaregistrovat u noveho gynekologa, som objednana na prehliadku nabuduci mesiac, spravi mi sono brucha aj prsnikov aj stery, verim, ze vsetko dobre dopadne...tak chcem povzbudit aj dalsie damy, ktore nie su spokojne so starostlivostou svojho lekara len nech nevahaju a zmenia ho, ved zdravie mame len jedno a treba si ho chranit 😉

titkovamiriam
10. mar 2011

super!!!!!a toho byvaleho by som napisala negativne hodnotenie
http://www.nasilekari.sk/
alebo:
http://www.poradlekara.sk/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre