Mali ste hypoxiu plodu pri pôrode?

tajik
28. nov 2012

ahoje,chcem sa opytat mamiciek,ci mala niektora z vas hypoxiu plodu pri porode.a ci to malo alebo ma nejake nasledky u dietata?

leam
28. nov 2012

Ahoj, my sme mali,, ale chvalabohu následky nemáme žiadne🙂 Akurát bola malá po pôrode na Jyske na pozorovanie + sme kupovali monitor dychu pre istotu.

sasena033
29. nov 2012

mne mal maly hypoxiu porod ukoncili Sc ale vsetko ok ma 4 roky je rozumny , bystry takze my tak 🙂

brumka
29. nov 2012

ahoj mi sme mali hypoxiu a nastastie ziadne nasledky, lebo keby boli sudime nemocnicu lebo za hypoxiu mohla prave doktorka so sestrickou ktora mi zabudla spravit vysetrenie a vypnut vyvolavacku.

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubka35
9. dec 2012

ahoj my sme mali hypoxiu, apgar 3 az v desiatej minute 9. dg:tazka porodna asfyxia- porodnik zabudol spravit utz , posledny bol v 35tt, dieta velke na moje porodne cesty. hypotonus, nestvornozkovali sme a v 10 mesiacoch sme nevedeli poriadne sediet tak rehabilitacie, vojtovka, nastastie sa vsetko upravilo, dnes uz chodime ale stale musime cvicit.

dilino
9. dec 2012

MOJA DCERKA SA PRIDUSILA ALE JA SOM BOLA V BEZVEDOMI A ZIAL JEJ MOZGOVE BUNKY ODUMRELI TAK OSTALA OCHRNUTA AJ NA RUCKY AJ NA NOZKY A SLEPA

lucynka287
9. dec 2012

aj moj syn mal hypoxiu mla som akutnu sekciu ale nastastie všetko ok

jedina30
9. dec 2012

Ahoj...moj syn mal tiez hypoxiu,ale vsetko je o.k..uz ma 5rokov a ziadne problemy..pri porode nemal kyslik a narodil sa s velkym hematomom-modrinou na hlavicke,ale ta sa do mesiaca vstrebala..teraz je velky certisko 😀

silvia.t
9. dec 2012

Hypoxia nie je az tak zavazna,horsie je ak uz dosledkom toho sa poskodi mozog 😒 preto su tie deti kontrolovane a robi sa im utz mozgu castejsie... neda sa s urcitostou povedat ci hypoxia plodu zanecha nasledky ,a ze niektore deti su ok,ine nie (to je somarina v 90%)....vsetko zalezi od toho ci sa mozog poskodil alebo nie,prave tou hypoxiou,asfyxiou

tina2905
27. jan 2013

Ahoj,mne sa narodil chlapec s tazkou asfyxiou,bol ozivovany na sale,mal aj krce,bol tyzden v umelom spanku,ma aj epilepsiu.cvicime vojtovku ale mozog je poskodeny.ma 10mesiacov,este sa nepretaca,nesedi ani nechyta hracky,teraz zacal troska dzavotat a obcas sa usmeje.jeho stav je vazny,neurolog mi rovno povedal ze bude tazko mentalne postihnuty a nebude ani chodit.ja si to nechcem pripustit a dufam ze sa mylil. 😢

mirusikmimi
13. apr 2013

Tina 2905 prosim, mozes mi napisat ake apgar skore malo tvoje dieta? V akom veku si postrehla, ze ma problem? Ako javil v druhom, tretom mesiaci? Kedy prisli lekari na to, ze ma poskodeny mozog? Ake mu robili vysetrenia? Pytam sa kvoli mojmu dietatu. Dakujem.

stellina1982
17. júl 2013

prosim vas dievcataa opiste mi ako sa vam javili vase deticky v priebehu vyvinu pocas jednotlivych mesiacov? co vedelo dietatko v prvom mesiaci , druhom tretom atd .aspon do jedneho roka...Moja mala ma teraz 3mesiace...apgar skore 4, v umelom spanku bola tyzden na jiske skoro dva , opuch mozgu a tazka porodna asfyxia....Vsetky vysetrenia ktore sme doteraz absolvovali dopaldi negativne , co je pre mna samozrejme velmi pozitivne a tesim sa z toho🙂 Mala sa javi ako zdrave batoliatko , a neurologicka skonstatovala ze je zdrave dieta, ale samozrejme nas sleduju aj nadalej..necvicime vojtovku , ani nic podobne...mala sa otaca za hrackami rozlisuje zvuky , hlasy a pod vsetko ako 3mesacne dieta robi ukazkovo ...len sa samozrejme obavam dalsich mesiacov a pod...pre to by som chcela porovnat ( aj ked viem ze sa to nema) vyvin s vasim detickami s podobnou diagnozou pri narodeni...dakujem za kazde info...

janamakulova1
17. sep 2021

Dobri vecer moj mali bol priduseni atwras nevje pit zflase ama poskodeni mozog jetu nejaka mamicka costakim sa stretla nejaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre