Mám si vybrať epidurálku alebo moderné pôrodné kreslo?

majulienk
5. dec 2012

Ahojte kocky, mam dilem, tak snad mi pomozete sa rozhodnut. Rozhodujem sa medzi dvoma porodnicami - v jednej je moznost dat si epiduralku (pri prvom porode som ju nemala), a v druhej by som rodila na tom modernom porodnom kresle. Tu vsak nieje moznost ziadat o epiduralku. Ktoru moznost by ste si vybrali? 😅

diusik
5. dec 2012

podla mna ak si pri prvom nemala epidural,tak ju ani pri druhom nebudes potrebovat,ja by som to urcite nechcela,takze kreslo 😉

katren
5. dec 2012

ja som za epidural....je to sakra rozdiel rodit s nim a bez neho 😉

zuzi0911
5. dec 2012

Rodila som prirodzene a vyvolavane.svoje som si “uzila“. V podstate mi to bolo jedno v zom momente by som aj na zachode porodila len aby to uz skoncilo.uvazovala som aj nad epi ale to uz pri bolestiach no nakoniec som si ju nedala. neviem co by bolo lepsie aale asi by mi to bolo jedno len aby bolo vsetko v poriadku 🙂 drzim palce.

jaja018
5. dec 2012

Preco nieje možnosť dať si epiduralku pri modernom kresle? Ja by som volila moderné kreslo. Mala som hrozný porod trval 32 hodín pritom 2,5 hodiny na kresle. Unavená no zvládli sme to bez epi. A aj ked bude druhé nechcem epi.

nikolik88
5. dec 2012

@majulienk ja som mala epidural a to preto lebo som rodila 19 hodín a tie bolestí boli straneeee 😢 a pri druhom by som si dala tiez 😀

alexanotbad
5. dec 2012

epidural Ti nemusi "sadnut", to znamena, ze nezaberie. a mava aj svoje komplikacie. takze ak nemas extremne nizky prah bolesti, radsej by som volila kreslo.
ale aj tak si myslim, ze najdolezitejsia je uroven gynekologickeho oddelenia - odbornost personalu a nasledne dobra starostlivost o babatko. ja by som najvacsi doraz kladla na to. lebo ak chyba starostlivost, tak epi ci kreslo su Ti nanic. 😉

cerez
5. dec 2012

Ja som rodila na modernom kresle s možnosťou epidurálky. No nemal mi ju vtedy kto pichnúť. 🙂 Záleží to len na tebe či zvolíš lepšie kreslo, ale s bolesťami alebo odrodíš na starom lôžku, ale s možnosťou uľaviť si od bolesti. Ja by som si zvolila epidurál, budeš ju mať aspoň v talóne, keď to už bude neznesiteľné. A možno ju ani nevyužiješ a ušetrené peniažky investuješ do niečoho lepšieho.

sviezost
5. dec 2012

Ja som mala epiduralku pri vsetkych 3detickoch pri 2detoch v pohode nic som necitila a ta 3mi nezabrala lebo mi davali aj vyvolavacku takze som mama aj silnejsie kontrakcie takze sosi uzila svoJe ale si to tak malo byt uz rodit nechcem ist.drzim palce 🙂

miss_shy
5. dec 2012

Ja som za epi, a to som mala na prvorodicku rychly porod (4hod zo vsetkym) ale moct sediet po porode a nic necitit bolo strasne fajn 😀

monika2606
5. dec 2012

Epiduralka....bolo mi fakt jedno kde som ležala, ale keď píšeš že prvý pôrod si zvládla bez nej, tak potom vieš aké to je a možno ju nebudeš potrebovať, ja by som si dala isto epiduralku aj pri druhom bábätku

lienkan
5. dec 2012

Epidural urcite ...slubila som si to hned po prvom pôrode a slub si aj dodrzim ! 🙂

sisaha
5. dec 2012

no zalezi ci chces rodit bez bolesti na skaredom, alebo v bolestiach na peknom. Ja osobne by som volila bez bolesti, pretoze nikdy nevies ako dlho bude porod trvat a ak by som isla skapat niekolko hodin od bolesti, tak si pekne a moderne aj tak neuzijem... Idealne by bolo epi na modernom 😉

ewca
5. dec 2012

ja som prvu dceru rodila na modernom kresle a v tom momente mi bolo uplne jedno ako to kreslo vyzera, bolo to strasne, kopec komplikacii...ak sa niekedy este odhodlam na druhe tehu a porod tak jedine s epiduralom...

kokorunecka
5. dec 2012

Ja som za kreslo.. Epidurál som nepotrebovala, nechýbal mi.

katka1981
5. dec 2012

Ja som mala epiduralku a normalne kreslo, nemenila by som. Nemala som silne bolesti, mne by bolo vtedy asi jedno ajkeby som rodila na zemi 🙂

sirinka
5. dec 2012

Pokiall v modernom kresle budes moct rodit v prirodzenejsej polohe, tak by som zvolila to kreslo. Uz si jeden porod zladla, vies co ta asi caka a zvladnes aj druhy 😉 drzim palce

nikuska265
5. dec 2012

Ja som epi nemala,nechcela,a ani pri ďalšom nebudem mať epi, neľutujem. aj epi má svoje riziká, má svoje + aj mínusy. no pri mne vyhralo rodiť bez epi. neľutujem svoje rozhodnutie. užila som si svoje,ale aj napriek všetkému to bol pre mňa ten najkrajší zážitok v živote.... a potom som bola na seba taka pyšná, hrdá,ako som to statočne zvládla, krásny a neopísateľný pocit. (ale samozrejme, že taký pocit, má zrejem každá žena po pôrode , či s či bez epi) ale ja som rada, že som bola bez epi, mala som vyvolávačku, bola som chorá,vysoké horúčky a triašky,ale aj tak som to zvládla 🙂

alka221
5. dec 2012

ja som bola natom podobne ako @miss_hy ale ja mam velmi nizky prah bolesti, a porod bol ozaj daco strasne 😀 myslela som ze asi doslova "zdochnem" 😀 ak sa este niekedy o par rokov odhodlam,tak jedine s epi.. a myslim, ze v tom momente ti bude jedno,nacom lezis..

alena16
5. dec 2012

Vybrala by som si tretiu porodnicu, kde je moznost aj EPI aj porodneho kresla.

beruska141
5. dec 2012

ja som rodila tri dni a bolo mi uplne jedno kde to je, aj keby to je v jaskyni, mala som to totalne v pazi, nic ine len jedna velka trojdnova kontrakcia. az ked mi pichli epidural, tak som zacala kukat, kde vlastne som, kolko je hodin, kto pri mne je. bez epi uz nikdy! 😨

mirka_aa
5. dec 2012

ja by som volila epidural,aj ked neviem ake je to rodit na nejakom specialnom kresle,ale epidural si neviem vynachvalit 🙂 a samozrejme neviem ako si prezivala svoj prvy porod...ak si to zvladla uplne v pohode,moznoze netreba ani epidural :P a ked silno chces niekde vrazit peniazky tak potom moze byt aj kreslo :D

zuzlina1
5. dec 2012

Ahojte, preco ani jedna neuvazuje nad tym co je dobre pre babo? Robila som v londyne na porodnici kde rodila i Lady Diana. Porodne asisentky by s nim nerodili pretoze deti castokrat museli tahat von zvonom. Vraveli: ak vydrzis zubara vydrzis i porod. Babatka mali castokrat krvne podliatiny na hlavicke a rodili sa raz tak dlho a ake mali sisate hlavicky . ze je to modne neznamena, ze je to dobre.

blondi2
5. dec 2012

tak ja by som urcite volila epiduralku, pri prvom som nemala, lebo v nasom meste nie je ta moznost, ale pri druhom som ochotna vycestovat za epi aj na kraj sveta. bolo to hrozne.

vinifred
5. dec 2012

..ja som rodila na takom kresle,že mi opierka na nohy ušla a mala som čo robiť aj tlačiť aj ju udržať pod nohou,lebo bola ulomená...kokos,smiech cez slzy.. 😀 ..bez epidurálky,bez poriadneho kresla,ale aspoň dobre varili... 😀 takže ja by som išla tam,kde dobre varia a je teplo.. 😀..ale k tvoje otázke,nemala som epidurál ani pri jednom,ale keď už tak nech..a radšej by som si domov kúpila kreslo hojdacie..🙂

marduliena
6. dec 2012

Ja by som volila kreslo, 🙂 ked si zvládla už jeden pôrod zvládneš aj tento a bez epi. 😅

vampgirl
6. dec 2012

Ak si prvy porod zvladla bez epi, asi vies do coho ides a sama si najlepsie rozhodnes, ci epi potrebuhes alebo nie. Ja by som urcite volila epi, rodila som s epi a neviem si to vynachvalit. Naco by sa clovek mal zbytocne trapit, ked nemusi? Reci o tom, ze je epi zla pre dieta, su neopodstatnene, naopak tym, ze zena sa nevycerpa samotnymi kontrakciami, ma viac sily vtedy ked je to potrebne, cize ked ma vytlacit dieta von.
Povedat, ze epi je pre zeny s "extremne nizkym prahom bolesti" ako tu niekto pisal, je podla mna uplna blbost. Bolest pri porode zavisi od tolkych faktorov, ze sa to rozhodne neda zjednodusit na to, aky ma kto prah bolesti.

jasmika
6. dec 2012

ja by som si epidurálku nedávala... Podľa mňa je dosť nebezpečná nielen pre dieťa ale aj pre mamičku. Tiež som prvú rodila normálne.. bola to bolesť jak šľak,ale však na toto sme stvorené porodiť dieťatko. Je to prirodzené.. a tú bolesť vydržali miliony mamičiek.. prečo by som ju nevydržala ja... Tak by som si radšej to kreslo vybrala.aj ked neviem o aké ide 😀

gumidekmomo
6. dec 2012

ja suhlasim s vampgirl..naco sa trapit ked nemusis ja som rodila s epi a tiez si neviem vynachvalit aspon ten samotny porod som si mohla uzit a potom aj malinkeho o to viac kedze som nebola taka vycerpana 😉 ale rozhodnut sa musis ty sama

lucina7
7. dec 2012

epidurálka nie je vôbec nebezpečná ako píše jasmika. ja by som si ju určite dala druhý krát. na čo trpieť od bolesti, ked si to môžme zjednodušíť.

sea23
7. dec 2012

moj nazor,epiduralka ma svo pre aj proti,hlavne ju musia dobre pichnut a musis dobre zareagovat,tiez by som sa asi rozhodla pre nu,no v nasej porodnici taka moznost nebola a co sa kresla týka,ked budes rodit prirodzene,bude ti jedno,ake kreslo mas....;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre