Môže byť manžel pri pôrode počas covidovej situácie?

marry898
26. mar 2021

Ahojte žienky. Mňa by zaujímalo ako to teraz funguje môže byť manžel pri pôrode sú lekári ochotný ako to je. Čakáme prvé bábätko a chcela by som manžela pri sebe celé tehotenstvo nemohol byť na kontrolách so mnou musel čakať vonku ako hrôza. Ďakujem za odpovede

mamicka2005
26. mar 2021

@marry898 podla toho ktora porodnica, skus doplnit mesto, urcite sa najdu odpovede.
Napr KE Šaca, otecko moze byt ak rodis v nadstandartnom boxe (miestnost). Takisto ked rodis cisarskym, moze byt na chodbe a ukazu mu potom babetko. Dalej je to uz bez navstev.
Kazda porodnica ma svoje podmienky, nakolko je doba aka je.

nikpa
26. mar 2021

@marry898 a co je hrôza na tom ze na kontrolach musel čakať vonku? Co by tam asi tak robil? Ved na kontrole nejdes ešte rodiť. Ako by to vyzeralo keby si v tejto dobe každá ťahala muža na obyčajnú kontrolu... Keď ani vlastné malé dieťa za tebou do nemocnice na návštevu počas hospitalizácie nepustia. Hlavu hore, ved si dospela žena, čoskoro matka, niečo musíš zvládnuť aj sama. Pri pôrode vam spravia obom test a ak ste negatívni, môže byť s tebou muž celu dobu počas pôrodu.

tetaandulkova
26. mar 2021

@nikpa zrejme autorka myslela tie väčšie 3D ultrazvuky. Toto aj mne napríklad chýbalo, že pri mne nemohol byť, keď mi lekár na klinike pekne vysvetľoval, ukazoval srdiečko, ako funguje, orgány, mozog atď, ako sa tam malá rozhadzovala rúčkami, skrývala si tváričku... síce mi dal potom aj fotky a videá ( tie najkrajšie čo sme videli na obrazovke nezachytil) ale ja som mu to potom už tak odborne interpretovať doma nevedela 🙂 Ale tak muži to budú mať o chvíľku doma naživo, ešte si toho užijú až až 😀

lealikk
26. mar 2021

V kazdej nemocnici je to inak. Treba si zistit ako sa k tomu stavaju v porodnici kde chces rodit. Ale najlepsie je sa na to pytat uz co najblizsie k terminu lebo sa to moze bohuzial zo dna na den zmenit ak by sa tam nejako situacia zhorsila. Niekde s tym nemaju vobec problem, dokonca viem, ze su porodnice kde moze byt partner so zenou pri porode aj ked je napriklad zena pozitivna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre