Poloha koncom panvovým

veronika19895
26. jan 2022

Prosím Vás ako sa vám rozbehol pôrod keď bola poloha KP? Odtiekla voda a potom kontrakcie? Síce je naplánovaný pôrod cisárskym ale tak pre istotu.

kamowa
26. jan 2022

lekari daju standardne termin v case, aby sa porod este nerozbiehal, pokial je naplanovany cisarsky rez ... cca 1-2 tyzdne pred terminom porodu

zuzkagg
26. jan 2022

@veronika19895 ja som mala KP a pôrod prišiel v den keď som práve mala ísť zajednat termín sekcie 🙂 praskla mi voda a kým som čakala na sekciu, tak už som začala mat aj celkom silne kontrakcie, čiže to prebiehalo asi štandardne, ale nemám s čím porovnať zatiaľ 🙂

hope87
26. jan 2022

Mne moja gyn. odporucila, aby som pockala, kym sa porod sam nezacne, takze ja som nemala planovanu sekciu. Ked mi odtiekla voda, tak som sa zobrala a sla som do nemocky. Tam ma dali na izbu a ked mi zacali kontrakcie dali ma na pasy a ked sa kontrakcie skracovali na kazde cca 4min. tak ma zobrali na operacku. Ale nie je pravidlom, ze prva odtecie plod.voda. Kludne ti porod moze zacat kontrakciami.

ingrida1127
26. jan 2022

Mne odtiekla voda plus slabé kontrakcie

smajliica
27. jan 2022

@veronika19895 ja zijem v zahranici, kde sa robia aj normalne porody koncom panvovym. Prva cast porodu je rovnaka ako ked je babatko hlavou dole, porod moze zacat odtecenim vody, kontrakciami alebo krvacanim. Rozdiel je potom az pri tlaceni.

Mne tiez najskor odtiekla voda.

justify
27. jan 2022

Mne odtiekla voda 5 dni pred planovanou sc. V porodnici ma uz chytili riadne bolesti, dr mi povedal,ze ak chcem,mozem porodit aj prirodzene aj ked je mala KP. Kedze som sa hodinu pred prijazdom do nemocnice najedla,nechceli mi robit hned sc,ze musia cakat 6hodin. No islo to tak rychlo,ze aj tak ma po 2h brali na salu na sc

dada0902
27. jan 2022

Mne deň pred sekciou začali kontrakcie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre