Pomohol vám ricínový koktail pred pôrodom?

30. aug 2021

Ahojte, tie, ktore ste skusali ricinovy koktejl ( ricinovy olej, marhulovy dzus, alkohol), ake ste s nim mali skusenosti? Pomohol, nepomohol? Natrafila som na video porodnej asistentky, ktora ho vyslovene odporuca, kedze v zahranici sa bezne podava, avsak ja som voci tomu trochu skepticka. Ake s nim mate skusenosti? Dakuujeem ☺️ P.S. piste prosim len tie, ktore ste ho skusali 👍

mamamasama
30. aug 2021

nie, nie a nie... ja som ho dokonca skusila 2 krat a ani s malym nehlo..ak babo nie je pripravene, von ho nedostanes ani vyvolavackou...preto vela indukovanych porodov konci sekciou... my sme skusali ozaj vsetky babske rady a porod 2 tyzdne po termine...

maximilie
30. aug 2021

Neskusaj to. Je to nebezpečné. Môžeš ohrozit seba aj dieta. Môže spôsobiť ze sa babatko prvý krat vykaka ešte do plodovej vody.
A teba moze zacat tak preháňať, ze začneš rodit dehydrovana a vysilena.

autor
30. aug 2021

@mamamasama Fuha. Dakujem za skusenost. Vela bab pise praveze im to pomohlo, preto vdaka aj za tuto skusenost.

autor
30. aug 2021

@maximilie Ahoj. Mas aj realne svoju skusenost?

maximilie
30. aug 2021

Prenasala som 2 týždne a skusala som VSETKO. ÚPLNE VSETKO. Nakoniec zúfalá som sa vybrala kúpiť ten olej a lekárnička zfleku (videla ze som tehotna) ,ze len dúfam ze nie pre vás. Tehotné ho nesmú používať. A vysvetlila mi to co som písala.vyssie.
Ja si myslím, ze ak sa babatku nechce, tak nepomôže nič. Mne nepomohol ani oxytocin. Ani tie vaginálne tablety. 4dni mi vyvolávali porod a ani jedna kontrakcia.
Radšej neriskuj. Možno zo 100 žien 99 nemalo problém, ale načo riskovať? Ja som si teda dala povedat.
Uz to výdrž. Neboj sa, nebudeš tehotna navždy 😅( Ja som si zacala myslieť, že ano)

autor
30. aug 2021

@maximilie Vdaka za info 🙂 No to by ma uz asi drblo 2 tyzdne prenasat...uff. Ja som este v termine, ale vyzera to, ze budem rodit 5kilove dieta, kym nastane den D...neviem si ani predstavit, ak budem prenasat kolko este priberie... Zatial som este nic neskusala, len ten malinik pijem. Ale prekvapilo ma, ze ten koktejl priamo porodna asistentka odporuca. Myslela som, ze je to nieco overene. Ona tam hovorila, ze zena dostane krce, prezenie ju a ze to podrazdi maternicu a spusti kontrakcie. Trochu divoke, ale tak znela presvedcivo 😃

maximilie
30. aug 2021

Co ma vystudovane? To ma nejaký rýchlokurz pôrodnej asistentky? Opýtaj sa svojho gynekológa, čo ti na to povie, lebo ma to naozaj zaujíma. Držím prsty nech to máš čím skôr za sebou 🤩

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre