Poradíte ohľadom epidurálky v Topoľčanoch?

bibi16
10. júl 2015

Mozte mi poradit o 3 tyzdne mam termin,ohladom opiduralky budem rodit v Topolcanoch,som treto rodicka ale bojim sa tohoto porodu,chcem epiduralku mozte mi poradit

darina1952
10. júl 2015

Ahoj, všeobecne platí, že musíš mať urobené predoperačné vyšetrenie - pošle ťa tvoj ženský lekár. Dá ti výmenný lístok a s ním pôjdeš do anesteziologickej ambulancie na pohovor s anestéziológom. Neviem či treba aj EKG vyšetrenie - to ti povie tvoj lekár. V nemocnici kde budeš rodiť sa informuj koľko sa platí za podanie EPI - povedia ti aj kedy je potrebné si EPI zaplatiť - či pred pôrodom/po ňom. A na gynekologicko-pôrodníckom oddelení si zisti ako to potom prebieha počas pôrodu - zavolaj hlavnej alebo staničnej sestre, prípadne choď osobne.

nanka3
10. júl 2015

Ahoj, povodne som myslela, ze zvladnem rodit bez epi, ale kedze som chcela mat poistku, pretoze to bolo moje prve dieta, tak som sla asi v 36-37tt. na poucenie o epi, daju ti podpisat papiere, ze ti vysvetlili vsetko o epi (naozaj vsetko vysvetlili, mohla som sa spytat na cokolvek), a pri porode je uz na tebe ci epi vyuzijes alebo nie, ja som nakoniec vyuzila a som rada, moze sa pichnut, ak je krcok otvoreny najmenej na 4cm a najviac tusim na 6cm, potom uz nie, u mna zabrala epi do 10 minut a ucinkovala cosi vyse hodiny, potom som chcela dopichnut, dr. ma predtym vysetril a povedal, ze uz som otvorena na 8 cm a ze uz sa nemoze, bo o chvilku budem rodit. Pre mna aj ta hodina oddychu bola super ulava a mohla som si oddychnut. Mne dost dlho trvala otvaracia faza, bola som vystavena, tak som si dala epi, bala som sa, ci sa mi nespomaly porod, ale mne to porod urychlilo, navyse ti dopichnu epi aj pri siti a tak je to znesitelnejsie, ak by si este chcela cosi vediet, kludne napis do ip, inak za epi sa plati len ak ju vyuzijes a to pri odchode z nemocnice. Drzim prsty pri porode, nech je rychly, ale hlavne nech si ty a babo zdrave, pa
Inak to poucenie mi robili v porodnici, a ziadne vysetrenia k tomu neboli potrebne (myslim predooperacne) a nebol treba ziaden listok od mojho gynekologa

mizuro
10. júl 2015

ja mam skusenost pri prvom porode, nebola som na ziadnych predoperacnych, v LM to riesia priamo pri prijme v porodnici, tam som im oznamila, ze chcem epi, zobrali mi krv, poslali na vysetrenie, ked som bola na 4cm otvorena, bez kontrakcii, pichli mi ju, celkovy porod trval 10 hodin, asi hodinu pred samotnym porodom mi prisli vymenit davku, bo prva mi uz skoncila a tiekla mi pocas celej doby, aj pri siti, asi pol hodiny po mi ju prisli odstranit, necitila som nic, iba mierne tlaky na konecnik, ked porod zacal, aj sitie bolo bezbolestne... ani ziadne vedlajsie ucinky som nemala... aj pri druhom som chcela, no manzel bol proti, a aj na prijme ma lekarka odhovorila, ze je to uz zbytocne, nakolko som bola otvorena na 8cm... no zvladla som to aj bez epi, a uplne v pohode 😀

andy03
10. júl 2015

Ja som bola proti epi- vsak naco 🙂 vsak aj nase matky to zvladli 🙂 ale ked prisiel vyvolany porod a nic nepomahalo a ja aj po 9 hodinach kontrakcii stale otvorena na 1 prst a ked mi uz aj plodova voda odtiekla tak mi lekar povedal ze budem rodit cisarakom..sice som este 4 hodinky cakala pre istotu ci sa to naaaaahodou nerozbehne..po 13 hodinach mi pichli epiduralku a ja som normalne lietala od stastia ze ma nic neboli.. Tak pokial mas moznost urcite si ju nechaj v zalohe pre pripad...lebo pokial by som rodila prirodzene a moznost si ju dat pichnut tak nevaham ani minutu... A inak ma z nej asi 2 tyzdne bolela hlava..

lajlilinka
10. júl 2015

Za mňa nie. Do pôrodnice som prišla na 5 cm otvorená, kontrakcie som mala každé dve minúty. Prepichli mi plodovu vodu, skočilo to na 7,5 a za pol hodinu na 8. To som bola ešte vysmiata. Dr nechcel veriť že som prvorodicka...
Potom som si dala pichnúť epi a potom všetko celé zle....
Pichali mi ju 3/4 hodinu, že to sa im ešte nestalo. Epi mi zastavila pôrod. Tie zvyšné dva cm som sa otvárala 7! hodín! Z toho mi pomohla asi na dve hodiny, inak som cítila všetko. Hrozil mi cisársky, už som mala namále... Potom som nakoniec porodila normálne. Ďalší problém - hodinu som rodila placentu...už volali na sálu, že ju idú odrodit chirurgicky. Našťastie kým prišli pre mna z operacky, vyšla sama.
Na druhý deň na vizite mi hneď primár povedal (dozvediec sa o mne) že keby som nemala epi, porodim do dvoch hodín....
Ja nabudúce veru o epi nechcem ani len počuť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre