Pôrod bez epi s dulou

9. jan 2024

Je cielom porodu s dulou aj to aby rodicka nesiahala po epiduralke?

hederamonstera
9. jan 2024

Zalezi na rodicke, dula jej v tom nebude branit, aj ked odporucaju co najprirodzenejsi porod, ale dolezite je pre ne, aby rodicka bola aj v dobrom psychickom stave. A ak jej k tomu epi pomoze, dula bude rada

cimage
9. jan 2024

To zalezi od rodicky, dula ti nemoze nic zakazat. Jej ulohou je sprevadzat ta porodom, aby si sa citila v pohode a v bezpeci.

vilma7
9. jan 2024

Bez epi môžeš snáď rodiť aj normálne v nemocnici, alebo kde je problém? Keď raz nechcem Epi tak si nedám pichnúť.

veroonr
9. jan 2024

Cielom porodu s dukou je zabezpecit rodicke co najprijemnejsi porod s respektovanim jej priani. Ale logicky, dulu si k porodu volaju hlavne tie zeny, co chcu rodit co najprirodzenejsie...

rebrambora
9. jan 2024

Nie. Ty si pre dulu objektom zaujmu. Ak chces epi, zabezpeci ti ju a rovnako co sa inych poziadaviek tyka. V zahranici bezna vec, ze pri porode lekar nieje. Ak je bez zavaznych komplikacii.
Na SR je lekar standard. Ale odpovedala som ti na otazku. Dula je pri tebe pred a pocas porodu preto, lebo ty si stredobod. Jej cielom je aby tebe bolo dobre.

mabenn
9. jan 2024

Rodila som s dulou a mala som epi, lebo som chcela...cielom je cim lepsi porod - podla tvojich predstav, a to by mala dula respektovat

kiki68
9. jan 2024

Epidural nie je ziadny ciel, bud sa to stihne a pouzije, alebo nie. Rodila som bez duly a ziadny epidural. Podla mna na kratsie porody je epidural nie taky dolezity, ale keby som tak 20 hodin, tak si ho dam aj keby co bolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre