Pôrod - cisársky - v čase Covidu

hejtermama
10. jan 2021

Ahojte! Mám termín koncom marca a chcem sa vás opýtať, či mi viete z vlastnej skúsenosti napísať, ako to teraz chodí po pôrode v nemocke. Budem mat na 95% plánovaný 2x cisársky a rodiť v Ružinove. Dostanem dieťa po cisárskom na kožu? Môže byt pri mne manžel- musí sa dať otestovať pcr? Alebo stačí antigen? (Popravde si z prvého pôrodu nič nepamätám a vlastne neviem prečo som malú po cisárskom nedostala hneď na kožu..)

mogaa
10. jan 2021

@hejtermama nopri cisárskom otecko nebýva, či?veď je to brané ako operácia...v každom prípade nikto nevie aká situácia a opatrenia budú v marci....

hejtermama
autor
10. jan 2021

@mogaa jasne že priamo na sále byt nemôže.. ale na izbe pri čakaní.. a potom..
Sesterka rodila v Prahe a tam boli spolu- mimo zákrok - aj manžel dostal malého hneď na ruky..

nusyk
10. jan 2021

No ja riesim to iste. Ale dosla som k zaveru ze je strasne skoro predpovedať co bude v marci. Situacia sa skôr zhorsuje, meni zo dna na den a najnovsie predikcie su ze marec - apríl budu uplne najhorsie. Takze bohvie ci sa vobec dostanem do vybratej porodnice 🤷‍♀️

hejtermama
autor
10. jan 2021

@nusyk jemine take ani nehovor. Ja sedím na zadku od začiatku októbra a popravde sa strašne hnevam, keď sledujem ako.. to je na iné fórum ;) .. snáď to bude v poriadku! A budeme môcť rodiť aspoň trosku podľa našich predstav ❤️

2helka20
14. jan 2021

Ja mám sekciu začiatkom marca a už som zmierená,že budem bez manžela celú dobu a teda aj bez návštev, a predpokladám že budú kvôli covid aj rýchlo prepúšťať domov ... 🤷‍♀️

hejtermama
autor
14. jan 2021

@2helka20 veď aj ja sa s tým zmierujem.. ale je to škoda.. dokonca moju nemocku začínajú prerábať na covid nemocku :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre