Pôrod koncom panvovým

marlen_ka87
22. jan 2018

Ahojte,

momentálne som 33+6 a malá stále nie je otočená ... :( lekár navrhuje otočenie vonkajšími hmatmi ale s manželom sa toho šialene bojíme (takže asi to vypúšťame) V prípade že sa neotočí (čo ja dúfam že to ešte dá) bude musieť ísť koncom panvovým alebo na cisára.

Skôr ma teraz zaujímajú názory matiek ktoré takto rodili, myslím KP. Bojím sa že malú ohrozím, čítala som že môže prísť o veľa kyslíka...

ďakujem za akékoľvek cenné rady.
marlen

lenakiss
24. jan 2018

@redlola v profile ma že ma 3 deti ...ale aj tak je to dosť keď mala 2 kp ...A že mala všetko v poriadku 🙂

redlola
25. jan 2018

@lenakiss nepozerala som profil🙂)

dapo
25. jan 2018

@imanuel ved toto, uz su ti lekati taki "pokakani', boja sa, ja to chapem na jednej strane, ale na druhej strane oni odoperuju a maju pokoj, viac ich nezaujima...a na druhej strane je tiez mnozstvo zien co tuzia po sekcii (lebo menej bolesti alebo co) a nemaju ani ziadny dovod na nu, cela spolocnost je nejaka pomylena
@redlola ja mam tiez dve z dvoch KP, lekar mi povedal ze mam asi "divny" tvar maternice, ked tak boli obe - starsia odkedy si ustalila polohu bola KP, ale mladsia uz bola hlavickou a just sa v 30tt pretocila KP, ked mi to na uzv povedali skoro som ich zabila, ja som mala fakt male brucho a ona bola relativne velka, uz v tom 30tt som to prerocenie riadne citila (akurat som nevedela co to presne je) takze potom uz miesto pretocit sa nemala...ale teda neviem, nikdy som.ziadny iny problem nemala, ani s otehotnenim ani pocas tehotenstva...tak teraz som zvedava ako sa ulozi tretie, ja uz tak nejak pocitam ze moje deti v bruchu zasadne sedia 😂

kvietok89
3. feb 2018

Rodila som kp pred rokom v ruzinove. Porod bol vyvolavany a dr sa ma pred vyvolavanim pytal ci chcem cisarsky alebo skusime prirodzene. Bol to moj druhy porod a bol tazsi v druhej faze porodnej ked ide babo von porodnym kanalom. Nelutujem tuto moju volbu. kedze som aj cvicila s epinom bola som bez jedineho stichu. dr respektoval moju prozbu nech nestrihaju aj ked isla mala ritkou. Hned po porode som behala sama....sestricky nechapali. po cisarskom by som sa dva dni davala do kopy. Najtazsie je v tejto volbe zobrat zodpovednost za seba aj dieta na seba. jednoduchsie je nechat sa uspat a nech sa stara o mna niekto iny. vsetko je to v tvojej hlave a o tvojom nastaveni....

lalinka323
3. feb 2018

tak ja vam poviem svoju skusenost.dost sme si v tehu vytrpeli a nakoniec nas chceli tahat zadockom-dievcatko,,,vrak ako tretorodicka to dam raz dva,ale ja ako MATKA som citila,ze to proste neporodim a bodka,den pred porodom som sa este chcela zbalit a ujst domov cez celu republiku,lebo mi nechceli robit sekciu v Ruzinove,kde som mesiac lezala acakala na porod,primar velky zastanca prir.porodu si ma vecer zavolal a povedala som mu,ze ja nebudem tlacit a bude to mat na svedomi,ked sa dieta nechce otocit tak ma na to dovod,nakoniec odsuhlasil sekciu rano a dalsi den ma brali,kde mi pri porode moj dr povedal ze som mala dobry feeling,malicka mala trikrat snuru okolo krku.a pozerali to den predtym rano na sone a nevsimli si to dvaja!takze za mna rada: daj na svoj pocit,instinkt matky je castokrat viac ako

dadally
3. feb 2018

Ja som rodila ako prvorodicka KP 37+ 3 v Trencine s info, ze ak bude od 2,5 do 3,5 tak pojde prirodzene, chlapec. TN bol volba prave kvoli tomu, ze nebude automaticky cisarsky. Nakoniec mal 2430, tak mozno aj kvoli vahe, ale cakala som, ze to bude horsie ten porod. Tiez mi doktorka vysvetlovala, ze su dve fyziologicke polohy na porod - hlavickou a KP, ale ze porodnici nemaju skusenosti s tymito porodmi (najma mladsia ganeracia) a preto volia automaticky cisarsky.

nctt
2. apr 2018

@aculy smiem sa spytat v ktorom tyzdni ste rodili? A ake mala vasa dcerka nakoniec miery? Ja som 36+6 a stiez sme KP a neviem sa rozhodnut ako rodit, radsej by som prirodzene. Ale na poslednej poradni mi povedlai ze ma 3100g tak sa bojim k3d este podrastie ci to potom dam...

zlaticko118
2. apr 2018

@nctt : ak nevadi že sa vyjadrim tak v 36+6 A dohadovala váha 3100g tak by som sa už pripravovala na sekciu. Môjmu toľko odhadovali v 38tt a v 39+1 Som išla cisarakym a realne mal 3440g. (Tiež som chcela ísť prirodzene)

nctt
2. apr 2018

@redlola zdravim vas. Nemohli by ste mi dat kontakt na vasu kamarátku, pripadne nech mi napise spravu. Aj moja mala je Kp a chcem rodit v TT, rada by som sa od nej dozvedela viac. Dakujem

nctt
2. apr 2018

@zlaticko118 ja som rada za kazdu skusenost. A presne aj nad tym premyslam ze to sono nemusi ukazovat dobre vzdy su tam odchylky... Este idem tento tyzden k inemu lekarovi tak som zvedava co mi povie on. No uvidime...

kondaska1
2. apr 2018

mne na poslednom sone, zhruba 7-10 dni pred porodom povedali vahu okolo 3100-3200g a realne mal cez 3600g, takže asi tolko k tým ich odhadom...

noemmy
2. apr 2018

V 2015 som rodila v Kosiciach sekciou ako prvorodicka dcerku, kvoli polohe KP. Mala 3650g a som rada, ze som na odporucanie lekorov zvolila cisarsky rez.

aculy
2. apr 2018

@nctt rodila som v 37tt a miery mala dcerka 3070g a 49cm

zuzuleta99
21. máj 2019

@mia407 prosim vas a ako sa to da tym lekarom vysvetlit, ze chcete cisarsky v tomto pripade, ak je KP? Ja som tolko krat citala, ze proste mate vtedy smolu a ak vam povedia, ze pojdete normalne, tak to bude normalne.

noemmy
21. máj 2019

@zuzuleta99 Neviem kde chcete rodit, ale mne v Kosiciach povedali, ze poloha KP je jednoznacna indikacia na sekciu. Spontany porod v tomto pripade len na vlastnu zodpovednost..

zuzuleta99
21. máj 2019

@noemmy praveze zalezi to od nemocnice. Niekde to vobec nie je dovod na sekciu.

maggiba
21. máj 2019

@zuzuleta99 Presne tak. 🙂 KP nie je automatickou indikaciou na sekciu (hlavne teda v nemocniciach, kde este alebo uz zas konecne maju lekarov zrucnych v takychto porodoch). Samozrejme rodicka sa kusok viac sleduje a premeriava, to isye aj dieta.

Ale zas, nemôžu zenu nutit do niecoho, co nechce. Ked tak sa postavis pred nejaku komisiu a presne im povies, preco si prirodzene KP nezelas.

Lebo zas sa tu uz bavime o pravach rodiacej zeny.

zuzuleta99
21. máj 2019

@maggiba a ako dosiahnes, aby ta postavili pred nejaku komisiu?? Mne to pride, ze je zena v takejto situacii bezmocna.

maggiba
22. máj 2019

@zuzuleta99 Podla mna vobec nie bezmocna, ved nie je nesvojpravna. Toto by som smerovala na Zenske kruhy a ich pomoc a radu. Netusim, ci su komisie v SR takou raritou, zijem v BA.

Zo Zenskych kruhov resp ta, ktora sa takouto tematikou zaobera, je tu @dulkagabulka
Mozno si napiste, skuste zhodnotit, ak ma cas.

Drzim palce.

lalinka323
23. máj 2019

@zuzuleta99 dobrý deň, ja som s tým mala tiež veľký problém, áno je pravda že KP nie je jednoznačná indikácia k sekcii. Preto odporúčam ak ste presvedčená o yom, že chcete rodiť sekciou, postaviť vášho rodiaceho dr. pred hotovú vec a ak nesúhlasí nájsť si nemocnicu kde vás odrodia sekciou. Ja viem lekárom sa ťažko odporuje a kde sa chystáte rodiť ak smiem vedieť?

zuzuleta99
24. máj 2019

@lalinka323 v Za. Nemam velmi vela nemocnic na vyber v mojom okoli, nakolko mam cukrovku. Moje babatko ma este dost vela casu na otocenie. Bolo to skor len take teoreticke.

susanna2020
20. feb 2021

@elisimi13 ahoj, chcem sa ta prosim spytat ci tvoj syncek bol celu dobu KP?dakujem za odpoved

elisimi13
26. feb 2021

@susanna2020 ahoj,ano, celu dobu bol KP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre