Pôrod mamičky so sklerózou multiplex

mthr
25. feb 2013

Ahojte, zaujimalo by ma ci su tu nejake mamicky alebo buduce mamicky ktore maju sklerozu multiplex? Ako prebiehal porod u Vas, isli ste sekciou alebo standardnym sposobom ? Mthr

janabanc
25. feb 2013

Ahoj,ja ju mam a rodila som sekciou inak cele tehotenstvo bolo vsetko ok. 🙂

mthr
autor
27. feb 2013

@janabanc Ahoj Janka, to som rada ze si sa ozvala 🙂 tehotenstvo mam zatial v pohode aj ja. Pocula som ze po porode sa to lubi zhorsit, bolo to tak aj v tvojom pripade? Nechcem na to moc mysliet ale mam to v podvedomi. Mne tiez zvazuju sekciu, tak snad to tak aj pojde ...

janabanc
28. feb 2013

No tak je pravda,ze ked som bola po porode na MRI tak som mala nove lezie,ale momentalne sa citim super,pri malej nemam kedy rozmyslat nad tym,ze mi nieco je a asi to je aj dobre. 🙂 Treba mysliet vzdy pozitivne

mthr
autor
28. feb 2013

@janabanc Tak to rada pocujem 🙂 Dufam ze to tak bude pokracovat. Ja sa stale snazim mysliet pozitivne .... Tak drzim nam obom palce 🙂

kajka36
6. mar 2013

@mthr ahoj ja cakam mimi v aprili a zvazujeme prirodzeny porod s EPI. Ja radsej ako sekciu. Drzim palce napis ako ste dopadli. Chystas sa kojit? Ako dlho ?

mthr
autor
6. mar 2013

@kajka36 Cauko. Ja som to tiez najskor zvazovala, dokonca sa zvazovalo ze zacnem normalne a pri tazkostiach sekcia. Ale neurolog mi povedal ze sekcia je pri SM lepsia z dovodu unavoveho syndromu. A nie je iste do kedy by som dokazala spolupracovat. Ono to je tak ze mozno by to bol rychly porod a mozno nie. Tak to nechceme riskovat aby som sa potom vladala starat ked sa dieta narodi. Cize som naplanovana na cisarsky teraz v marci. Chcela by som veru kojit, tak uvidim ako to pojde. A ty sa ako drzis? Vsetko v poriadku pocas tehotenstva?

kajka36
6. mar 2013

@mthr ja zatial ok, pen ma zacali boliet bedrove klby, to su vraj hormony, roztahuje sa panva ☹ . Dufam, ze to za niekolko dni prejde, chodim ako kacka ... Dost to boli. Ak mi to neprejde, tak buduci tyzden idem za ortopedom, tak sme sa s doktorom dohodli. Uvidime. Len nech sa Ti vydari porod.

mthr
autor
6. mar 2013

@kajka36 Dakujem pekne, drzim palce nech ta bolest coskoro prejde. A v ktorom si tyzdni teraz?

kajka36
7. mar 2013

@mthr termin mam v polovici aprila, teraz lezim doma, tvrdne brusko, otvara sa krcok uz od januara...cakam na 36t, potomto uz bude fajn...konecne si dufam vybavim co treba. Zatial je to na manzelovi. 🙂 Mozno aj bolesti klbov su z lezania...

mthr
autor
8. mar 2013

@kajka36 Fuha, no to asi ano, asi z toho lezania ta bolia tie klby, ja ked som dlho v jednej polohe tiez ma vsetko boli. Tak snad to je len z lezania. drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

dnika29
6. mar 2016

@mthr Ahoj chcela by som sa spýtať ako ste nakoniec dopadli. Tiež mam SM a som v 23tt. Zatiaľ všetko v pohode len mi zacína tvrdnúť brucho najmä keď som v práci. Kedže robím časníčku nemám vôbec priestor na oddychovanie.

mthr
autor
13. mar 2016

Ahoj. No ja som rodila sekciou. Bola som na rizikovom lebo som krvacala. Ale sekciu schvalili lebo nevedeli ako budem spolupracovat co sa unavy tyka. Inak v pos
Dstate v pohode. Zahul prisiel az ked sa maly narodil. Nie je to taka idylka ako to vsetci hovoria. Je uzasny ale je to strasne narocne. Maly bol urevane a nespokojne dieta cca 2 roky. Teraz bude mat 3 a uz je to lepsie. Vsetko zalezi od babatka 🙂 drzim palce Martina

dnika29
13. mar 2016

@mthr Ďakujem 🙂 snáď už bude malý viac poslúchať

klara12072014
9. aug 2016

Ahojte, chcela by som sa Vas spytat ci mate kontakt na nejakeho dobreho neurologa v BA alebo okoli? Moja neurologicka mi povedala,ze ved cisarskym ist nemusim, mozem kludne aj prirodzene, co ja fyzicky ani psychicky nezvladnem... A ani len ma nepozrela, absoultne nezaujem...
Aka su Vase nazory? Co Vam povedali na neurologii? Rodili ste/idete rodit ako?
Viete mi prosim poradit, odporucit?

Dakujem Vam

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre